Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Nowy członek z dwoma... E32. Witam wszystkich.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów

    Nowy członek z dwoma... E32. Witam wszystkich.

    Witam wszystkich, nazywam się Janek, zamieszkuje ze swoimi dwoma staruszkami ( poniżej ) w Chorzowie. Jestem w zasadzie świeżo upieczonym kierowcą ( od marca tego roku). Jednak już po pierwszym aucie ( Probe II USA) padł wybór na BMW, i to konkretnie e32.
    Oto pierwsze z nich [...]:


    [IMG][/IMG]

    Rozkodowany VIN:

    Numer podwozia WBAGB41080DA38180

    Kod typu GB41
    Typ 735I (EUR)
    Typoszereg E E32 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M30
    Pojemność skokowa 3.50
    Moc 155
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor LACHSSILBER METALLIC (203)
    Tapicerka (0333)
    Data prod. 1989-06-20

    S209A SPERRDIFFERENTIAL 25% Blokada dyrefencjału
    S213A HILL DESCENT CONTROL (HDC) Automatyczna ukł. przeciwpoślizgowy
    S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic
    S291A BMW LM SCHMIEDERAD/KREUZSPEICH Obr. BMW ze st. le. spr. krz. 2-cz.
    S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
    S570A STAERKERE STROMVERSORGUNG Silniejsze zasilanie prądem


    Nie wiem czy poprawnie rozkodowałem ( choć nie wiem czy można niepoprawnie ) - robiłem to drugi raz w życiu. Autko ma urok, jeździ dobrze, ma swoje wady którymi chciałem się zająć. Jednak zdecydowałem się na znalezienie mocniejszego silnika, i chodziło mi dokładnie o e32 740 . Nie ma takich za dużo w kraju by były dobrze utrzymane, więc odrobinę spontanicznie zaopatrzyłem się drugą maszynę:

    [IMG][/IMG]


    Oto VIN:

    Numer podwozia WBAGD41090DD58392
    Kod typu GD41
    Typ 740I (EUR)
    Typoszereg E E32 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M60/2
    Pojemność skokowa 4.00
    Moc 210
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor DIAMANTSCHWARZ METALLIC (181)
    Tapicerka (0484)
    Data prod. 1993-05-27

    S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)
    S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic
    S241A AIRBAG FAHRER/BEIFAHRER Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera
    S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
    S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel.
    S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S416A SONNENSCHUTZROLLOS Roleta przeciwsłoneczna tylna /boczna
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
    S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
    S472A MITTELARMLEHNEN VORN FAHRER/BEIF. Podłokietnik przedni kierowcy/pasażera
    S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera
    S489A LORDOSENSTUETZE FUER BEIFAHRER Podparcie lędźwi pasażera elektr.
    S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    Kod
    Nazwa (interfejs)
    Nazwa (ETK)
    S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
    S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza
    S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
    S536A STANDHEIZUNG Urządzenie ogrzewania dodatkowego
    S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat
    S661* BMW BAV. CASS. III
    S686A ANTENNENDIVERSITY Anteny Diversity
    S690A CASSETTENHALTERUNG Uchwyt kasety
    L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
    S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.


    Pewnie jak większość zauważyła nie zgadzają się kolory podane w VINie jeżeli chodzi o drugą maszynę. Jest to dla mnie ciekawostka, nie sprawdzałem tego wcześniej i w życiu bym się nie spodziewał że była czarna. Nie wiem czy po winie można odczytać kolor skór ( ja mam szare w środku ). Większą ilość zdjęć zrobię po tym jak auto wróci od Mechanika : wymieniam amory przód, jeden wahacz, tuleje sanek tył, naprawa małego wycieku z dyferencjału, wymiana oleju i filtra w skrzyni ( również wyciek mały ) , poza tym elektryka była grzebana - wyświetlacz komputera na desce wariuje, nie działa tempomat, awaryjne, komputer koło radia był odłączony. Dodatkowo szyber był odłączony i zalepiony, mój dobry mechanior zakłada mi nowy który kupiłem za bagatela 50 zl ( bez silnika - ponoć mój jest sprawny)

    Moje plany odnośnie 740-stki: Na wiosnę wymiana oleju i świec, wymiana felg bądź na klasyczne Alpiny z rantami bądź BBS RC 17 cali ( 18-tek raczej nie znajdę tak łatwo ). Auto podobno miało coś wspólnego z BOR-em, ale nie wiem czy polskim czy niemieckim( chyba jeszcze raz zadzwonię do właścicela poprzedniego)

    Mam 25 lat i właściwie sam się utrzymuje więc nie mogę mieć dwóch aut takiej klasy na raz w dobrym stanie, choć bardzo bym chciał prawdę mówiąc - ale se ne da niestety.

    Bardzo chętnie spotkam się z kimś z okolic na oględziny mojej 740stki gdyż jestem kompletnym nowicjuszem na polu motoryzacji, jednak szybko się uczę.


    Jeszcze raz witam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 14-11-2012 o 16:47 Powód: W tym dziale nie piszemy takich rzeczy.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Pierwsza 735 nam jest już znana.

    Co do Twojego pytania o skórę to w vinie nawet nie ma nic o niej wspomniane. Tak jak by jej nie było. Zobacz na kielichu jaki jest nr lakieru/nazwa

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Witaj, pierwsze E32 należało kiedyś do mnie :P 740 na zdjęciu zdecydowanie wygląda lepiej.
    Masz racje właśnie to 735 było bardzo żwawe ale nie było tak od zawsze sam o to zadbałem do tej pory nie jechałem i nie widziałem takiego mocnego E32 Nawet mój long któremu zrobiłem o wiele więcej nie jest tak mocny coś tam może było modowane bo to troche nie możliwe :D 240 było za chwilke a mojej obecnej na 210 trzeba już troche poczekać.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 14-11-2012 o 13:22

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Witam...dziwne,że ktoś z czarnego przemalował na niebieski...Ja w takim przypadku byłbym ekstremalnie podejrzliwy i gdybym nie znalazł śladu czarnego lakieru nawet w najmniej dostępnych zakamarkach...nie kupiłbym...ale to tylko ja:D...Jakoś dziwnie tył stoi...tzn przód obniżony mocno a tył nie ruszony chyba...jak masz nivo to obniżyć można delikatnie bo trochę nieciekawie to wygląda...ale już starczy bo powiecie,że się czepiam.Teraz doczytałem,że nie masz nivo...a przynajmniej nie powinieneś mieć go oryginalnie.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 14-11-2012 o 13:36
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Witam Maniacdrifting, super że znalazłem kogoś kto za te auto. Można widzieć którym z kolei byłeś właścicielem ? Przyznaj się czy to Ty montowałeś w nim te chińskie ksenony ; >

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kolego ja byłem drugim właścicielem w PL a 3 ogólnie :) Obserwowałęm jak auto wędruje i po mnie było gdzieś 5 właścicieli zanim trafiło do ciebie :P Ja jedyne co zamontowałem i zostało do dziś to sparciałe skóry :D no bo przynajmniej elektryczne :P miała brewki i znaczek 760il :P
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 14-11-2012 o 14:16

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Arturo - tak, też zauważyłem to, ale po fakcie. Generalnie bardzo podejrzany albo VIN jest, albo wóz. Nie ma śladu po roletach - tylnej ani bocznej, z tyłu jest jakieś dziwne ochromowanie nad tablicą z tyłu -ktoś się spotkał z czmyś takim? Gdzie w VINie pisze że mam boczne szyby o grubości 1cm - scalone ? ( przynajmniej tak to wygląda ). Archiwalne zdjęcia z Allegro:



    [IMG][/IMG]



    [IMG]




    [IMG][/IMG]

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Chyba kolego posiadasz dokumenty z innej. Jest wiele niechcianych papierów polskich a ci którzy kupują auto z zagranicy chętnie je biorą bo koszty rejestracji są wysokie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Chyba kolego posiadasz dokumenty z innej. Jest wiele niechcianych papierów polskich a ci którzy kupują auto z zagranicy chętnie je biorą bo koszty rejestracji są wysokie.
    Hehe, jeśli tak jest, to sprawdź czy szczepan dobrze zrobiony i jeździj śmiejąc się z nakazów tych rządzących nami kmiotów :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Co to jest przenitować tabliczkę spod maski i pas podszybia zmienić. Kolego mam dla ciebie ciekawostkę. W skrzynce pod maską od strony pasażera masz komputery na nich jest również VIN Może nie być cały a końcówka DBxxxxx Taki format jeśli masz taki jak wszędzie na komputerach to trochę bym się uspokoił a jeśli nie to rozkoduj go z ciekawości i wtedy wyjdzie szydło z worka jak się zacznie wszystko zgadzać.
    Robią tak ale mi było by szkoda i wolał bym zarejestrować normalnie na Oryginalnym Vinie bo w bmw w przeciwieństwie do innych samochodów vin coś znaczy i nie są to tylko cyferki z których można odczytać conajwyżej rok produkcji.

Podobne wątki

  1. [E32] Witam wszystkich fanów BMW 7 ;p (Nowy)
    Przez Kukit w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 09:30
  2. [E38] Witam wszystkich jestem nowy
    Przez darkmanpoland w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 12:53
  3. Nowy członek ....
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •