Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 186

Wątek: 7er i Szlachetna Paczka 2012 !!!!!!!!!!!

  1. #101
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Dodatkowe i najświeższe informacje od wolontariuszki Ewy:

    1. sytuacja rodziny zmieniła się na niekorzyść, bo Pan Edward dostał wypowiedzenie z pracy i to bez odprawy.


    2. jego świadczenie jest naliczane co miesiąc, i tak też maleje, teraz 2300 zł (o 200 zł mniej niż w momencie wywiadu. Od Ewy wiem, że zasiłek rehabilitacyjny jest przyznany do lutego).


    3. Pani Agnieszka pracowała do 2004r w Clinico, później urodził się Bartek, który był chorowity i alergik, a później drugie dziecko i jej choroba, więc nie wróciła do pracy.


    4. na chemiotrapie jeździ już raz w miesiącu, bo zapisała się do hospicjum domowego, i drugie zastrzyki daje jej w domu pielęgniarka.


    5. kurtki na zimę już podostawali, więc lepsza dla nich byłaby żywność, lub ta sokowirowka.


    5. węgiel, ile? zależy od zimy, jak ostra to nawet 4 tony zużywali Teraz mają zapas jakaś tonę, w Gopsie pytała, ale mają "za duże" przychody. W tamtym roku Gops dał pól taony, bo przejęli się losem...


    6. Mąż już nie chodzi z kulą ale ze stabilizatorem (jest po 2 operacjach), po nowym roku ponownie jedzie do sanatorium bo chce jak najszybciej odzyskać sprawność i szukać pracy. Pracodawca trochę postąpił nie fer, bo był na prawdę długoletnim i jak dotychczas niezawodnym pracownikiem.


    Ewa powiedziała mi, że Pani Agnieszka podjęła naukę w szkole średniej (nie dopytałam kiedy).


    Oglądałam dzisiaj plecaki (dla Bartka) i ... taki bidny to 100 zł ale mi się podobał za 175 zł. Jutro jeszcze pobiegam po sklepach.

  2. #102
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Czyli z zebranej kwoty cos trzeba zostawic na węgiel. Pytanie jaki węgiel. Czy ekogroszek czy zwykły?
    Bo od tego zależy cena za tonę. Przy eko-groszku jest to w granicy 600-700zł za tonę ;/
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Czyli z zebranej kwoty cos trzeba zostawic na węgiel. Pytanie jaki węgiel. Czy ekogroszek czy zwykły?
    Bo od tego zależy cena za tonę. Przy eko-groszku jest to w granicy 600-700zł za tonę ;/
    Pakowany w worki nawet powyżej 800zł. Zależy też jaki posiadają piec. Można też kupić czeski eko-groszek, który jest tańszy ( ok 500zł/t ), niestety mniej kaloryczny i nie bardzo się opłaca, ale jeżeli trzeba będzie oszczędzić to i w ten sposób można.

    Cytat Zamieszczone przez basik107 Zobacz posta
    Pan Edward dostał wypowiedzenie z pracy i to bez odprawy.
    Jeżeli Pan Edward był zatrudniony na umowę o pracę to nie może zostać zwolniony z dnia na dzień bezpodstawnie. Trzeba by zapytać w Państwowej Inspekcji Pracy co można w takim przypadku zrobić. Jutro po pracy mogę poszukać na internecie ew zadzwonić do PIP i się dowiedzieć, ale musiał bym wiedzieć jaką Pan Edward miał umowę o pracę ( rodzaj, staż pracy w tej firmie i przyczynę wypowiedzenia ).
    Ostatnio edytowane przez krzysiek7er ; 25-11-2012 o 23:36
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  4. #104
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Na dzisiaj na teraz mamy 1 462,27 zł.

  5. #105
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    Można też kupić czeski eko-groszek, który jest tańszy ( ok 500zł/t ), niestety mniej kaloryczny i nie bardzo się opłaca, ale jeżeli trzeba będzie oszczędzić to i w ten sposób można.

    Szkoda, że musimy myśleć o oszczędzaniu ;) ale cóż takie czasy nastały...


    Co do pozostałych pytań, przesłałam wszystko wolontariuszce. Ona na pewno wszystkiego się dowie. Myślę, że jutro będziemy mieć odpowiedź.

    Przypominam, że zbieramy tylko do 5.12.2012r.

    Mam nadzieję, że uda nam się pokonać ubiegłoroczny wynik ;) Ten podany przez Damiana (Uzbieraliśmy 2120zł :)) to nie było wszystko. Widziałam, że chłopaki sami zrobili zakupy i zawieźli je na miejsce!

    To jak? Zmierzymy się z ubiegłorocznym wynikiem???


    23:08 ;) Wolontariuszka czuwa i odpowiedziała nam tak:


    jutro dopytam o węgiel, w spawie wypowiedzenia juz dzwonili, ale ponoć podstaw prawna nie daje im żadnych podstaw do odwołania się. Zreszta mówiam im, ze bede chciał zobaczyć ten dokument. i chtba jutro tam podjadę.
    23:00:57
    też jestem ciekawa czy tak można, bez żadnej odprawy.
    Ostatnio edytowane przez basik107 ; 26-11-2012 o 22:09 Powód: dodanie odpowiedzi Wolontariuszki

  6. #106
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Mamy 1 592,36 zł :) Nie mogę potwierdzić jednej wpłaty na PW bo w tytule mam wpisane tylko tak :"7ER I SZLACHETNA PACZKA 2012 I OBOW IĄZKOWO NICK UŻYWANY NA FORUM" . Zatem tutaj dziękuję! I proszę o info na PW od właściciela tego przelewu :)

  7. #107
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Potrzebuję Waszej pomocy!!!!!!!

    Na moim koncie coś ucichło ;) Czuję, że kwota już niewiele wzrośnie.

    Nadszedł zatem moment, by postanowić, na co przeznaczymy zebrane pieniądze.

    Mam dziewczynę Kasię, która zamierza zakupić plecak dla Bartka. Jutro zamówi i powinien dojść. Decydujemy właśnie, czy będzie on 35 L, czy większy taki typowo na dłuższe wycieczki 75 L. Postara się Ona uzbierać jeszcze trochę grosza i zrobić jakąś paczkę, więc jeżeli to wypali zrobi paczkę dziecięcą (mleko, płatki, trochę słodyczy, nutella itd).

    Aneta wysłała nam paczkę, o której pisałam wyżej z ciuszkami za około 100 euro. Zaangażowała też siostrę, która zaangażowała sąsiadkę. Mały Wojtek będzie miał na pewno radochę :D

    Chce się do naszej paczki dołączyć Karolina z koleżankami. Zobaczymy co z tego wyjdzie bo na nią zawsze można liczyć.


    Podsumowując zebraną kasę proponuje wydać na:

    1. węgiel - tona w okolicy kosztuje 700-800 zł. (Nie wiem jeszcze jaki to ma być węgiel coś mi dziewczyna nie odpisuje, jutro będę dzwoniła w tej sprawie).

    2. sokowirówkę - to koszt około 250 zł.

    3. Buty sportowe - ile mogą kosztować "porządne sportowe buty"??????????? Chodzi o takie, żeby wytrzymały ze 2 sezony. Jakieś propozycje? rady? HELP!!!!

    4. Strój kąpielowy dla Pani Agnieszki. Jest to stój nietypowy - dla kobiet po mastektomii. dzięki takiemu strojowi kobieta będzie mogła bez skrępowania i z pewnością siebie pływać w basenie czy wyjść na słonko ..... Koszt od 200 zł http://www.kobieca.eu/stroj-kapielow...a-cardona.html


    Więc jeżeli zsumujemy powyższe wydatki niewiele nam zostanie na spożywkę czy chemię.


    Chemię chciałabym kupić w Niemczech ... pytanie chyba do Damiana, chociaż może nie tylko ;) (Wiesław zapisałam sobie Twój numer :D) Masz wolne 6 lub 7 grudnia? Moglibyśmy zrobić zakupy :)


    Jakieś inne propozycje????



    AAAAAAAAA i jeszcze jedno.Kto się pisze na wyjazd ze mną do rodziny? Są dwa dni do wyboru 8 i 9 grudnia ;)


    Dzięki tym, którzy mieli cierpliwość to przeczytać ;D Ja nie umiem krótko :p

  8. #108
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Co do przyjazdu to ja wstępnie jak w zeszłym roku :)

    I jak zawsze coś przywiozę :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #109
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Mamy 1 667,36 zł. Jutro coś jeszcze wpłynie ;)

  10. #110
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ja odpadam bo nie zdążę z Katowic wrócić i na tyle sie pozbierać aby "fainie" wyglądać :D
    Pić trzeba ! Jeść można !

Podobne wątki

  1. 7er i Szlachetna Paczka !!!!!!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 13:00
  2. Szlachetna Paczka 2011
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 18:17
  3. Szlachetna paczka 2010
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •