Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: czerwona kontrolka podczas jazdy

  1. #21

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar anett77
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    57
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Mhm dziekuje:)
    a one sa jakies uniwersalne ze do kazdej e38 pasuja?

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    mnie też czeka wymiana, ale z tego co widzę to do każdej i innych modeli też

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Te szczęki są uniwersalne dla wszystkich e38 i nie tylko.

  5. #25
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    nie koniecznie jeździłaś na ręcznym hamulec mógł być zwolniony,ale możesz mieć coś z tym czujnikiem.U mnie niekiedy muszę pociągnąć 2razy,by kontrolka zgasła

  6. #26
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez anett77 Zobacz posta
    To teeraz rzeczywiscie wyglada na to ze zuzyly sie te okladziny, bo wyswietla mi sie taki komunikat ( nie bede mowic od kiedy :D)
    Czy to jakis powazny wydatek i sprawa wymaga natychmiastowej roboty?
    :)
    Niekoniecznie się zużyły, bo komunikat i kontrolka zapala się już przy 1-szym ząbku zapadki, a wtedy jeszcze okładziny nie dotykają do bębna.
    * Przyczyną palenia się lampki (P) jest załączenie styku przy pedale hamulca parkingowego, a nie zużycie okładzin. (ja miałem całkowicie zużyte i komunikat się nie pojawiał, potem nawet miałem źle wyregulowane szczęki, tak że ledwo trzymały na pochyłościach i nadal żadnej kontrolki czy komunikatu nie miałem)
    - czyli trzeba sprawdzić, tak jak pisał cursor czyli pociągnąć rączkę zwalniającą i jednocześnie stopą podnieść pedał do góry (albo do siebie i do góry jak kto woli). Jak mimo maksymalnego podniesienia pedału kontrolka nie zgaśnie, to znaczy, że uszkodził się styk przy pedale.

    * Wydatek, tak jak koledzy pisali - nieduży
    * "Krytyczność" zależy od tego, czy hamulec parkingowy działa -- czyli czy jak wciśniesz, to samochód nie stoczy się z pochyłości.
    Według instrukcji hamulec powinien zaczynać łapać przy 4-tym ząbku. Przy 6- lub 7-mym ząbku powinien już stawiać mocny opór przy wciskaniu pedału, a samochód z włączonym "D" na automacie i przy wolnych obrotach ma nie jechać. Przy manualnej skrzyni -- ma być trudno ruszyć z jedynki.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    no tak, nie doczytałem, komunikat będzie tyczył problemów z mechanizmem, a co do szczęk to chyba warto sprawdzić i wymienić, szczególnie ja np używam awaryjnego by odciążyć skrzynię na P, czyli najpierw zaciągam ręczny potem na P.


    pytanie w temacie, w jaki sposób odblokowujecie ręczny? ja lekko wciskam pedał i wtedy ciągnę za rączkę, a niektórzy chyba od razu ciągną (bez skojarzeń), pytanie może głupie ale chodzi tutaj o zużycie się zapadek

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    wracajac do tematu, komunikat raczej nie dotyczy szczek hamulcowych - tam nie ma czujnika. Klocki z przodu lub z tylu maja sie ku koncowi, badz po prostu ktos nie wymienil/podlaczyl czujnika po wymianie klockow.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    no nie do końca, komunikat o hamulcu awaryjnym dobrze opisał hatecraft
    jak się kończą klocki to świeci wykrzyknik.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Według instrukcji hamulec powinien zaczynać łapać przy 4-tym ząbku. Przy 6- lub 7-mym ząbku powinien już stawiać mocny opór przy wciskaniu pedału, a samochód z włączonym "D" na automacie i przy wolnych obrotach ma nie jechać. Przy manualnej skrzyni -- ma być trudno ruszyć z jedynki.
    Powiedz, czy instrukcja przewiduje w jakiś sposób czyszczenie okładzin z nalotów (np. w niektórych autach w manualnych skrzyniach zaleca się raz po raz jechać chwilę z lekko zaciągniętym ręcznym, by zeszlifować tlenki), ale czy E38 w automacie ma jakąś procedurę? Bo jednak sposób załączania hamulca nogą i wyłączanie dźwignią, mocno ogranicza jego zastosowanie podczas jazdy.
    No i drugie pytanie - czy zawsze zwalnianie hamulca, tj. odskakiwanie pedału w górę, powoduje taki hałas jak w starym żuku? Wydawało mi się, że to jest bądź co bądź limuzyna i takie głośne stuki nie są w planie. Czy może inżynierowie odpuścili sobie ciche zwalnianie hamulca celem poinformowania sąsiadów, że oto auto rusza spod domu..
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. Odblokowanie TV podczas jazdy
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 11:00
  2. Dziwny dźwięk podczas jazdy.
    Przez podi87 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 05:55
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  4. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37
  5. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •