Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy wymieniać olej w skrzyni co 40 kkm?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    134
    BMW
    było e30, było e39, jest e32 740 :-)
    Skąd
    Września

    Czy wymieniać olej w skrzyni co 40 kkm?

    Hej,

    posiadam e32 740 z roku 1992 roku ze skrzynią 5HP30. Swoją beemke zakupiłem w zeszłym roku w lipcu z przebiegiem około 306tyś km, i jak na razie nic złego się nie dzieje (teraz jest 312kkm) i skrzynia też chodzi dobrze. Wraz z zakupem beemki poprzedni właściciel podarował mi wykaz wszystkiego co robił przy beemce, naprawy, wymiany, zakupy itd.. oczywiście wszystko z datą, kosztem oraz przebiegiem beemki. Uprzedził mnie również że w 2010 roku była remontowana skrzynia i na to również są papiery, tylko w opisie remontu skrzyni zakład który ją remontował napisał "WYMIANA OLEJU CO 2 LATA LUB 40000 KM". Przepraszam za przydługi wstęp ale czy myślicie że trzeba wymieniać olej w skrzyni tak jak zalecił remotujący ją zakład? Trochę poczytałem o wymianie oleju i niektórzy są za a niektórzy przeciw wymianie... Podzielcie się jak możecie swoimi uwagami co o tym myślicie i czy jest sens wymieniać olej co 40 kkm? Co do oleju to wg kwitów zalany jest ARAL ATF22 (DEXRON II).

    Pzdr.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań
    Moje poprzednie auto E34 miało skrzynię 5HP18. Jak kupiłem miała 296 tys. Olej nie był zmieniany przez poprzedniego właściciela (choć kolor etykietki na korpusie skrzyni -zielony a nie czarny - wskazywał na konieczność regularnej wymiany). Ja zmieniałem olej regularnie co 40 tys. I szczęśliwie dojeździłem do 600tys. więc z mojego doświadczenia wynika, że warto. Ale kurczę DexronII to jakoś mi do tej skrzyni nie pasi... chyba że jest coś o czym nie wiem

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dexron II często był stosowany w starszych skrzyniach, nie tylko GM.

    Co do wymiany to odpowiedź sobie sam co należy robić gdzie producenci skrzyń biegów zalecają regularną wymianę oleju, wielu producentów samochodów, zgodnie z zaleceniem producenta skrzyni, też zaleca, a BMW się wyłamało i nie zaleca wymiany oleju
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ja wymieniam olej maks co 10tyś i w silniku i w skrzyni lub też co rok auto jest użytkowane w sezonie letnim i wiosennym przy ładnej pogodzie nie robi wielkich przebiegów więc często wymiana następuje przed nabiciem 10tyś km. W moim przypadku (M30) Są to nie drogie rzeczy olej jest jeszcze klarowny i żółty zazwyczaj podczas wymiany, ale jestem pewien że silniczek i skrzynia bardzo się cieszą z często zmienianego oleju :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    32
    BMW
    e34
    Skąd
    Warszawa
    Ja bym śmiało wymieniał. Zalać jakimś lepszym olejem i po problemie

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    BMW
    e32 M60B30 '93
    Skąd
    Zamość
    Witam.

    Mam takie pytanie... Czy po wymianie oleju da się odczuć zmianę w pracy skrzyni?
    Np. zmiana biegów przy niższych obrotach, mniejsza utrata momentu obrotowego czyli lepsze przyspieszenie ?
    Ewentualnie jakies inne zmiany ?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    32
    BMW
    e34
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez podi87 Zobacz posta
    Witam.

    Mam takie pytanie... Czy po wymianie oleju da się odczuć zmianę w pracy skrzyni?
    Np. zmiana biegów przy niższych obrotach, mniejsza utrata momentu obrotowego czyli lepsze przyspieszenie ?
    Ewentualnie jakies inne zmiany ?

    Oczywiście ze da rade odczuć zmianę. Wszystko zależy w jakim stanie będzie skrzynia, może zmieniać biegi płynniej i szybciej. Spotkałem sie tez z takimi sytuacjami ze po wymianie oleju "wypłukało" skrzynie i chodziła gorzej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    W moim przypadku po wymianie, skrzynia zaczęła płynniej zmieniać biegi :) co poprawiło bardzo komfort podróżowania.
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

Podobne wątki

  1. Olej w skrzyni - pierwsza wymiana, czy nie za późno?
    Przez itomek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 12:56
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 06:29
  3. Wymieniać olej czy nie? Wielkie samochodowe oszustwo?
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 23:34
  4. 740d odma, czy wymieniać?
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 06:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •