Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pytanie o Bmw e60 PILNE !!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Pytanie o Bmw e60 PILNE !!

    Witam, miałem dzisiaj na stacji nie przyjemną sytuacje ... mianowicie zatankowałem sobie w aucie mojego ojca ... Tzn zajął się tą sprawą koleś z obsługi i do 3 litrowego diesla w bmw e60 zalał 14 litrów benzynki bezołowiowej 98 oktanów, w baku znajdowało się bodajże 10 litrów ... Zrobiłem ajkieś 15 km zaparkowałem pod domem ... wychodze za 15 minut a auto nei chce odpalić ... W końcu odpaliłem na zapłonie trzymałem około 8 senund gdzie normalnie odpala od pyknięcia ... Momentalnie uświadomiłem sobie, że omyłkowo koleś mogł zalać benzyny bo prosiłem o verve .... czym prędzej pognałem na stacje ... silnik chodził nieco dziwnie jakby metaliczny stukot na wysokich obrotach ... Zastanawiam się czy mieszanka 44 litry ON verva do 14 litrów paliwa 98 bezołowiowego może zrobić coś powaznego silnikowi ... podejrzewam że wtryski i pompa mogą paść jak już nie padły ... :/ Proponujecie spuszczać z baku wszystko i z pompy ... wymienić filtr czy może dolać ON do pełna i zobaczyć co się stanie ... ?? Pozdrawiam za wszystkie sugestie z góry dziękuje !!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton
    Na twoim miejscu spuścił bym paliwo i dopiero zalał ropę. Kiedyś miałem taką sytuacje w astrze. Po spuszczeniu mieszanki zalaliśmy dieslem. Po odpaleniu silnika na linkę trochę nim porzucało (przepalał resztkę mieszanki z wężyków) i jeździł już normalnie.

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Masta przede wszystkim nie odpalaj już auta ... spuszczaj paliwo i nie dolewaj ON
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    7ka
    Gość
    kiedys z kolega pojechalem zatankowac mercedesa E290 diesla i tak omylkowo nalal benzyny za 50zl...jadac z powrotem nie bylo mocy,kopcil na bialo,silnik wogole chodzil beznadziejnie...i potem ..kur..a przeciez nalal benzyny... szybko na stacje,do pelna i pare godzin auto chodzilo ...do dzisiaj wsio gra itp.. ale to byl silnik starej generacji...nie wiem jak bedzie tutaj..one sa wrazliwe duzo bardziej... skoncentrowalbym sie na wylaniu calej benzyny itp...

    co do tych gosci co nalewaja paliwo... wlasnie dlatego zawsze wole samemu nalac , kwestia paru sekund´ale mam pewnosc ile i co wlewam... ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Nie raz się spotkałem z takim przypadkiem własnie w takim dieslu i jak narazie nie było większych usterek, ale odrazu było spuszczone paliwo i wymieniony filtr.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    mi sie raz przytrafilo tez, ze sam wlalem sobie do disla benzyne, jak sie ocknalem za 50zl,
    wiec dolalem odrazu do pelna napedu i nic naszczescie sie nie stalo, nawet nie zatrzeslo silnikiem, nawet mialem wrazenie ze lepiej sie zbiera ;D mowa o busie vw lt45 tdi

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    W tym problem, że na mieszance 15 ON i 13 98 przejechałem najpierw z 20 km i nie odczułem różnicy ... dopiero po zgaszeniu i prubowaniu odpalić zorientowałem się że coś nie tak ... Znacie może jakiś sposob jak na podrurku można spuścić benzyne z baku w e60 ?? Dzisiaj rano odpaliłem i na wolnych obrotach chodził normalnie dopiero jak dodałem lekko gazu zdawało mi się że coś jednak inaczej, pomijająć fakt, iż i tak do wymiany mam dwa pompowtryski i zazwyczaj przy odpalaniu na zimnym telepie jakby czasem nie odpalał na jeden wtrysk, tym razem zdawało mi się jakby telepało go jeszcze bardziej... Jak wiecie to powiedzcie gdzie mi to we wrocławiu zrobią za rozsądne pieniądze i czy jest sens jechać tam o własnych siłach ??

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    masta , absolutnie nie odpalaj auta na tej mieszance. Czyszczenie baku plus wymiana filtra to na sto procent. Później to już wtryski trza będzie sprawdzać. Ale na pewno na zdrowie to silnikowi nie wyszło.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    179
    BMW
    E32 725 M50B25
    Skąd
    DWR
    Zadzwoń do mechanika na Legnickiej 607404374 To super mechanik i napewno coś doradzi ;)
    Zobacz Czarnulę :) -> www.7erczarnula.jpg.pl

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Spokojnie !!! Metaliczny stukot i dymienie było efektem podobnym jak gdyby silnik miał zbyt wczesny wtrysk paliwa ponieważ benzyna nie zapala się od samego ciśnienia potrzebna jest jeszcze iskra wylej tę mieszaninę i wlej ON będzie OK. Trzymam kciuki. Jak VW Mięsnego przeżył taką próbę to z Beemą nie będzie inaczej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •