Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dziwny wyciek płynu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom

    Dziwny wyciek płynu

    Witam kolegów.Dziś miałem bardzo dziwne zdarzenie z moją bunią i mam w związku z tym pytanie.Otóż dość dużo jezdziłem po mieście.Temperatura jak zwykle- strzałka w połowie.Ogrzewanie oczywiście włączone- temp na zewnątrz była około 2 stopni.Po intensywnej jeździe,finalnie wjechałem na diagnostykę sprawdzić ciśnienie w "ciapach". Odruchowo zerknąłem pod auto i oniemiałem- dość intensywnie kapał płyn chłodniczy.Wyciekało gdzieś z tyłu bloku silnika- kapało na dwururkę kolektora i podłużnicę.Miejsce centralnie pod zbiorniczkiem od strony kierowcy.Dostęp do kanału miałem po około 10 minutach.W tym czasie auto stało zgaszone a płyn mocno pokapywał.Wjechałem na podnośnik aby zlokalizować wyciek.Od góry wszystko zasłonięte- ale na pewno nie z elektrozaworów, na pewno nie rejon góry zbiorniczka ani górne przewody.Wszedłem pod spód i przestało kapać...jak na złość.Samochód stał jeszcze długo włączony z temp. na połowie blatu i nic.Próbowałem od spodu namierzyć po wężach ale nic nie widać...Wyciek był dość obfity ale na rozgrzanym był w zbiorniczku stan.Patrzyłem na przewód przelewowy- suchy. Na pewno był to płyn- został ślad na rurze podchodzącej do kolektora.Dodam ,że około 2 miesiące temu wymieniałem płyn chłodniczy.Auto nie było przegrzane, płyn dobrej klasy...Zanim się do tego zabiorę mam pytanko- czy ktoś się z czyms takim spotkał?Czy drogą dedukcji może być to objaw zapowietrzonego układu?Czy jest jakiś zawór przelewowy w M60B30 gdzieś w okolicach zbiorniczka(poza luźno wiszącym wężem)?ktoś ma może jakieś pomysły?
    "..Eco driving? No, thanks.."

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Możliwe, że kapie gdzieś z tyłu głowic, tam w tych widlastych silnikach bmw lubi puścić. Musisz na realoem podejrzeć, bo dokładnie z głowy jak jest w M60 nie pamiętam.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Właśnie przeglądam wszystkie schematy..dziwny przypadek, nigdy tak nie miałem.I jak na złość przestało kapać więc zlokalizowanie tego rano będzie trudniejsze.Najgorsze ,że to wszystko pozasłaniane od góry i dołu
    "..Eco driving? No, thanks.."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    DannyV8 przyczyna Twojego wycieku płynu jest rozszczelnienie się łącznika wodnego głowic w miejscu przylegania do jednej z głowic lub na oringach rurek wodnych idących między literą V pod kolektorem ssącym. Możliwe jest też rozszczelnienie się tej pokrywki na bloku pod tymi rurami a płyn wycieka otworem serwisowym przeznaczonym właśnie pod taką okazję :) Tak czy siak możliwości wymieniłem Ci od najlżejszej do usunięcia aż do najgorszej. Kwestie przecieku w miejscu przylegania łącznika do głowic da się zlokalizować z kanału oglądając tył głowic stojąc mniej więcej na końcu kielicha skrzyni biegów. Wiem coś o tym bo u mnie też już powoli zaczyna się tam sączyć ale jak będę wymieniał szklanki zaworów i uszczelniał górę to zrobię z tym porządek raz na zawsze - DIRKO ;P

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Dzięki SkeYT-dziś to sprawdzimy , wszystko porozbierane z osłon i mechanik zgłupiał bo sucho.Węże i opaski całe, sugerował mi nadmiar płynu w układzie i złe odpowietrzenie po wymianie płynu.Czy nagrzana czy zimna objawy ustąpiły. Wczoraj w ramach próby becia dostała mocniej "w piec" -cisnienie w układzie się zwiększyło i nic...Jestem trochę zdezorientowany
    "..Eco driving? No, thanks.."

Podobne wątki

  1. wyciek płynu chłodniczego e38
    Przez Darek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 10:45
  2. [silnik] Podejrzany wyciek płynu chłodzącego
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 14:08
  3. Chłodnica, zbiornik wyrównawczy.Wyciek płynu.
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 22:25
  4. [mechanika] M30B35 wyciek płynu chłodzącego
    Przez Oczko w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 20:42
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 08:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •