Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ pozostale] Przy hamowaniu słyszę zawieszenie

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [ pozostale] Przy hamowaniu słyszę zawieszenie

    Jak w temacie ... kiedy naciskam hamulec to słyszę jakieś ruchy zawieszenia ... czy to może być drążek środkowy ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    mialem to samo tylko w tej chwili po wymianie calego zawieszenia z przodu ciezko mi jest powiedziec dokladnie co to bylo. podjedz na diagnostyke to bedziesz mial pewnosc gdzie jest luz.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Masz pare możliwości:
    jeśli to jest tylko przy hamowaniu, to w pierwszym rzędzie mogą być krzywe tarcze hamulcowe - na serwisie mocują Ci na ramieniu mikromierz i sprawdzają krzywiznę.
    czasem może taki efekt dawać wybulona opona lub krzywe czy niewyważone felgi, ale i bez hamowania by trzęsło przy ok. 90kmh.
    Jeśli to jakieś luzy w zawieszeniu, to na szarpaki na stację diagnostyczną, ale i tu nie zawsze wszystko widać.
    A jak jedziesz na nierównej drodze to nie bije Ci na kierownicę drgań czy jakichś uderzeń?

    Ale jeśli tylko przy hamowaniu to się dzieje, to jak lekko lub średnio hamujesz jest drganie zrób test, przy ok 100kmh zacznij lekko lub średnio-lekko hamować i jak zacznie telepać dociśnij mocono hamulec, trzepanie autem powinno troche ustąpić - wtedy na 100% masz tarcze do wymiany i będzie spokój
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Witam. Miałem podobne objawy. Pojechałem na szarpaki - nic. Diagnosta mówi że nie ma luzów zawiecha ok (tak zawsze mi mówią ale ja wiem swoje - jak coś puka to puka i trzeba to usunąć). Wymieniłem całe zawieszenie, tarcze dosłownie wszystko. (pojecie wszystko to u mnie wszystko WSZYSTKO) Jadę po "kocich łbach" na starym rynku u mnie w miasteczku, ładnie cisza spokój aż miło dotykam lekko hamulca i k... puka. Ciśnienie 200/200 stan przedzawałowy i myślę amortyzatory??? ale po co jak maja po 80%??? Przy piwie rozmawiając ze znajomym co też z bmw mógłby sie ożenić powiedział tak sobie: ŁE TO PRZECIEŻ pukają tobie te łożyska skrętne na górnym mocowaniu przednich amortyzatorów (te z tą gumą) ja miałem to samo... :? godz 22 a ja dzwonie do mojego mechanika i pierwsze co mówie nie cześć nie sory że budze czy z żony zwalam ;) lecz za 10 min w garażu. Dobra rozpisałem się... TO BYŁO TO. Sprawdź kolego.

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    hmm własnie ... tak tez jeszcze myślałem że to może cos z amorkami ... sprawdź napewno .
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jeśli by to miały być amortyzatory, to na nierównej drodze i na dziurach byś je odczuwał, a nie przy hamowaniu - ale warto sprawdzić.
    A co do tych łożysk na głowicy amortyzatora, to jak są padnięte, to przy skręcaniu kierownicy na postoju w jedną i w drugą stronę, czuje się jakby lekko kierownica przeskakiwała.

    Moim zdaniem to jednak masz którąś z [przyczyn, które wyżej wskazałem, albo jakiś simmerblock w zawieszeniu wybity, i wtedy przy hamowaniu koło się "dynda" i szarpie lekko autem. No ale jak w zawieszeniu jest luźno, to na nierównościach przy równej jeździe też będzie tłukło.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •