Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: [mechanika] NIEPRZYJEMNE ODGLOSY Z SERDUSZKA 730D

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Z lewej strony silnika jest taka rura ( chyba od intercollera) . Mnie raz ona sie zsunęła z opaski i zaczęło dymić plus spadek mocy. Może to jeszcze sprawdź. Co do spuszczania paliwa to nie wystarczy spuszczenie z baku. Mój znajomy jak wlał dziadostwa to musiał wymienić zbiornik paliwa plus przewody plus pompę paliwa ( był to silnik 2,5 diesel W volvo s80).
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Panowie może ktoś z was ma jakąś diagnozę na takie metaliczne''trykanie '' nasilające sie wraz ze wzrostem obrotów silnika to może być zawór ?

  3. #23
    Bardzo trudno okreslic - a nawet powiem ze jest to niemozliwe. Wyklucz najpierw to turbo. Musisz byc pewnym ze to sam silnik. A tam moze byc wszystko. Zawor, popychacz, elenent hydrauliki, krzywy tlok (?) - w X5 wymienialem, rozrzad. Mozliwosci jest mnostwo, a dobrze jest wysluchac stetoskopem. Mozesz zdjac kolertor ssacy, odpalic i stetoskopem posluchac samych zaworow.
    Wierz mi - nie w sposob jest tak na odleglosc pomoc. Zacznij od turbo i po kolei eliminuj mozliwosci. Ten silnik trudno zgasic. Bez kolektora chodzi normalnie

  4. #24
    7ka
    Gość
    dokladnie jak sylwek pisze..

    ciezko zdiagnozowac ..

    rozbieraj to gdzie slyszysz ten dzwiek.. tam cos jest nie tak..wiec te podzespol musi byc naprawiony ;)

    spokojnie i powoli a dojdziesz do celu! ;)

    przypomina mi to moja sytuacje.. mialem halas dochodzacy niczym ze skrzyni... wymienilem olej,filtr..i dalej to samo..juz chcialem wyjmowac skrzynie..a tu nagle most mi poszedl w piz..u i na szczescie to byl tylko most ;) a nie skrzynia ;)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Jeszcze jedno pytanie czy to mogło sie stać ze śmigam na oleju jakim jest ''pełen syntetyk'' jest za zadki i załatwiłem zawory ? Dziś przy otwartej masce zapaliłem go na chwilkę pochyliłem sie nad silnikiem i ten stukot dobiega z lewej górnej części silnika odkręciłem korek oleju był delikatny przedmuch . Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia jaka jest nasilanie sie tego stukotu wraz z rozgrzewaniem sie jednostki .

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    ja tam sie na silnikach nie znam ale jak stuka w silniku to bez rozebrania się nie obejdzie na pewno.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  7. #27
    7ka
    Gość
    generalnie olej jaki powinien do tego silnika byc lany to Castrol longlife.. ;)

  8. #28
    Olejem mozesz zalatwic hydraulike zaworow bo jest delikatna. Samoregulatorki sa malutkie. Rzeczywiscie stukanie samoredulatorow to taki "lekki" stuk - cos jak malutkim mloteczkiem bezposrednio w silnik. Nie jest to ciezki stuk, a nasila sie z rozgrzewaniem motoru.
    Ja zaczalbym do sprawdzenia turbo, potem wymienil paliwo. Dalsza robota wiaze sie z kosztami, ale samoregulatory da sie wymienic bez sciagania glowicy. Z reszta nie widze na razie powodow dlaczego mialbys to robic.

    Dawaj znac jak postepy

  9. #29
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Ja bym przede wszystkim zaraz po turbinie sprawdzil tez lancuch rozrzadu - czy przypadkiem nie przeskoczyl...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Witam serdecznie po otwarciu silnika sprawa sie wyjaśniła . Jakas przepustnica plastikowa co otwiera sie przy wyższych obrotach oderwała sie i silnik ja wessał rozwaliło 4 zawory tłok kolektor turbina jest ok części zamówione oryginalne podobno częsta usterka w tych silnikach .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •