Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przeszukanie podczas kontroli drogowej

  1. #1
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Przeszukanie podczas kontroli drogowej

    Wklejam bo nieznajomość prawa jak wiemy szkodzi a Policja uwielbia przeszukania BMW


    http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Pr...f8fd&_ticrsn=3


    więc warto wiedzieć jakie mamy prawa i obowiązki z tym zwiazane
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    właśnie to czytałem :) i chciałem wkleić :) ciekawe co na to władza jak poproszę o notatkę z zatrzymania-przeszukania :) napiszą auto stoi na krawężniku ( Stasiu jak się pisze krawężnik?Nie wiem Wiesiu?niech ten pan przepchnie auto na jezdnie :) ) ha ha ha :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    raz za mną w nocy przez 10 minut jeździli po osiedlu w kółko, po około 5 min sie pokapowałem że za mną jeżdżą i jeździłem po najciaśniejszych uliczkach i to w kółko, w końcu mnie zatrzymali i teraz ciekawosktka:

    Tego dnia ubezpieczyłem auto przez neta więc potwierdzeniem było tylko blankiet z poczty i wydrukowany papier z opisem ubezpieczenia, koleś popatrzył mówi że wszystko OK, mógłbym mu nawet dać fakture za kiełbase i by to samo było, bo np. numer VIN i rejestarcyjny był po drugiej stronie :D

    I właśnie kazali mi otworzyć bagażnik, no spoko, otwieram a tam...śmieci od cholery po McDonaldach itp :D eh i pojechałem :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Dzięki adasio nie wiedziałem tych informacji, musimy wiedzieć jakie mamy prawa bo policja często wykorzystuje naszą niewiedze przez co oni za dużo sobie pozwalają.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Jak będą chcieli przeszukać np. bagażnik to i tak to zrobią, bo mają już gotowe uzasadnienie np. pod pretekstem przewożenia niebezpiecznych materiałów, czyli podejrzenie popełnienia karalnego czynu zabronionego jak w mordę strzelił. Ktoś zacznie cwaniakować, to przeszukają całe auto, włącznie z kontrolą osobistą, a na koniec powiozą na komendę w celu spisania protokołu i dzień zmarnowany.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Przydatna informacja :) Tydzień po zakupie jeździłem sobie po Poznaniu BMW i na swiatłach stała obok Policja. Spojrzeli się na mnie i dalej jechali za nami (jechałem z kumplem). Jako, że jechaliśmy tam gdzie trzeba było przejechać czarną uliczką to wtedy się zaczęło. Włączyli koguta i przeszukanie zarówno samochodu (całego wraz z silnikiem kolami nadkolami i podwoziem no i wnętrze ma się rozumieć) jak i nas (ściąganie butów skarpetek kurtek rzeczy na maskę z kieszeni etc.) byłem trochę przerażony no ale cóż. Nie interesowało ich nawet to ze auto mam tydzien i jeszcze nieprzerejestrowane. Pytałem dlaczego my... odpowiedź każdy zna :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Noe
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    44
    BMW
    e38
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Ventola Zobacz posta
    Jak będą chcieli przeszukać np. bagażnik to i tak to zrobią, bo mają już gotowe uzasadnienie np. pod pretekstem przewożenia niebezpiecznych materiałów, czyli podejrzenie popełnienia karalnego czynu zabronionego jak w mordę strzelił. Ktoś zacznie cwaniakować, to przeszukają całe auto, włącznie z kontrolą osobistą, a na koniec powiozą na komendę w celu spisania protokołu i dzień zmarnowany.
    Jak się ma czas to można z nimi się tak pobawić :p

    capoZe32 pewnie widzieli że troszkę cykacie tego wszystkiego i dla tego rozebrali was i taki rentgen wam zrobili :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Noe Zobacz posta
    Jak się ma czas to można z nimi się tak pobawić :p
    No tak, tyle że ty poświęcasz swój czas wolny na zmarnowanie jego czasu pracy. Rozumiem gdyby to było w drugą stronę :P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    .... Nie interesowało ich nawet to ze auto mam tydzien i jeszcze nieprzerejestrowane. Pytałem dlaczego my...
    Dlatego ich nie interesowało bo nie ma takiego obowiązku.
    Art. 78. prawo o ruchu drogowym
    2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
    1) nabyciu lub zbyciu pojazdu.

    Gdzie jest mowa o przerejestrowaniu? Ba, nie ma nic w jaki sposób masz zawiadomić starostę,... może listem poleconym ;)
    To Wydział komunikacji nakazuje do przerejestrowania zakupionego samochodu w ciągu 30 dni, nie przewidując jednak żadnych konsekwencji dla osoby, która ten termin przekroczy. W ustawie jest mowa o zawiadomieniu, a nie rejestrowaniu.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

Podobne wątki

  1. odmowa w stacji kontroli pojazdow
    Przez anett77 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 22:34
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 08:49
  4. [ elektronika] dołożenie systemu kontroli trakcji
    Przez DAN V8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 01:05
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 09:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •