Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Opinie O wkładce sportowej K&N

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ja właśnie tym Shellem załatwiłem filtr, Myślę że ten piper cross można potraktować tak jak ja traktowałem filtry motocyklowe z tym że tu gąbka jest obsadzona na stałe. Ale poprosu ciepła woda z mydełkem i nasączenie dowolnym olejem silnikowym. Nie jest konieczne używanie specjalnych oliwek choć wiadomo że na gąbce zostanie dłużej i się lekko klei przez co lepiej się trzyma i lepiej wyłapuje pyłki.

  2. #22
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Po pierwsze,skuter to nie motocykl Po drugie taki filtr,z którym nie wiadomo co się działo wcześniej jest tyle samo wart co używany olej. Więc odpowiedz sobie sam na pytanie czy chcesz taki założyć.

    W motocyklu też nie jest taka sprosta sprawa zamontować taki filtr (wkład). Miałem kiedyś honde SC33 i po założeniu nowego filtra K&N osiągi jeszcze się pogorszyły bo dostawał za dużo powietrza względem paliwa,po założeniu dyno-jeta dopiero było czuć poprawę. Jak wiemy wcześniej jeździłeś skuterami a nie motocyklami więc tam taki zabiegi mogły się udawać bez integracji z gaźnikami i dyszami.

    Te środki do czyszczenia k&n może miałeś jakieś podróbki albo przemarznięte? Ja używałem ich do w/w motocykla i nie miałem z nimi żadnego problemu.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Dżuda miałem kilka różnych skuterów nawet miałem jeszcze jeden w tym roku i byłem na forum takim podobnie jak i Rapik,
    Ale motocykle też już zaliczyłem raczej obstaje przy terenowcach pisze np. O Aprili Tuareg którą mam teraz lub KTM SX 360 którego miałem wcześniej lub też zwykłej DT 125. Mam teraz też na stanie MZ ETZ 250 którą no cóż można zaliczyć jako motocykl (19 koni ;| )
    Pracowałem też w Serwisie motocyklowym jednak planuje sobie otworzyć swój w przyszłym roku więc mam spore doświadczenie w tych sprawach Szczególnie dostosowywanie i regulacji gaźnika do nowego dolotu i filtra. Więc doloty i filtry znam :P Ale w aucie nic nie tworzyłem jeszcze.
    A Honde miałeś chyba już na wtrysku czy gaźniki? Jak była bez sondy to rzeczywiście mogło się pogorszyć tak samo i jak miała gaźniki. To dysze były za małe ale czasem bywa że dysze mniejsze się wkłada a nie większe.
    Srodków K&N jeszcze nie używałem, Używałem Shella spray który działa jak klej i dałem sobie z nim spokój, Teraz mam olejki ale nie wiem jaka nazwa.
    Wstawie fotki rupieci które miałem nie jestem w stanie tego nawet zliczyć :P Moge zrobic tez fotke tuarega i mz
    80, 125cm i 250cm


    i archiwalne foto :P Wiem krzywe lagsy kupiłem za stówe :P

    Zrobiłem też kilka customów i swapów. Pamiętam piewsze tygodnie za kółkiem powiedziałem nie samochód jest fajny ale swobodniej czuje się na moto. Ale to uczucie minęło :P
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 22-11-2012 o 13:38

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja także jak czyściłem filtr to oryginalnymi środkami idzie jak po maśle a jak słysze jak ktos czyści jakimiś benzynami rozpuszczalnikami to smiac mi się chce efekt jest taki, że rozwalisz sobie filtr i tyle do tego one dobrze nie wyczyszcza filtra

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    gąbka się się stopi jeśli polejesz rozpuszczalnikiem lub benzyną. Więc czymś takim nie wolno.:D

    Ps. Jade po pipercrossa czy jak sie to tam zwie. Fajnie że się o nim dowiedziałem od kolegi. Dobra cena i sprawdzony system gąbki.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 22-11-2012 o 13:41

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    ja także jak czyściłem filtr to oryginalnymi środkami idzie jak po maśle a jak słysze jak ktos czyści jakimiś benzynami rozpuszczalnikami to smiac mi się chce efekt jest taki, że rozwalisz sobie filtr i tyle do tego one dobrze nie wyczyszcza filtra
    Zgadza się. Procedura czyszczenia filtrów jest dokładnie opisana. Czyszczenie innymi środkami, kompresorem, pędzlami, glebogryzarka, rozrzutnikiem do gnoju, czy co tam kto ma pod ręką, zazwyczaj prowadzi do zniszczenia filtra.
    Poza tym należy rozróżniać typy filtrów: bawełniane, gąbkowe - do nich każdy producent podaje szczegółowe instrukcje do czyszczenia i pielęgnacji takiego filtra. Inaczej czyści się np bawełnianego Greena, a inaczej gąbkowego HKS'a, mimo, że oba są zielone :)


    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  7. #27
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    po założeniu dyno-jeta dopiero było czuć poprawę.

    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Pracowałem też w Serwisie motocyklowym jednak planuje sobie otworzyć swój w przyszłym roku więc mam spore doświadczenie w tych sprawach Szczególnie dostosowywanie i regulacji gaźnika do nowego dolotu i filtra. Więc doloty i filtry znam :P
    Więc nie powinieneś zadawać mi takiego pytania :P. SC33 podobnie jak i SC28 były na gaźnikach i dlatego napisałem o dynojet'ach (dopiero w 954 SC44 był zamontowany wtrysk). Do wtryska nie zakłada się dynojeta a już power commander'a który steruje wtryskiem.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jet- dysza, nie wychwyciłem wskazówki. :P Pipercross 68,50 intercars.

    Są też power jety wspomagające z gaźnikach PWK w crossach. :P
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 22-11-2012 o 15:39

  9. #29
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja tylko miałem do czynienia z plastikiem,crossem nigdy nie jeździłem.

    A filtr jak ? Zmienił się głos silnika?

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Panowie z całym szacunkiem,ale nie porównujcie K&N do innych filtrów. Jest to firma która jest klasa samą dla siebie. Cena w tym wypadku jest adekwatna do jakości,a dożywotnia gwarancja nie jest od takim rzuconym bezmyślnie chwytem marketingowym. Za swój duży stożek zamówiony w INTERCARSIE ( nie mieli od reki,generalnie ciezki do namierzenia) zapłaciłem bodajże 450 PLN. Nie jest to chyba zbyt wygórowana cena,ale warto. Silnik mruczy o wiele ładniej,bo oddycha mu sie o wiele lepiej.

Podobne wątki

  1. filtr powietrza K&N
    Przez zieliniak81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 19:27
  2. Sprężyny h&r e65
    Przez b.a w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 06:27
  3. mniejsza moc na wkładce K&N M60B40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:03
  4. [pozostale] -50 H&R
    Przez 7ka w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-10-2008, 07:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •