Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z plywakiem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar sebas140
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    22
    BMW
    bmw e38 3.0 v8/e65 3,5 v8
    Skąd
    Lubichowo

    Problem z plywakiem

    Witam mam problem z wskaźnikiem paliwa pokazuje ze mam 20 litrów lecz jest sucho w baku
    , niekiedy się odwiesi i pokaże rezerwę albo jak się przyspieszy. Powiedzcie mi od czego to może być?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Mam to samo kolego.Dwa razy juz z baniaczkiem na stacje biegałem,bo 7er stanął gdzies na zadupiu.Podczepiam sie pod temat.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    witajcie,
    Miałem podobnie, raz rezerwa, raz pół baku- a tak naprawdę nie wiedziałem ile paliwa w końcu mam. Rozwiązanie jest proste, podpiąć kompa. U mnie pokazało pływak lewy czyli za plecami kierowcy. Kupiłem jedną używkę na alledrogo i nic nie pomogło. Zamówiłem ori w aso i po założeniu jak ręką odjął. Teraz wiem ile paliwa mam i działa bez zarzutu. Cena już nie pamiętam, ale chyba 150-180zł. Moim zdaniem nie ma co się bawić w używkę po 50zł na alledrogo, chyba, że dogadasz się ze sprzedającym na zwrot jeśli nie będzie działać .
    Pozdrawiam

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trzeba wyjąć zespół pływaka, przeczyścić pola stykowe na płytce patyczkiem kosmetycznym z rozpuszczalnikiem, a papierem gradacji 1000 lekko przetrzeć szczotki.
    Uwaga, żeby nie pogiąć.

    Ja miałem podobnie - też wskaźnik dziwnie pokazywał, ale bez takich extremów, że sucho.
    Po czyszczeniu jest OK.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar sebas140
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    22
    BMW
    bmw e38 3.0 v8/e65 3,5 v8
    Skąd
    Lubichowo
    No ok zrobię to w sobotę zobaczymy czy pomoże. Ale powiedz mi jeszcze jedno wyciągnąć pompę z pływakiem czy tylko sam pływak bo są 2 i teraz nie wiem jaki

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Zacznij od sprawdzenia co pokazują pływaki.
    Tu masz posta, przeczytaj, sprawdź w teście 06 jakie są wskazania lewego i prawego pływaka.
    http://7er.pl/showthread.php/18001-W...h-testow-w-e38


    Zdarza się, że lewy (strona kierowcy) przekłamuje i wtedy jest to prosta robota, bo tam nie ma pompy.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •