Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: [mechanika] NIEPRZYJEMNE ODGLOSY Z SERDUSZKA 730D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz

    [mechanika] NIEPRZYJEMNE ODGLOSY Z SERDUSZKA 730D

    KUR*A ostatnio jechałem sobie nasza autostrada A1 i nagle przy prędkości 190 kilka
    odczułem spadek mocy dalej nie przyspieszał . Jak wracałem do domu w ten sam dzień zauważyłem w lusterku ze przy prędkości 180 zaczynam troszkę dymić .
    No i wczoraj jechałem stwierdziłem straszny spadek mocy zatrzymałem sie na wolnych obrotach zaczelo trzepać cala buda przełączyłem na P troszkę sie uspokoiło lecz nadal drgania z silnika
    bujały kabina przy dodaniu gazu wydobywa sie dziwny metaliczny odgłos "trykanie" tak jak by
    patyczek od loda uderzał o szprych roweru przy dodawaniu gazu szybciej przy wyższych obrotach trochę cichnie lecz nadal słychać wolno dojechałem na miejsce . Dziś odpalałem auto na wolnych obrotach silnik pracuje żałośnie aż przykro słuchać metaliczne trykanie i trzęsienie silnikiem jak by zaraz miał zgasnąć ale trzyma obroty . Ktoś z was wie co może sie dziać ? proszę o pomoc jest to 730d przejechane 220tys olej z filtrami (paliwa , oleju) zmieniałem 2tys kilometrów temu .
    ps. Komputer pokładowy nie wyświetla zdanych usterek. :/

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    może jesteś ofiarą blendy na stacji "u ryska"... ??? lecz chyba od razu po zatankowaniu byś odczuł a nie w trasie długo po zatankowaniu... miałem kiedys piątkę tdsa i miałem taki objaw po rozebraniu pompy była dziwna kora na ściankach jakby woda z siarą... potem miesiąc później zamkneli stację gdzie tankowałem doraźnie z wiadomych przyczyn.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    może jesteś ofiarą blendy na stacji "u ryska"... ??? lecz chyba od razu po zatankowaniu byś odczuł a nie w trasie długo po zatankowaniu... miałem kiedys piątkę tdsa i miałem taki objaw po rozebraniu pompy była dziwna kora na ściankach jakby woda z siarą... potem miesiąc później zamkneli stację gdzie tankowałem doraźnie z wiadomych przyczyn.
    1 Raz Tankowałem u znajomego ma taka bekę 5000litrow do własnych aut(TIR) przywożą mu co jakiś czas . I dziwi mię to bo on cały czas tankuje tam swoje osobówki audi a6 2,5tds i Kia Sorrento i jest ok . No a w moim przypadku juz po 50 km po zatankowaniu poczułem nagle spadek mocy wiec to zdążyło sie nagle hmmm. ??

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Cytat Zamieszczone przez pajdzanoo
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    może jesteś ofiarą blendy na stacji "u ryska"... ??? lecz chyba od razu po zatankowaniu byś odczuł a nie w trasie długo po zatankowaniu... miałem kiedys piątkę tdsa i miałem taki objaw po rozebraniu pompy była dziwna kora na ściankach jakby woda z siarą... potem miesiąc później zamkneli stację gdzie tankowałem doraźnie z wiadomych przyczyn.
    1 Raz Tankowałem u znajomego ma taka bekę 5000litrow do własnych aut(TIR) przywożą mu co jakiś czas . I dziwi mię to bo on cały czas tankuje tam swoje osobówki audi a6 2,5tds i Kia Sorrento i jest ok . No a w moim przypadku juz po 50 km po zatankowaniu poczułem nagle spadek mocy wiec to zdążyło sie nagle hmmm. ??
    Może postanowili zrobić cięcia na zupce... Nie sugeruj sie tym to takie moje doświadczenie o podobnych objawach poczekaj aż się inni wypowiedzą.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    Cytat Zamieszczone przez pajdzanoo
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    może jesteś ofiarą blendy na stacji "u ryska"... ??? lecz chyba od razu po zatankowaniu byś odczuł a nie w trasie długo po zatankowaniu... miałem kiedys piątkę tdsa i miałem taki objaw po rozebraniu pompy była dziwna kora na ściankach jakby woda z siarą... potem miesiąc później zamkneli stację gdzie tankowałem doraźnie z wiadomych przyczyn.
    1 Raz Tankowałem u znajomego ma taka bekę 5000litrow do własnych aut(TIR) przywożą mu co jakiś czas . I dziwi mię to bo on cały czas tankuje tam swoje osobówki audi a6 2,5tds i Kia Sorrento i jest ok . No a w moim przypadku juz po 50 km po zatankowaniu poczułem nagle spadek mocy wiec to zdążyło sie nagle hmmm. ??
    Może postanowili zrobić cięcia na zupce... Nie sugeruj sie tym to takie moje doświadczenie o podobnych objawach poczekaj aż się inni wypowiedzą.





    Myślisz kolego ze podlaczenie do kompa coś wyjaśni czy trzeba rozbebeszyć silnik czego bym na maxa nie chciał

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    najlepiej od tego zacząć bo coś tam na 99% wyjdzie, jeżeli nie to w opcjach live data będą parametry które dobremu chechanikowi dadzą ustalić usterkę.Chociaż ja teraz mam problem z kontrolką cisnienia i nic nie wykrywa soft, wszystko w normie - niby...

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Twoje auto jest bardziej wrażliwe na "czerwoną ropę" niż inne karakany......

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Twoje auto jest bardziej wrażliwe na "czerwoną ropę" niż inne karakany......
    Wiec sugerujecie ze to na 90% wina paliwa ? zatankowałem u niego do plena , spalilem z 50l i
    dolałem v-power diesel do fula i stało sie najgorsze .
    ktoś może wie sie na ile może opiewać koszt zabiegu doprowadzającego moja lalkę do pierwotnego stanu ?

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    słomka w zbiornik i odciągaj wszystko - do zera - zalej czegoś normalnego i módl się do boga .... w tym przypadku koszta paliwa i słomki jedynie ....

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    I coca-coli na przepłukanie gardła .......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •