Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z elektroniką - System SOS i żółta kontrola od maty poduszki SRS airbag

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND

    Problem z elektroniką - System SOS i żółta kontrola od maty poduszki SRS airbag

    Witam,

    Mam dwa problemy z systemem SOS i kontrolką od poduszek powietrznych. Nie wiem w czym leży problem mam tester INPA ale mimo to i tak nie wiem jak z tym problemem sobie poradzić :P.

    Nie mam pojęcia jak naprawić jeden i drugi błąd. Jestem zielony. Szukałem w necie i na forum niestety nic.

    Żółta kontrolka od airbag - myślałem, że coś się wypięło pod fotelem lecz nic nie mogłem znaleźć ( może źle szukałem ), możliwe, że to mata zajętości a może napinacz pasa ... głupieje. Dodam, że jak INPĄ chciałem się połączyć z siedziskiem kierowcy to od razu wywalał błąd, że może być uszkodzenie podzespołu. Może to ta mata felerna ?

    SOS - problem wcześniej występował raz na jakiś czas aktualnie wywala go non stop po odpaleniu auta. Wcześniej przed podłączeniem INPA właśnie SOS wyskakiwał czasami.

    Oto błędy INPA i wykaz z auta :


















    Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Pankracy666 ; 22-11-2012 o 09:19

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Z SOS już sobie poradziłem wreszcie udało mu się uruchomić system bluetooth i przestało wywalać błąd SOS. Dodam, że wcześniej nie mogłem uruchomić bluetooth - nie wiem czemu.

    Zostaje problem tej żółtej kontrolki od maty pasażera lub napinacza pasa bezpieczeństwa ... wie coś ktoś ?

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Odczytaj błędy z SIM/SGM oraz SSFA. Wklej tutaj opisy a nie same kody. Jak jest błąd na matę to montuje się emulator za 100 zł. I po problemie. No chyba że ktoś woli pruć fotel i wymieniać matę lub cały fotel.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    A jak się odczytuje te błędy ?

    Dobrze, że mnie poinformowałeś, że to same kody bez błędów bo temat wisi prawie miesiąc i nikt nie nie mówił.

    Znalazłem wypowiedź, że żółty błąd od poduszki to przerwa w obwodzie jakaś kostka nie łączy, błąd w kolorze czerowonym uszkodzenie jakiegoś elementu. Wychodzi na to, że kostka lub inna głupota nie łączy.

    Gdzie szukać tej kostki od maty zajętości kierowcy ?

    Niestety nawet nie mogę się połączyć z fotelem kierowcy widocznie coś jest wypięte.
    Ostatnio edytowane przez Pankracy666 ; 12-12-2012 o 15:16

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Pankracy666 Zobacz posta
    Dobrze, że mnie poinformowałeś, że to same kody bez błędów bo temat wisi prawie miesiąc i nikt nie nie mówił.

    To jak ty do tej pory zczytywales bledy nie wchodzac w pojedyncze sterowniki ?

    Przeciez to sa podstawy obslugi INPY.

    To co ty przedstawiles to powierzchowne zczytywanie wszystkich sterownikow za jednym razem.

    Jezeli widzisz ze jest gdzies blad - laczysz sie z konkretnym sterownikiem i wtedy zczytujesz jeszcze raz bledy i otrzymujesz konkretne informacje.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie ma czujnika zajętości fotela kierowcy. Jest tylko pasażera. W fotelu kierowcy jest tylko czujnik zapięcia pasa.
    Czerwona kontrolka oznacza przerwę w obwodzie, uszkodzenie czegoś, słaby styk i wiele innych. Żółta głownie od problemów z matą pasażera. Wchodzisz w inpie w dany model. Pojawia się okno z dwoma tabelami. Po lewej wybierasz grupę sterowników. Po prawej konkretny sterownik do diagnozy. Najpierw wybierz grupę odpowiedzialną za bezpieczeństwo a następnie po prawej moduł w którym są błędy. SIM/SGM to jeden a SSFA to drugi.
    Po połączeniu się z danym sterownikiem naciskasz F4 co oznacza wejście w błędy a następnie F1 co wchodzi w odczyt. Wyświetli się okienko z błędami w danym sterowniku.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Dzięki postaram się jakoś z tym walczyć.

Podobne wątki

  1. [e65] Airbag i idrive, problem.
    Przez przemek_ser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 11:01
  2. Poduszki airbag inpa !
    Przez lukasz7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 13:25
  3. Czy bedzie problem z abs i kontrola trakcji
    Przez technics w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 21:13
  4. AIRBAG problem.
    Przez skyluke w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 10:40
  5. Problem z Airbag
    Przez kamilp1977 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •