Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 999999 kilometrów po wymianie alternatora.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    999999 kilometrów po wymianie alternatora.

    Witam. Dzisiaj po odebraniu samochodu od mechanika stan licznika pokazuje 999999:( Dzisiaj wymieniany był alternator. Poza resetem ustawień foteli itp. co jest oczywiste takie coś się stało. Czy ktoś wie czy to poważna usterka i co można z tym zrobić? Dodam, że poza tym wszystko jest sprawne itp. Co dolega mojej dziewczynce?:( Z góry thx za odpowiedzi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Baju Zobacz posta
    Witam. Dzisiaj po odebraniu samochodu od mechanika stan licznika pokazuje 999999:( Dzisiaj wymieniany był alternator. Poza resetem ustawień foteli itp. co jest oczywiste takie coś się stało. Czy ktoś wie czy to poważna usterka i co można z tym zrobić? Dodam, że poza tym wszystko jest sprawne itp. Co dolega mojej dziewczynce?:( Z góry thx za odpowiedzi.

    Nic jej nie dolega kolego, po prostu ukazał się prawdziwy przebieg.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Albo raczej "spece" zrobili zwarcie, a skok napięcia dalej swoje. Wracaj reklamować.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Nic jej nie dolega kolego, po prostu ukazał się prawdziwy przebieg.
    tekst miesiąca :D

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    @Baju,
    jest podobnych przypadków na sieci. Niektórym pomogło proste odłączenie aku na kilka minut, innym odłączenie klem od aku i ich zetknięcie, jeszcze innym, odłączenie klem od aku, zetknięcie ich na kilka minut i kluczyk w pozycji zapłon.
    Jeżeli masz najgorszy przypadek to masz problem z komunikacją między licznikiem, a modułem LCM i wtedy podłączenie do sprzętu diagnostycznego i diagnoza gdzie jest przerwa w komunikacji i późniejsza naprawa/kodowanie.
    Ewentualnie wymiana modułu LCM,tak jak radzą np. TUTAJ
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 12-11-2012 o 18:44

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Kolego bitek-bitek dzięki wielkie za cenną uwagę, ale nie sądzę:P A przynajmniej mam nadzieję, że nie:P Popróbuję z odłączeniem akumulatora i zwarciem klem na chwilę...zobaczymy co się wydarzy. Mechanik, który mi to robił obiecał, że zrobi tylko kurde odebrałem auto dzisiaj i jutro muszę mu znowu oddać...ech:( Spróbuję sam jak mówicie. Pozdrawiam i THX.

    Ok...patent z odłączeniem akumulatora, zwarciem, rozwarciem, przewarciem klem itp nie działa...dodatkowo pojawił się kolejny problem...a mianowicie uaktywniła się opcja CODE. Teraz już w ogóle nie mogę odpalić samochodu. Nie znam kodu i nigdy go nie wprowadzałem i nie mam pojęcia co miałbym wpisać...oczywiście mogę siedzieć i trzaskać do 9999 aż trafię...ale to mi się trochę zejdzie - wolałbym inne wyjście:(

    Wyczytałem na forum że można to deaktywować wchodząc do środka, kluczyk poz 1. i czekać 9:59 min...u mnie nie można:( Czas nie leci mogę czekać do usr.śmierci. Co mam zrobić? Ew czemu diodka miga od alarmu jak aku jest odłączony? Gdzie jest jej bateryjka? Może jakby odłączyć tą część alarmu która ma własny obwód to by coś pomogło? Kurde nie mam już siły do tego auta...a to dopiero 3 miesiąc naszego romansu:(

    PS. Chętnie zapłacę komuś w Warszawie żeby mi to ogarnął jak należy.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 12-11-2012 o 22:23

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 18:30
  2. Drogomierz nie liczy kilometrów
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 22:38
  3. [ elektryka] Lampka alternatora
    Przez radi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 07:32
  4. Łożyska alternatora (chyba)
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •