Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zasilanie pompy paliwa??? problem z odpaleniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk

    Zasilanie pompy paliwa??? problem z odpaleniem

    Witam. Mam kolejny problem z autem z którym sobie sam nie radze. Mianowicie chodzi (prawdopodobnie) o zasilanie pompy paliwa z baku. Moje auto to e38 730iA z sekwencją.
    Wieczorem zgasiłem silnik a z rana już mi nie odpalił. Rozrusznik kręci i nic się nie dzieje dalej. Dobrałem się do pompy. Okazało się że działa tylko pod innym źródłem zasilania niż te co do niej dochodzi. Przekaźniki są sprawdzone i wszystkie działają, bezpieczniki tak samo. Dodam że jakiś czas temu pojawił mi się komunikat że mam za cienką warstwę okładzin hamulców. Sprawdzałem i rzeczywiście tył cały do wymiany + przerwany kabel od czujnika okładzin. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wole napisać. Kolega wspominał mi coś o jakimś wyłączniku pompy który w niektórych autach znajduje się pod siedzeniem ale nic tam nie widziałem. Proszę się nie śmiać ale mechanika samochodowa jest dla mnie prawie jak czarna magia;) Akumulator nowy, nawet miesiąca nie ma więc to też nie przyczyna.
    Jestem w trakcie oczekiwania na kolegę który ma wpaść z komputerem i sprawdzić czy tam wszystko ok ale nie wiem kiedy się zgramy z czasem więc chciałem Was podpytać może ktoś miał taki problem albo ma jakieś pomysły?? Z góry dzięki za rady i pomysły

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    DME 3.3 jak dobrze pamiętam nie posiada tzw "fuel pump priming" - po naszemu włączenie pompy po przekreceniu kluczyka. Pompa zaczyna działać w momecie kiedy sterownik zanotuje jakies obroty silnika. We wtyczce sterownika pin 1 odpowiada za sterownie przekaźikiem pompy (sterowanie masą). Możesz odpiąć sterownik i podać masę na pin 1 - pompa powinna zadziałać (na 99% nawet przy wyłączonej stacyjce). Jeśli będzie słychać przekaźnik, a pompa nie będzie działać szukajcie zaginionego +12V na linii zasilania pompy.
    Obstawiam przetarty, uszkodzoy, urwany, skradziony, zdematerializowany kabelek. Tranzystor sterowania przekaźnikiem pompy raczej się nie uszkadza (minimalny prąd, dosyć statyczne warunki pracy)

    W razie pytań i wątpliwości - pytać i wątpliwić. :P

    pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk
    A gdzue sie znajduje ten sterownik pompy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Chodziło mi o sterownik silnika.

    pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk
    Problem rozwiązany. Autem zajął się mechanik. Okazało się że auto nie chciało odpalić bo zablokował je alarm. Co do szczegółów to nic więcej nie wiem. Teraz kolejny problem. Potrzebuje czujnik położenia wałka rozrządu;)

Podobne wątki

  1. [elektryka] przekaznik pompy paliwa
    Przez Cienki2225 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 21:40
  2. Ciśnienie paliwa z pompy?
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 17:07
  3. [ elektryka] wymiana pompy paliwa
    Przez Kristo w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 11:09
  4. e32 problem z odpaleniem przy małej ilości paliwa
    Przez beatles86 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 01:01
  5. [ elektryka] zasilanie pompy paliwa
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •