Drodzy koledzy. Jak wiecie borykam się z problemami chłodzenia auta. Otóż dzisiaj postanowiłem jeszcze wymienić wisco i to zrobiłem. Kupiłem nowe vicso i je wymieniłem (jak sie później okazało tamto było dobre ;( ) ale co tam mam teraz nowe. Zakładając visco mechanik dokrecając je kluczem zahaczył o wąż od chłodnicy i spadł on razem z kawałkiem wlewki od chłodnicy (urwał się wlew ten z prawej strony od węża chłodnica-blok). Nie chciałem dac papudrynowi tego kleić bo nie jestem zwolennikiem drutów, kleju i taśmy. Więc mówię mu zwalaj chłodnicę a ja biorę twoje auto i smigam do arpolu po nową. Czekając aż ją wyjmie doznałem szoku, jak ja wyjął to omal nie zemdlałem - zdjecia poniżej - tak więc mieliście racje grzał się od brudnej chłodnicy tylko nie było tego widać bo syf był pomiędzy chłodnica a tą drugą chłodnicą(interkoolerze), potem na dodatek było pare zaśniedziałych miejsc więc wniosek że ciekła(mikrowycieki). Wymieniłem chłodnicę , odpowietrzyłem (hardcore - ta czynnośc dla mnie to za kare...) i dojechałem do domu. Potem po godz wchodze do auta tak sprawdzić czy poziom wody ok itd. zapalam auto i k.... zapala się ciśnienie!!!!!! I to bez żadnego dodatkowego komunikatu na kompie że mało oleju czy coś w tym stylu. Pomyslałem że lepiej jakby wybuchł bym nie miał już problemu ale co tam uwielbiam usterki. Zaraz odpaliłem carsofta i wymazałem wszystkie błędy zgasilem auto i jeszcze raz zczytałem i stały błąd wywala mi w opcji LCM/CCM błąd 40 Thermische Ol Niveau Sensor ale myslę że nie ma to nic wspólnego z kontrolką ciśnienia oleju. Po krótce odpalałem go z 20 razy i zaobserwowałem: Odpalając jak jest ciepły to lekko się rzarzy (żarzy??) i powoli kontrolka robi się wyraźniejsza - gazowanie nie ma wpływu na kontrolkę. Jak jest chłodny silnik to zapala sie po krótkiej chwili (10 sek) i też lekko się rzarzy i powoli mocniej świeci. Moje pytanie brzmi co teraz??? Dla info 2 tygodnie temu tj. około 1000 km temu wymieniłem olej i filtr na castrol edge 5w30 czy 40 juz dokładnie nie pamiętam. może olej za rzadki??? ponadto filtr różnił sie plasticzkiem takim nic szczególnego ogólnie to samo prosze sie tym nie sugerować podaje tylko do wiadomości w sumie jakby olej był nieodpowiedni to od razu po wymianie paliło by sie ciśnienie prawda???