Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: [ zawieszenie] Sprézyny - ORYGINALNE czy NIE ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    [ zawieszenie] Sprézyny - ORYGINALNE czy NIE ?

    Na poczatku witam i pozdrawiam wszystkich maniakow 7er.

    Wlasnie jestem po odbyciu kolejnej juz z rzedu podrozy do polski i spowrotem oczywiscicie samochodem. Wszystko odbylo sie bez wiekszych problemow . . . no wlasnie . . . bez wiekszych . . . jadac do POLSKI drogá przez OLSZYNE (nasza slynna "ZEMSTÁ HITLERA") uszkodzilem zawieszenie , a mianowicie tylna sprézyne pekla przy koncu na ostatnim "zwoju" , oczywiscie nadaje sie tylko do wymiany. I teraz mam maly problem gdyz moja E38 jest w wersji INDIVIDUAL , tak wiec mam calkiem inne zawieszenie niz standardowa wersja i sprezyny sá niesamowicie drogie.

    Zastanawiam sie teraz czy lepiej wsadzic cos nizszego i "uglebic" (oczywiscie nie przesadnie) czy tez wsadzic ORYGINAL ? Mam zamiar zalozyc 19" calowe felgi tak wiec gdyby lekko obnizyc mogloby to calkiem niezle wygladac ? Co myslicie na temat "obnizania E38" oczywiscie nie jezdze zbyt czesto po Polskich drogach tak wiec nie sa dla mnie straszne dziury i koleiny ktorych w polsce nie malo!

    Przepraszam za brak polskich znakow :)
    Pozdrawiam !

  2. #2
    Obnizac - nie obnizac. To pytanie pada czesto i Ty sam musisz sobie odpowiedziec. Zalezy czy Ci sie podoba niska 7er = sztywniej (w Polsce czasem zawieszenie dobija) czy wolisz wysoko = kanapa.
    Przejrzyj forum - Sebek oferuje zawieszenie do E38 z regulacja. Nie wiem czy ktos juz zalozyl ale podpytaj.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witaj ,nie kupuj zadnego zawieszenia obnizonego ,a broń boze z regulacja ,e 38 nie jest samochodem do tego ,kup sobie oryginalne sprezyny ,to nie jest majatek ,a bedzie jezdzic jak trzeba.U mnie pekła sprężyna na przodzie ,kupiłem nowe z SUPLEXA po 140 zl,cena normalna ,ale jak pamietam na tych starych jezdziło sie lepiej,pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    178
    BMW
    E65
    Skąd
    Olsztyn
    Ja bym obnizyl, kwestia gustu... Proponuje sprzet Sebka.

    Pozdrawiam
    5.0 V8 IROC-Z28

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam -

    jezeli nie chcesz za twardo - i za sportowo - odradzilbym komplet gwintowany (czyli regulowana wysokosc), ale komplet sprezyn AP - jak najbardziej na seryjne amorki.

    Obnizy auto - a komfortu duzo nie odejdzie.

    Ilu ludzi - tyle zdan !

    Elvis tez moze miec swoje :D




    Sebek

  6. #6
    7ka
    Gość
    hm

    a czym sie roznilo zawieszenie w wersji individual...przeiez to raczej kwestia wyposazenia a nie zawiechy..

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    [quote="Sebek"]Witam -

    jezeli nie chcesz za twardo - i za sportowo - odradzilbym komplet gwintowany (czyli regulowana wysokosc), ale komplet sprezyn AP - jak najbardziej na seryjne amorki.

    Obnizy auto - a komfortu duzo nie odejdzie.

    Ilu ludzi - tyle zdan !

    Elvis tez moze miec swoje :D

    > :hah:

    > jezeli chodzi o INDIVIDUALA to roznica moze byc w twardośći ,ale tak naprawde to e 38 jedzie dobrze jak wszystko jest oryginalne ,jakies obnizanie zawsze powoduje zmniejszenie komfortu ,do obnizania jest dobre bmw 3 ,ewentualnie 5 , a nie e 38 ,w Polsce nie ma dróg do takich zawieszen ,nawet felgi wieksze niz 18" to jest tragedia plus ingerencja w zawiecho to pelna tragedia :hah:

    pozdrawiam

  8. #8
    7ka
    Gość
    oj Elvis glupoty gadasz.

  9. #9
    Pierwsze slysze zeby w indiv byly inne sprezyny ;D

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    oj Elvis glupoty gadasz.
    oj elvis dobrze mowi, tyle ze ty krzychu jezdzisz po innych drogach,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •