Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 186

Wątek: 7er i Szlachetna Paczka 2012 !!!!!!!!!!!

  1. #51
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Mnie urzekły, z tych co dotąd przeczytałam, 2 przypadki:

    1. Pani Helena (72 l.) i Pan Jan (76 l.) wychowują wnuczkę Magdalenę (11 l.) i mieszkają razem z synem Aleksandrem (52 l.).
    Rodzina jest w trudnej sytuacji od momentu śmierci córki Pani Heleny i Pana Jana, która zmarła 9 miesięcy temu. Pan Jan i Pani Helena przygarnęli wtedy pod opiekę wnuczkę, której ojciec nie chciał przyjąć pod swój dach i której nie wspiera finansowo. Ojciec wciąż pozostaje prawnym opiekunem dziewczynki. Pani Helenie i Panu Janowi ciężko jest zajmować się wnuczką, ponieważ są chorzy i sami potrzebują opieki, ponadto bardzo przeżyli śmierć jedynej córki.
    Czteroosobowa rodzina mieszka w małym, jednopokojowym mieszkaniu, w którym często pojawia się wilgoć. Rodzina utrzymuje się z renty Pana Jana (1000 zł) i Pani Heleny(1200 zł) oraz niewielkiej pensji Pana Aleksandra (750 zł). Do opłat dochodzą również koszty leczenia Pana Jana, który ma zaćmę i choruje na cukrzycę oraz Pani Heleny, która jest po zawale. Miesięcznie małżeństwo wydaje na leki 230 zł. Na jednego członka rodziny po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (607 zł) pozostaje 528 złotych na osobę. Dodatkowo rodzina ma do spłaty kredyt, który zaciągnęła na pogrzeb córki (do spłaty pozostało 4 500 zł).
    Wśród największych potrzeb Pani Helena wymienia żywność, środki czystości. Będzie również bardzo wdzięczna za odzież dla wnuczki Magdaleny.


    2. Pani Agnieszka (35 l.) z mężem Edwardem (34 l.) wychowują dwóch synów: Wojtusia (3 l) i Bartka (11 l.)
    Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji w minionym roku. Najpierw maż stał się niezdolny do pracy (zerwane ścięgno wymagające operacji i długiej rehabilitacji), a kilka miesięcy później pani Agnieszka zachorowała na raka. Pomimo mastektomii we wrześniu tego roku nastąpiły przerzuty do wątroby.
    Rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu, na remont którego zaciągnęła kredyt. Dochód rodziny w tej chwili składa się z zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego mężowi (2500 zł, jednak jego kwota będzie malała). Po odjęciu kosztów mieszkania (555 zł) oraz leków (400 zł) dochód na osobę wynosi 430 zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty dojazdów na chemioterapię (dwa razy w tygodniu po 50 km) oraz dodatkowych badań np. kardiologicznych.
    Wśród najpilniejszych potrzeb pani Agnieszka wymienia opał na zimę, powiedziała "jego brak spędza nam sen z powiek", żywność oraz kurtki zimowe.


    Nie wiem jeszcze, czy te rodziny wyrażają zgodę na kontakt z darczyńcą. Próbuję się tego właśnie dopytać. No i do wieczorka dobrze by było którąś wybrać ;) Pójdą reklamy w mediach i mogą rodziny szybko ze strony znikać ;) (ale jestem niepoprawną optymistką :p)

    Sorki za to, że wybrałam wstępnie 2 rodziny chociaż pisałam, że sama dokonam wyboru ale jest to bardzo trudne i boję się czytać kolejne opisy, by tutaj nie dorzucić jeszcze kilku, a przeczytałam ich już sporo...

  2. #52
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Basiu, szukajmy rodziny, której kwota jaką zbierzemy będzie w stanie pomóc. Z dziećmi czy bez - dla mnie nie ma znaczenia.

    (np. za 800zł niewiele pomożemy rodzinie gdzie jest 6cioro dzieci i oboje rodzice są bezrobotni)

  3. #53
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Na dzisiaj mamy już wpłacone lub zadeklarowane około 900 zł (coś idzie w euro więc zależy kwota od przelicznika ;)

    Myślę, że przy takim wsparciu od Administratorów zbierzemy dużo większą kwotę.

    Przypomnę, że pierwsze posty pojawiły się dopiero 14.11.2012r. więc uważam, że przez te raptem kilka dni zebraliśmy na prawdę OGROMNĄ KWOTĘ, a do 7.12.2012r. zbierzemy drugie tyle (co najmniej). Pamięta ktoś ile udało nam się zebrać w ub roku? ;)

    Wyżej wybrane rodziny są spoza Wrocławia, nie znam na razie dokładnej lokalizacji. Myślę że w dużym mieście są większe szanse na pracę i dużo lepsze możliwości wsparcia przez rożne instytucje (jest tam sporo organizacji pozarządowych).

  4. #54
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jestem za pomocą dla pierwszej z wymienionych rodzin.
    Gra muzyka

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Bardzo trudny wybór...gdyby udało zdobyć się większą sumę może można byłoby pomóc obu Rodzinom...skoro w kilka dni zebrano 900 zł...może uda się zebrać sporo więcej,ale jeśli możemy pomóc tylko jednej Rodzinie to z ciężkim sercem ale skłaniam się bardziej do pomocy rodzinie nr 2.Mój przelew dotrze w poniedziałek.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #56
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez basik107 Zobacz posta
    Pamięta ktoś ile udało nam się zebrać w ub roku?
    Uzbieraliśmy 2120zł :)

  7. #57
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Kto miał pamiętać jak nie Damian ;) W nagrodę za rozwiązanie zagadki Damian obowiązkowo pojedzie do rodziny z paczkami :p.

    Obie rodziny wyrażają zgodę na kontakt z darczyńcą.

    Ja też się skłaniam ku 2 rodzinie.

    Mamy już około 950 zł

  8. #58
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Upssss namieszałam coś z terminami ;) Planujcie sobie w kalendarzach 8-9 grudnia jako termin na dostarczenie paczek ;)
    Zawsze są to 2 tygodnie przed świętami ... źle spojrzałam w kalendarz.
    Z kliknięciem rodziny wstrzymam się jeszcze nieco. Mam za mało opinii i nie wiem, czy zdać się na kobiecą intuicję, czy na Wasze opinie ;D Proponowane rodziny są nieco wyżej.
    W skali Polski już 1612 rodzin ma darczyńców do wybrania zostało 6647.

  9. #59
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc Zobacz posta
    Uzbieraliśmy 2120zł :)
    A średnia wartość paczki w Polsce w ubiegłym roku dla 1 rodziny wynosiła 1542 zł ...

  10. #60
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez basik107 Zobacz posta
    Z kliknięciem rodziny wstrzymam się jeszcze nieco. Mam za mało opinii i nie wiem, czy zdać się na kobiecą intuicję, czy na Wasze opinie ;D Proponowane rodziny są nieco wyżej..
    Przypomnę, ze wybieramy między:

    1. Pani Helena (72 l.) i Pan Jan (76 l.) wychowują wnuczkę Magdalenę (11 l.) i mieszkają razem z synem Aleksandrem (52 l.).
    Rodzina jest w trudnej sytuacji od momentu śmierci córki Pani Heleny i Pana Jana, która zmarła 9 miesięcy temu. Pan Jan i Pani Helena przygarnęli wtedy pod opiekę wnuczkę, której ojciec nie chciał przyjąć pod swój dach i której nie wspiera finansowo. Ojciec wciąż pozostaje prawnym opiekunem dziewczynki. Pani Helenie i Panu Janowi ciężko jest zajmować się wnuczką, ponieważ są chorzy i sami potrzebują opieki, ponadto bardzo przeżyli śmierć jedynej córki.
    Czteroosobowa rodzina mieszka w małym, jednopokojowym mieszkaniu, w którym często pojawia się wilgoć. Rodzina utrzymuje się z renty Pana Jana (1000 zł) i Pani Heleny(1200 zł) oraz niewielkiej pensji Pana Aleksandra (750 zł). Do opłat dochodzą również koszty leczenia Pana Jana, który ma zaćmę i choruje na cukrzycę oraz Pani Heleny, która jest po zawale. Miesięcznie małżeństwo wydaje na leki 230 zł. Na jednego członka rodziny po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (607 zł) pozostaje 528 złotych na osobę. Dodatkowo rodzina ma do spłaty kredyt, który zaciągnęła na pogrzeb córki (do spłaty pozostało 4 500 zł).
    Wśród największych potrzeb Pani Helena wymienia żywność, środki czystości. Będzie również bardzo wdzięczna za odzież dla wnuczki Magdaleny.


    2. Pani Agnieszka (35 l.) z mężem Edwardem (34 l.) wychowują dwóch synów: Wojtusia (3 l) i Bartka (11 l.)
    Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji w minionym roku. Najpierw maż stał się niezdolny do pracy (zerwane ścięgno wymagające operacji i długiej rehabilitacji), a kilka miesięcy później pani Agnieszka zachorowała na raka. Pomimo mastektomii we wrześniu tego roku nastąpiły przerzuty do wątroby.
    Rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu, na remont którego zaciągnęła kredyt. Dochód rodziny w tej chwili składa się z zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego mężowi (2500 zł, jednak jego kwota będzie malała). Po odjęciu kosztów mieszkania (555 zł) oraz leków (400 zł) dochód na osobę wynosi 430 zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty dojazdów na chemioterapię (dwa razy w tygodniu po 50 km) oraz dodatkowych badań np. kardiologicznych.
    Wśród najpilniejszych potrzeb pani Agnieszka wymienia opał na zimę, powiedziała "jego brak spędza nam sen z powiek", żywność oraz kurtki zimowe.

Podobne wątki

  1. 7er i Szlachetna Paczka !!!!!!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 13:00
  2. Szlachetna Paczka 2011
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 18:17
  3. Szlachetna paczka 2010
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •