Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bmw e38 nie zmienia biegu z 4 na 5

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    5
    BMW
    E38
    Skąd
    Radzyń Podlaski

    Bmw e38 nie zmienia biegu z 4 na 5

    Witam mam problem podzczas jazdy na D nie zmienia biegów z 4 na 5 a od 1 do 4 jest dobrze stało się to nagle.Myślałem że to olej i filtr wymieniłem i nadal nic skrzynia jakby ciszej przcowała ale to wszystko.A pozatym jak jade na D i niechce zmienić biegu na 5 przełącze drążek zmiany biegów w pozycje jazdy na 4 i spowrotem na D to Jest wszystko ok .Dziwne bardzo szukałem wszędzie w necie i nikt nie spotkał się z takim przypadkiem może wy pomożecie .Z góry wielkie dzięki.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Witaj.Zapoznaj się z regulaminem i przedstaw się w odpowiednim dziale.Dopiero wtedy zadawaj tego typu pytania.

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Niestety, nie wiem, bo jestem za mało oblatany w 5HP18 / 19

    Możesz spróbować przez forum Autojózefów: http://www.autojozefow.pl/forum/
    Jest szansa, ze odpowiedzą coś sensownego, mimo, że opinie o tym warsztacie bywają skrajnie złe.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Ja miałem podobnie w starej skrzyni przeciągało mi biegi bodajże z 4 na 5 albo z 3 na 4 nie pamietam dokładnie. Doszło do tego że stara skrzynie zajechałem wywaliło mi z niej olej, a w nowej jest to samo. Też przeciąga bieg a błędów na kompie nie ma i nie wiadomo od czego się tak dzieje..

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Kiedyś była taka sytuacja, że komuś skrzynia nie wrzucała 5. biegu i okazało się, że to przez zbyt niskie ciśnienie w jednym kole.
    Inna sytuacja była podobna -- jedno koło miało inny rozmiar i też ten sam objaw, nie wrzucała na 5.
    To wyjątki raczej, a nie reguła - ot, ciekawostka... :)

    Generalna zasada jest taka, że sterownik (komputer) skrzyni mierzy poślizg, i na tej podstawie określa obciążenie napędu -- np. holowanie przyczepy, wjazd na wzniesienie, jazda pod obciążeniem etc... Jak z pomiarów wyjdzie za duże obciążenie napędu, to nie ma sensu przełączać na wyższy bieg, bo samochód będzie zwalniał -- tak myśli sterownik - i słusznie, ale tylko gdy skrzynia jest sprawna.

    Jak jest niesprawna, (zużyta) to wewnętrzne tarcie, zużycie łożysk wzdłużnych i elementów ciernych powoduje przekłamywanie wyników pomiarów i wychodzi, że samochód ma duże opory ruchu i komputer nie wrzuca najwyższego biegu. Po przełączeniu na "4" i znów na "D" może mu się "odwiedzieć" i włączy 5. bieg, bo coś tam w pomiarach nie osiągnęło wartości progowej.
    Takie tam domysły na zasadzie dedukcji (od ogółu do szczegółu).
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Ja sprawdził bym jeszcze dokładnie gumę idacą od przepływki do przepustnicy...u mnie jak byla dziurawa to dziwnie zmieniała skrzynia bieg z 2 na 3 a z 1 na 2 było leciutkie szarpnięcie...po zmianie na nowa zmienia biegi niewyczówalnie prawie...jest idealnie.Nie twierdzę aby u Ciebie było to przyczyną a nawet trochę watpię ale sprawdzić nie zaszkodzi.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    5
    BMW
    E38
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    zero błędów na kompie.Jeżeli chodzi o skrzynie jak i silnik. może faktycznie się ta skrzynia już kończy autko ma nalatane 320000 o ile tyle ma:o niby fachman od skrzyń stwierdził mi na 100 % ze to wina tego potencjometra zmiany biegów co znajduje się przy skrzyni podmieniałem go od kumpla i nadal to samo się dzieje

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    5
    BMW
    E38
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Gdzieś czytałem na forum ze to może być wina przepływki.Coś czuje ze to może być tak jak pisał HATECRAFT bo od kiedy pojawił ni się ten problem auto tak jak by ciężko się rozpędza no i spalanie wzrosło

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    5
    BMW
    E38
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Gdzieś czytałem na forum ze to może być wina przepływki.Coś czuje ze to może być tak jak pisał HATECRAFT bo od kiedy pojawił ni się ten problem auto tak jak by ciężko się rozpędza no i spalanie wzrosło

Podobne wątki

  1. bmw e38 740ia 4.4 m62 cykanie w silniku na biegu jałowym
    Przez wojtas23011990 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 21:31
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 08:46
  3. [skrzynia] Rozgrzana skrzynia 5hp24 nie zmienia biegów
    Przez Makaron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:15
  4. Inny wymiar koła/automat nie zmienia biegów
    Przez Cyga w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:47
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •