Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tygodnik motor ostatni klasyk bmw spore nieścisłości

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Tygodnik motor ostatni klasyk bmw spore nieścisłości

    Witam
    Dorwałem dziś nowe wydanie "Motoru" z szerokim opisem BMW E38. Zauważyłem dużo nieścisłości lub niewiedzy autora artykułu nt. głównie w kwestii dostępnych wersji wyposażenia. W artykule autor twierdzi np. że reflektory xenonowe wyszły na wyposażenie auta w 2000 roku i były dostępne w wersji V12, a jak wiadomo były montowane od 94' w różnych wersjach wyposażenia. To samo dotyczy nawigacji począwszy od MK1 z 94', autor twierdzi, że od 2000r. Wiedzą nie popisał się również w temacie Shadowline. Nie wiem też skąd autor zaczerpnął informację o producencie skrzyni biegów, podał General Motors zamiast ZF oraz twierdzenie-"im mocniejszy silnik, tylko szybciej pada skrzynia", a w rzeczywistości na skrzynie 5HP30 nie ma co narzekać. Opisuje również dostępność aktywnego tempomatu w 750 iL z 99', a montowany był tylko w modelach z przełomu 00/01. Jako najbardziej polecony podał motor 735, który występował dość rzadko i poza różnicą pojemności w 4.4 konstrukcja niczym się nie różni. Również jako wprowadzenie Vanosa w 99' dla V8 jest nieprawdziwe.
    Wersje long wyposażone są w hydraulikę, a nie pneumatykę tylnej osi. Ogólnie uważam, że autor powinien zasięgnąć informacji z tak bogatego źródła jakim jest 7er.pl. Wtedy tekst czytałoby się z większą satysfakcją. Poza tym polecam :) Miło poczytać i mieć przez chwilę banana na twarzy, że z biegiem lat auto jakim jest E38 zaczyna być doceniane za ponadczasową stylistykę i trwałość.

    Miłego czytania!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW(Bóg Miał Wizję)
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    58
    BMW
    E61...ex E34,E39,E38
    Skąd
    FZ
    Temat już pojawił się dzisiaj ale masz rację-przyjemnie mieć banana przy czytaniu,a jeszcze większego mając wiedzę lepszą od podobno "dziennikarza motoryzacyjnego" tak jak opisałeś
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  3. #3
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce

    Ostatnie prawdziwe BMW

    Czytaliście artykuł o e 38 w ostatnim Motorze ? Trudno się ze wszystkim w nim zgodzić(zwłaszcza co do kalendarium wprowadzania dodatkowego wyposażenia) aczkolwiek ciekawostką jest fakt że jak wyszło e 65 to e 38 zdrożało(!).Generalnie ciekawa lektura.
    Ostatnio edytowane przez Thomsen1 ; 18-11-2012 o 19:48


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań
    Drożało wyraźnie zaraz po wstępnych prezentacjach E65 w prasie. Czytałem kiedyś na jakimś niemieckim forum, że zrobiło się nagle tłoczno w salonach, ponieważ część z osób powstrzymujących się z wymianą/zakupem auta do momentu pojawienia się nowego modelu nagle dziwnie zmieniła zdanie :D. Dziś już wszystkim się opatrzyło "7er z plecakiem" i deską jak z lincolna (bez urazy Panowie) ale wtedy to był pewien szok dla miłośników bawarek. Winowajca już nie pracuje dla koncernu ale czy wróci prawdziwe BMW? tego nie wiadomo...
    (Wszystko co napisałem jest moim osobistym komentarzem i mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony.
    Nie ucierpiały zwierzątka, nie pracowały dzieci, nie wydzielał się CO2 itd itp...:D)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    mam ten nr :D
    ogólnie pozytywnie piszą o e38 z czego jestem zadowolony

  6. #6
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Peter1200 Zobacz posta
    Drożało wyraźnie zaraz po wstępnych prezentacjach E65 w prasie. Czytałem kiedyś na jakimś niemieckim forum, że zrobiło się nagle tłoczno w salonach, ponieważ część z osób powstrzymujących się z wymianą/zakupem auta do momentu pojawienia się nowego modelu nagle dziwnie zmieniła zdanie :D. Dziś już wszystkim się opatrzyło "7er z plecakiem" i deską jak z lincolna (bez urazy Panowie) ale wtedy to był pewien szok dla miłośników bawarek. Winowajca już nie pracuje dla koncernu ale czy wróci prawdziwe BMW? tego nie wiadomo...
    (Wszystko co napisałem jest moim osobistym komentarzem i mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony.
    Nie ucierpiały zwierzątka, nie pracowały dzieci, nie wydzielał się CO2 itd itp...:D)
    Myślę że nie powróci teraz jest moda na downsizingowe wynalazki o programowanej trwałości ,ech szkoda!


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hermesso
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    359
    BMW
    ♥BMW♥
    Skąd
    Warszawa
    Wrzuciłem JPGa z tym artykułem, zapraszam do czytania :ksiazka:


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    kurcze tylko diesle troszkę zszargały opinie hehe (bez urazy szanownych posiadaczy proszę oczywiście) . ogólnie fajny artykuł tylko zastanawia mnie dlaczego o opinie użytkowników nie pytali nas :D

Podobne wątki

  1. klasyk
    Przez rodzinabmw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 07:31
  2. Magazyn "Motor" nr 37/2009 artykuł o BMW :)
    Przez Angus MacGyver w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 23:26
  3. BMW Festival UK - 16 Sierpień 2009 - Heritage Motor Centre -
    Przez FuBu w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •