Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: bmw umiera

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Już od dawna twierdzę,ze w serwisach pracują największe głąby..
    e tam - wlasnie uczciwie :) - naprawiajac w serwisie by wyszlo wiecej niz za nowe :P bo robi swoje 400zl za roboczogodzine + VAT + czesci 2-4 razy droższe niz te same z dystrybucji

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    kasin bylem juz pod kompem wlasnie w serwisie nastalem sie z 20min bo niby komp jakies ino pobieral i jedynie co mi powiedzial to ze sa bledy na wlasnie swiecach to co pisalem na samym poczatku to po co mam jechac jeszcze raz wiecej mi chyba nie powiedza...:/ juz mam dosc tego auta...w sobote wykrece swiece i zobacze jak wygladaja i moze kupie te z 4 elektrodami bo mam teraz z dwoma....sam juz nie wiem za co sie wziasc woda gdzies znika auto pracuje jak trabant....zapewne to jakas pierdola ale nikt z mojej oklicy nie potrafi mi pomoc chodzi mi o mechaniorow....

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Ile????...w benzyniaku...chyba 12
    tak około 12 , dzięki za poprawke

    halunnn nie ma w twoich rejonach nikogo kto by miał inpe ? bo tak by było najprościej i najszybciej
    dzisiaj miałem nawet podobny przypadek do twojego ale w x5 4.4 (nie pracował równo tylko trzepało budą niesamowicie po podpięciu pod kompa 1,2,6,8 cyl wypadanie zapłonu , po spr. napełnienia cyl , 1 miał najbardziej nierozjechany wykres i poszła wymiana cewki i świecy i od razu poprawa ) i u ciebie podejrzewam podobną sytuacje

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    mam jeszcze takiego w sumie jednego goscia troche daleko mieszka ale ogarniety podjade do niego w sobote i zobaczymy bo w serwisie bmw tez wyszlo wlasnie to wypadanie zaplonu tylko ze chyba na 7 garach :/ zobaczymy co u niego wyjdzie...ale dalej irytuje mnie uciekajaca tez woda moze to ten korek rzeczywiscie ale juz ktoras osoba z kolei mi mowi ze nie powinno wwalac a u mnie wywala wiec cos tez nie gra...zaczne od swiec i cewek...a z woda od wymiany korka...i zobaczym...dzieki chlopaki!!!!!!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    a tak jeszcze do wszystkiego zapomnialem dodac ze mam wybuchy z wydechow nie wiem moze i to ma jakis wplyw albo podsunie wam jakas mysl....

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Wybuchy w wydechach świadczą o wypychaniu niespalonej mieszanki w wydech, (ci, którzy posiadają motocykle i strzelali z wydechu, znają to zjawisko ;-) ) która zapala się od gorących elementów (np. katów), czyli o braku iskry. Wniosek - świece lub cewki.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego nie możliwe że padły jednocześnie 7 cewek lub świec ,również to że świeca ma 4 czy 1 elektrodę myślę że niema większego znaczenia, moim zdaniem płyn dostaje się do komór spalania i powoduje wypadanie zapłonu , wcale też w płynie nie musi być obecności co2 jeżeli kompresja nie dostaje się do płynu tylko płyn do kanałów ssących

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Proponuję stary sposób diagnozy. Wykręcić świece i sprawdzić wygląd elektrod. Jeśli mokre, to czy mokre od benzyny, czy płynu chłodzącego. Ten drugi będzie sugerował problem z uszczelką głowicy.
    Rzeczywiście trudno podejrzewać uszkodzenie 7-miu cewek lub świec naraz ( chociaż, jeśli to jednak niewłaściwe świece, to jak najbardziej) Co do świec, to czytałem gdzieś na forum, że w tym silniku powinny być jednak dwuelektrodowe, więc w takim przypadku nie dziwiłbym się wypadaniu zapłonów.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    tyle że kolega ma właśnie dwuelektrodowe, szczerze wątpie aby ilośc elektrod mogła powodować wypadanie zapłonów

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    dopóki halunnn nie sprowadzi jakie błędy ma na kompie to można tak pisać ze 8 stron jeszcze co to może być , co do świec co do świec zwykły obserwator nie zauważy różnicy między 2 a 4 elektrodowych świecach ,ale wystarczy podjechać na analizator spalin np. na diagnostykę i wtedy wyjdzie że mieszanka jest lepiej spalana co za tym idzie możliwa (z naciskiem na możliwa ,a nie poprawa) osiągów , oszczędzanie katów itp. no i ludzi jadących za tobą :-P

    dalej wracając dalej do problemu kolegi
    1.woda na cyl = ładowanie ciśnienia do układu wodnego a co za tym dalej idzie wywalanie wody przez korek lub przez najsłabszy punkt np.węża , lub jak to miało miejsce w m60 plastikowy termostat
    2.tak samo uważam że nie jest możliwe aby ci padło 7 cewek (chyba że masz pecha ale znowu co to musiał by być za pech żeby tyle cewek padło);)!!
    3.możliwe że świece skończyły żywot (ale sie nie spotkałem żeby walło tyle świec , 1 może 2 krótkim czasie użytkowania ale nie 7
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Co do świec, to czytałem gdzieś na forum, że w tym silniku powinny być jednak dwuelektrodowe, więc w takim przypadku nie dziwiłbym się wypadaniu zapłonów.
    Zgadza sie nawet w książce tak pisze że mają być 2 elektrody natomiast nie raz mi się zdarzyło że wykręcałem świece 4 elektrodowe z napisem BMW a więc OE więc pewnie w fabryce kładą z 2ma a później serwis kładzie 4 ale po co i dlaczego to już nie do mnie ,ale żeby nie było ,spotkałem sie że były świece 2 el. ale u kolegi w m60 był na nich napis "iskra" (te świece działały niecałe 4 miechy)po czym były podobne objawy co haluna

Podobne wątki

  1. Prawdziwe żelazo nie umiera nigdy.
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 10:54
  2. vanos umiera??
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 03:14
  3. [video] Nikoś i jego BMW 328 E36 potem BMW E39 540
    Przez Gasper w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •