Witam kolegów. Moje BMW z silnikiem M30B30 (EML) z LPG II generacji nierówno pracuje przez chwile po przelaczeniu z LPG na PB i czasem po dodaniu gazu na PB. Po chwili obroty stabilizuja sie. Jesli zgasze na PB i odpale na PB problem nie wystepuje. Szukałem juz wszedzie odpowiedzi na to pytanie i nie znalazlem rozwiazania. Oczywiscie za nierowna prace na PB odpowiada przepływomierz ale ten uszkodzony powodowałby chyba ciagle nierówna prace. Owszem mialem strzał gazu ale klapka przepływomierza (już) nie blokuje sie i wraca do odbojnika po zgaszeniu. Przepływomierza nie rozszczelniło, został wyczyszczony,dolot szczelny. Zreszta jak kupilem auto tez mialo takie objawy ale myslalem ze to mapa wtrysku sie zmienia lub cos w stylu dopalania gazu z dolotu czy tez inny zabobon. Po ostatnich zabiegach z przepływką pomogla maksymalne wkrecenie sruby regulacyjnej (obtoty mniej skacza i szybciej wracaja do normy). Silnik nie ma problemu z wkrecaniem sie na obroty chyba ze odlacze przepływomierz. A i ekonomizer po tym wystrzale zawyza wskazania...Na gazie pracuje (juz ) super. Wiem ze problem niewielki ale szarpiacy nerwa :-) Prosze o pomoc. Z góry dziekuję.