Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 186

Wątek: 7er i Szlachetna Paczka 2012 !!!!!!!!!!!

  1. #81
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja tam jestem za rodziną 1 ale jak już wybrana 2 to też spoko :)

  2. #82
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    POMAGAMY RODZINIE:

    Pani Agnieszka (35 l.) z mężem Edwardem (34 l.) wychowują dwóch synów: Wojtusia (3 l) i Bartka (11 l.)
    Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji w minionym roku. Najpierw maż stał się niezdolny do pracy (zerwane ścięgno wymagające operacji i długiej rehabilitacji), a kilka miesięcy później pani Agnieszka zachorowała na raka. Pomimo mastektomii we wrześniu tego roku nastąpiły przerzuty do wątroby.
    Rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu, na remont którego zaciągnęła kredyt. Dochód rodziny w tej chwili składa się z zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego mężowi (2500 zł, jednak jego kwota będzie malała). Po odjęciu kosztów mieszkania (555 zł) oraz leków (400 zł) dochód na osobę wynosi 430 zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty dojazdów na chemioterapię (dwa razy w tygodniu po 50 km) oraz dodatkowych badań np. kardiologicznych.
    Wśród najpilniejszych potrzeb pani Agnieszka wymienia opał na zimę, powiedziała "jego brak spędza nam sen z powiek", żywność oraz kurtki zimowe.

    Rodzina ma łącznie na utrzymanie 2653 zł. Niby sporo... ale odejmijmy te koszty leczenia i koszty dojazdów na chemioterapię to nieco mniej nam wyjdzie. Po tej ilości kilometrów sądzę, że mieszkają około 20-25 km od Wrocławia.


    Zbieramy pieniążki na:
    1. żywność trwałą i kleik Nestle Nan po 2 r. życia dla malucha
    2. proszek do prania
    3. kurtkę (r. 158) dla Pani Agnieszki - ciemną długą z kołnierzem (ze względu na konieczność ochrony wwęzłów chłonnych)
    4. dres i kurteczka dla 3 letniego Wojtka (r. 98-104)
    5. dres i kurtka dla 11 letniego Bartka (r. 152)
    6. 3 pary butów męskie (trzewiki i sportowe w rozmiarze 39) i dla pana Edwarda w rozmiarze 44
    7. narzuty na fotele i wersalkę, ręczniki
    8. opał - węgiel (myślę, że co najmniej pół tony optymalnie było by tonę kupić)


    Szczególne upominki:

    Wojtuś - książeczka lub grę edukacyjna,
    Bartek - plecak na szkolne wycieczki (taki większy),
    Agnieszka - strój kąpielowy (specjalny dla amazonek) oraz sokowirówka (może być używana), Pani Agnieszka musi pić dużo świeżych soków, chłopcy również byliby zdrowsi pijąc domowe soki,
    Edward - porządne buty sportowe.


    Jako 3 najważniejsze potrzeby (TO CO POWINNO SIĘ W PACZCE ZNALEŹĆ) wymienione zostały:
    1.opał
    2. kurtki zimowe
    3. żywność


    Mam nadzieję, że uda nam się spełnić większość potrzeb :)

    Czy ktoś z nas posiada sokowirówkę? W opisie jest,
    że może być używana.



    Już mamy 1 182,27

  3. #83
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Poczyśćcie skrzynki ;) w szczególności: BMW (Bóg Miał Wizję) i i arturo193 ;) Nie mogę potwierdzeń wysłać :)

    Rozmawiałam z wolontariuszką jutro wrzucę szczegóły. Ojciec rodziny jest po 2 operacjach na kolano i chodzi o kulach. Do lutego ma ten zasiłek potem nie wiadomo co będzie dalej.

  4. #84
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Do kiedy mozna wysylac pieniadze ?

  5. #85
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Zbieramy do 5 grudnia, co nam zapewni wpływ pieniążków do 7.12.2012r.

    W międzyczasie rozejrzę się za jakimś urządzeniem do robienia soków. Nie mam pojęcia ile to może kosztować.

    Przeglądałam ceny strojów kąpielowych dla kobiet bez jednej piersi. Pani Agnieszka jest po operacji. Są to specjalne stroje i ceny zaczynają się od 200 zł. Także mamy spore wyzwanie...

    Kurtki mogą być używane. Poprosiłam wolontariuszkę o dokładne podanie rozmiarów. Jeżeli moja, z której niestety "wyrosłam" będzie się nadawała mam zamiar ją przekazać. Jest ciepła i długa, niestety nie jest ciemna.

    Gry edukacyjne - chodziło o gry planszowe (typu uczenie słówek czy liczenia) ale wolontariuszka zorientuje się czy maja komputer. Mam trochę gier edukacyjnych po dzieciaczkach :) także to biorę na siebie!
    Ostatnio edytowane przez basik107 ; 22-11-2012 o 18:21

  6. #86
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Brawo BMW (Bóg Miał Wizję) ;) za zaangażowanie znajomego nie z forum, który przelał całkiem niemała sumkę ;)

    Moja znajoma z Irlandii wyśle paczkę z ciuszkami :) Jupi!

    Jutro rozmawiam z koleżankami w pracy (ostatnio pracuję w delegacjach i nie miałam dotąd jak pogadać ;)) może cosik sypną kaską

  7. #87
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja potrzymuję temat kurtki dla najmłodszego w rodzinie. Wyślę ją do Beziego ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #88
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Odbiorę i przekażę osobiście :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #89
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW(Bóg Miał Wizję)
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    58
    BMW
    E61...ex E34,E39,E38
    Skąd
    FZ
    Cytat Zamieszczone przez basik107 Zobacz posta
    Brawo BMW (Bóg Miał Wizję) ;) za zaangażowanie znajomego nie z forum, który przelał całkiem niemała sumkę ;)

    Moja znajoma z Irlandii wyśle paczkę z ciuszkami :) Jupi!

    Jutro rozmawiam z koleżankami w pracy (ostatnio pracuję w delegacjach i nie miałam dotąd jak pogadać ;)) może cosik sypną kaską
    nie dla mnie,a przekonać dał się bez większych perswazji
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  10. #90
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Szkoda ludzi nie dość że chorzy to jeszcze z kredytem i małymi dziećmi poważna sytuacja. Oby pani Agnieszka powróciła do zdrowia.
    Kolejny przykład że 7er to nie tylko zwykłe forum Panuje tu też Ciepła atmosfera i chęć pomocy innym. Przynależność Do 7mkowej rodziny to coś więcej niż login Pamiętajmy o tym.

Podobne wątki

  1. 7er i Szlachetna Paczka !!!!!!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 13:00
  2. Szlachetna Paczka 2011
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 18:17
  3. Szlachetna paczka 2010
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •