Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dziwny problem z sekwencją w E38 730i. proszę o radę

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk

    Dziwny problem z sekwencją w E38 730i. proszę o radę

    Witam kolegów. Chciałem tutaj krótko opisać walkę z moim BMW oraz skorzystać z tej możliwości że może ktoś będzie wiedział co dalej…
    A więc zaczęło się od tego że jakieś 3 miesiące temu zakupiłem e38 rocznik 1994 w automacie 3.0l z zamontowaną sekwencją. Oprócz wychwycenia że tak powiem drobnych rzeczy do poprawek wizualnych (głównie we wnętrzu) najbardziej za serce schwyciła mnie niepoprawnie działająca instalacja gazowa i tutaj napiszę co następuje:

    1. Instalacja gdy się włączy przy zaprogramowanej temperaturze silnika powoduje falowanie obrotów i silnik gaśnie. Sytuacja nie zawsze jest taka sama. Jedynym sposobem na podtrzymanie jazdy na gazie jest wgniecenie pedału w podłogę i przepędzenie Berty przez kilkaset metrów, wtedy wszystko działa jak należy dopóki długi czas nie jedzie się na stałych niskich obrotach- wtedy silnik zaczyna przymulać i znowu trzeba go „przepędzać”.
    2. Gdy sam włączę instalacje w momencie gdy wskaźnik temp. sterczy pionowo w 90% przypadków nie czuć żadnych efektów ubocznych przełączenia. Auto normalnie jedzie. W pozostałych 10% jest zamulone lecz już nie występuje falowanie obrotów.


    Chcąc mieć ten problem za sobą postanowiłem postawić auto do gazownika „fachowca”. Otóż efekt był taki że nie dość że gościu kręcił co do mocy reduktora to założył nie ten co chciałem. Miałem zamontowany reduktor OMVL DREAM XXI HP. Auto „odbierałem” od niego dwa razy z czego za każdym do domu wracałem innym autem bo jednak samochód nie działał jak powinien. Mimo zmiany reduktora i sprawdzenia wtrysków nic się nie zmieniło. „Fachowiec” zamontował inny czujnik ciśnienia gazu- jak się okazało wtedy instalacja w ogóle nie działała a on mi wciskał tak zrobione auto bo niby stary czujnik był zły. Po włożeniu starego czujnika wszystko wróciło do stanu sprzed oddania go do gazownika. Na tym z gazem stanęło.
    Czy macie jakieś pomysły albo spotkaliście się z podobnym problemem?
    Dzwoniłem do innego gazownika to miał u siebie też e38 tyle że 2.8 i ten sam problem z którym sobie nie mógł poradzić i cieszył się że ja mam podobnie bo jak twierdzi już myślał że jest głupi. Chyba do dzisiaj sobie z tym nie poradził.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Poszukaj przede wszystkim dobrego warsztatu lpg, bo zdecydowana większość gazowników nie ma pojęcia o tym co robi (wiem to z doświadczenia). Polecam lpg-forum. Tam w dziale warsztaty polecane znajdziesz dobry warsztat w swojej okolicy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Jeśli silnik chodzi niepoprawnie po automatycznym przełączeniu na gaz to logicznym wytłumaczeniem jest, że temperatura automatycznego przełączania na LPG jest za niska. U mnie w M60B40 jest na ok. 35'C, czyil koniec niebieskiego pola na wskaźniku. Gazownik zdziwiony nawet pytał, czy auto nie szarpie po przełączeniu, bo temperatura jest wyjątkowo niska, ale u mnie akurat działa to bez problemu. Może u Ciebie trzeba ją podnieść o kilka stopni?

    Jeśli chodzi o pozostałe objawy, to miałem kilka razy u siebie taką sytuację (instalacja Prins) że autem na gazie na postoju rzucało na boki i ruszyć z miejsca się prawie nie dało, a po przełączeniu na Pb było zupełnie normalnie. Problem się nie pojawił od kiedy zacząłem omijać Orlen...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk
    Po wizycie u mechanika z innym problemem( nie gazownika) okazało się że mam odpięty czujnik położenia wałka rozrządu. Poczytałem na forum i się okazuje że wszystko wskazuje na to że on jest przyczyną tego że auto na gazie tak się zachowuje. Czujnik jest walnięty i wysyła błędy więc jak był odłączony to tak pozostał. Teraz poluje na oryginał używany i zdam relację czy to od tego takie problemy. Koszt oryginalnego nowego czujnika to około 500zł bo dzisiaj z kolegą w Autolandzie grzebaliśmy aż się doszukaliśmy i bym miał go za 7dni ale jak dla mnie to za dużo. Mam nadzieje że po montażu sprawnego oryginału ( bo kolega na forum napisał że zamienniki często nie działają) wszytko już będzie ok.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    PawełO mam u siebie zamiennik obu czujników chyba eps-u i auto jeżdzi już ok 20tyś km,u ciebie też zapewne jest coś z temp.przełanczania na lpg lub masz coś z parownikiem,na brc senqent 56 parownik genius max mam grubo ponad 100tyś i po przełaczeniu nie gaśnie i wtryski mtm .ps masz dojscia do sprawnego m50b25?? jak tak to czujnik wału i wałka da rade podmienić nawet na prube

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk
    Właśnie nie mam póki co żadnego auta żeby podmienić sprzęt i sprawdzić:/ Ale i tak jak na razie sprawa stanęła w miejscu z powodu braku czasu. Parownik mam nowy, poprzedni jaki miałem to OMVL Dream HP, wtryski po przeglądzie, temperatura przełączania została podwyższona i to samo. Dzięki za podpowiedź z tym zamiennikiem

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Puki372
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    BMW
    E32
    Skąd
    Wschód
    jaki masz komputer sterujący gazem?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    hehe,nie mialem auta ktory by nie mial problemu i coraz bardziej w momencie slabosci mam przekonanie do diesli,niech sprawdza bledy kompa benzynowego profilaktycznie,i gazowego przeciez nie ma skutku bez przyczyny.Komp wychodzi ze ma rowniez OMVL DREAM,chyba ze sie myle

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Duży, to chyba musiałbyś sobie beczkę albo puchacza kupić :D

    P.S. Co u Ciebie ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    jak sytuacja ma się tylko na lpg to nie jest wina czujnika. Pierwsze co przyszło mi do głowy t wtryskiwacze. Jakiej są firmy? Może masz tak jak u mnie że zajeżdzij je jeden reduktor bo powinny być dwa. Drugie co może mieć wine bo świece, nieraz tylko na lpg potrafią dawać du.. Kiedyś miałem stare S500 z lpg i olałem sprawę jak auto falowało na wolnych i gasło, pojechałem nad morze dość ostro i rozwaliło świece której część wtopiła się w tuleję cylindra.

Podobne wątki

  1. [silnik] Dziwne ubytki paliwa - PROSZĘ O RADĘ
    Przez adrespatryka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 18:17
  2. [silnik] Wymiana świec, cewek - proszę o radę.
    Przez Arman w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 22:09
  3. [ pozostale] Proszę o radę. Pilne!
    Przez Risorius w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •