Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: M62tu błąd 272A Adaption multipl. area1

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski

    M62tu błąd 272A Adaption multipl. area1

    Tak jak w temacie silnik m62tub44, co może być przyczyną takiego błędu 272A Adaption multipl. area1 wyskoczył po raz drugi, po przejechaniu jakiś 10km ponownie wyskakuje i zapala czek. jakieś 3dni temu upychałem wtryskiwacze gazowe hany tak żeby było estetycznie pod maską i dało się przykryć osłoną, musiałem skrócić parę wężyków między poczwórnym rozdzielaczem gazu a wtryskami hany, czy to mogło by mieć aż taki wpływ na mieszankę-ponowne strojenie LPG? Dodam że przed tymi porządkami pod maską nie było błędów i od razu po też nic nie zauważyłem.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hubbimakow Zobacz posta
    Tak jak w temacie silnik m62tub44, co może być przyczyną takiego błędu 272A Adaption multipl. area1 wyskoczył po raz drugi, po przejechaniu jakiś 10km ponownie wyskakuje i zapala czek. jakieś 3dni temu upychałem wtryskiwacze gazowe hany tak żeby było estetycznie pod maską i dało się przykryć osłoną, musiałem skrócić parę wężyków między poczwórnym rozdzielaczem gazu a wtryskami hany, czy to mogło by mieć aż taki wpływ na mieszankę-ponowne strojenie LPG? Dodam że przed tymi porządkami pod maską nie było błędów i od razu po też nic nie zauważyłem.
    A tak na poważnie to taki standardowy blad w LPG , o ile dobrze mi się kojarzy to znaczy ze silnik nie jest w stanie skorygować miesznaki (korekty krótkoterminowe STFT powinny być na maxa +-25% - sprawdz testerem), znaczy to ze gaz jest do wyregulowania. Pytanie tylko czemu - powody mogą myc IMO nastepujace:
    1) pojawiła się nieszczelnosc gdziec bo cos "zruszyles" :P (wtryski do kolektora, wezyki itp)
    2) zruszyłeś coś i coś się uszczelniło a wcześniej byłą nieszczelnośc do któej gaz był wyregulowany
    3) najbardziej prawdopodobny - skróciłeś wężyki wiec zmienił się czas wyprzedzenia wtrysku gazu (musi przebyc krotsza drogę) więc się wszystko rozregulowalo

    ...tak czy siak na 99% wystarczy na nowo wyregulować gaz

Podobne wątki

  1. Vanos w m62tu
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 13:33
  2. Wymiana Vanosów w m62tu
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 12:51
  3. Vanosy do m62tu
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 13:01
  4. [silnik] M62tu bład 33
    Przez jonash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 15:32
  5. Rozrząd w M62TU
    Przez mr s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 13:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •