Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Demontaż fotela kierowcy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    W prawidlowym systemie smialo mozesz odlaczyc wtyczke przy wylaczonym zaplonie i podl. aku - nic sie nie dzieje - blad pozniej nie wyskakuje.
    Co od demontazu fotela - wtyczka od przodu, 4 sruby na koncach szyn, zapinka od regulacji pasa i do tego musisz jeszcze odkrecic pas, najlepiej widac go z tylu jak zerkniesz pod fotel, to jest przykrecony rowniez na torxa. Operacja bardzo prosta, robilem to kilka razy - powstal tylko raz problem, kiedy wymienialem fotele z przedlifta do polifta - sa calkiem inne wtyczki i trzeba przekladac wtyczke w fotelu, troche roboty jest - ale oczywiscie idzie to zrobic ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  2. #12
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    No i fotelik wymontowany :D Rzeczywiście, poszło gładko i bez problemów, 15 min. roboty. Zdecydowałem nie odłączać aku, a kluczyk miałem wyjęty ze stacyjki. Na chwilę obecną nic na BC nie wyskoczyło. Dzięki wszystkim za pomoc i rady. Teraz pozostało mi czekać tydzień na odbiór "odrestaurowanego" fotela :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mocno miales zniszczoy fotel? ile taka renowacja fotela kosztuje?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  4. #14
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Zrobiłem sobie fotki przed renowacją. Po powrocie zrobię nowe foty i spróbuję dodać, to zobaczycie sami. Generalnie nie jest tak źle. Komuś mogłoby to nie przeszkadzać, ja jednak mam lekko pedantyczne zacięcie i u mnie wszystko musi być na tip top ;p Na siedzisku w okolicach ud przetarcia farby i generalnie usiedziany (w końcu ma 12 lat). Jeśli chodzi o oparcie, to podobnie, ubytki farby na boczkach utrzymujących korpus. Pan od renowacji stwierdził, że podmaluje to co trzeba, wymieni gąbke tak gdzie jest ew. zarwana, naciągne lekko sflaczałą skórę i wymieni fragment siedziska (ten prostokąt tuż obok drzwi - jest dość rozciągnięty, a do tego pozaginany i poprzecierany. Całość wycenił na 370,- Teraz tylko musze poczekać na efekty jego pracy. Warsztat polecił mi znajomy. Z rozmowy z gościem wyczułem, że zna się na rzeczy, także jestem dobrej myśli.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    Postanowiłeś oddać sam fotel.? Mam rozumieć że jeździsz teraz na wstawionym taborecie ? czy wolałeś oddać sam fotel i mieć swoje cacko bezpieczne na podjeżdzie?
    A tak na poważnie to chętnie zobaczył bym efekt pracy tego tapicera
    tylko jeden fotel robisz?
    kosaaro

  6. #16
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak demontaż fotela to ok. 15 min. to też się za to zabiorę i wymienię czujnik poduszki drzwi, bo albo wtyczka nie styka, albo czujnik uszkodzony.
    Po wyciągnięciu fotela wykładzinę podłogi odchyla się od strony drzwi czy jest jakoś specjalnie przymocowana do podłoża (klipsy itp.)?

  7. #17
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    hahah, taboreta pod ręką nie miałem, a do garażu wjeżdżałem siedząc na drewnianym klocku ;p W tej chwili Bunia stoi i pachnie :D Generalnie traktowana jest jako trzecie auto w domu, takie oczko w głowie, a do codziennej eksploatacji mam niezniszczalną Corse B 1.7D :D

    Kosaaro, robie tylko fotel kierowcy, reszta jest w idealnym stanie :)

    Ratovnik, klipsów jako takich tam nie widziałem. Proponuję zacząć od demontażu czarnej listwy wykończeniowej na progu, to może da Ci możliwość "odgięcia" czy też odsłonięcia wykładziny.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Trzeba zdemontowac listwe na progu, po tym wykladzina bez wiekszego problemu sie odchyla.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #19
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Uściślając, czy trzeba w ogóle odkręcać fotel kierowcy, aby wymienić czujnik nr 9, albo aby sprawdzić przy nim wtyczkę? Sensor MRSA, lewy.

    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...22&hg=65&fg=65

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    nigdy go nie wymienialem i nie wiem dokladnie gdzie on sie znajduje - ale mysle ze bez wyjecai fotela bedzie ciezko - wykladzina jest dosc mocno napieta.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Podobne wątki

  1. Podgrzewanie fotela kierowcy !!!! Pomocy !
    Przez ArekLand w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 12:19
  2. Plastik fotela - demontaż
    Przez ROBERTO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 06:38
  3. Problem z grzaniem fotela kierowcy
    Przez duplik e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 18:31
  4. [ wnetrze] Mata fotela kierowcy
    Przez Zodiac w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •