Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Elektronika kompletnie ześwirowała

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Na moje masz kompa zjaranego i czeka Cie zmudne szukanie.

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jeśli jest komunikat o walniętym I-busie i brak komunikacji z niektórymi modułami, to sprawa jest dość prosta, ale to nie znaczy że diagnoza/naprawa będzie prosta...

    Pomysł:
    Połączyć LCM z IKE osobnymi kabelkami, żeby sprawdzić, czy hula.
    Tylko trzeba by rozbierać wtyczki przy obu modułach, żeby całkowicie odseparować I-bus od ich obu...

    D-bus łączy wtyczkę diagnostyczną z:
    - DME (sterownik silnika)
    - EGS (skrzynia automatyczna)
    - DSC (stability control)
    - IKE (zegary)

    i te moduły będą dostępne z INPA

    I-bus "zaczyna się" w IKE i rozbiega po aucie.
    I-bus łączy IKE z:
    - LCM
    - czytnikiem navi
    - ekranem navi
    - radiem
    - PDC (czujniki parkowania)
    - guzikami na kierownicy

    błędy I-bus oznaczają, że z tymi modułami się raczej nie połączymy.

    Żeby zaleźć winowajcę jako urządzenie, trzeba by odłączyć wszystkie wymienione elementy i najlepiej zaterminować magistralę (odbicia na końcach linii).
    Jeśli nie pomoże, to problem jest w kablach i przydałby się generator prostokąta + oscyloskop.

    Najlepiej mieć oscyloskop + generator, i dodatkowo interfejs CAN BUS z oprogramowaniem skanującym.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 18-03-2013 o 14:53
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Hatecraft - czarna magia o czym piszesz dla mnie :)
    Po wyczyszczeniu klem od strony auta zniknęły błędy kontroli trakcji i check silnika.
    Odłączyłem z I-Bus wszystko oprócz przycisków na kierownicy, może to one robią zwarcie, jutro to sprawdzę.
    Kurna próbowałem z jeszcze jedną kostką stacyjki bo objawy na nią bardzo pasują ale niestety to samo.
    Na tą chwilę objawy takie : brak połączenia ze sterownikiem silnika, ze skrzynią, absem - łączy bez problemu. Brak kierunkowskazów na desce, oraz długich, nie działa 'check control', no i wywala cały czas ten błąd I-Bus w IKE.
    Co jeszcze mogę podmienić od kolegi z 530d, bo już pomału pomysły mi się kończą co mogę zrobić we własnym zakresie.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Pozwolę sobie na post pod postem. Dalej walcze z autem. Niestety po rozpięciu wszystkiego na linii I-Bus, błąd w IKE pozostał :

    136 I bus
    Short circuit to ground

    Czyżby faktycznie gdzieś zwarcie do masy w instalacji ?

    No i ten brak kierunków na desce.. Oraz brak komunikacji ze sterownikiem silnika (DME) - czy to może właśnie DME być uwalone?
    Zamówiłem już na podmianę DME w komplecie z EWS'em, oraz moduł GM (który odpinałem i nadal bez skutku) - no ale już chwytam się czego mogę.

  5. #15
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    DME nic nie ma do ibus. Szkoda było na to pieniędzy.
    Usterka braku komunikacji z dme jest zupełnie oddzielnym tematem.

    Moduł komfortu według dokumentacji również nie jest wpięty do ibus tylko kbus.

    Trzeba sobie wziąć miernik ustawiony na wolty i mierzyć napięcie na przewodzie od ibus. Oczywiście pomiar między przewodem sygnałowym a masą.
    Jak jest napięcie 0v to zwarcie do masy. Jak jest to samo co na aku to wiadomo że do plusa. Jak jest o jakieś 0,5- 0,7v mniej jak na aku to jest dobrze.
    Oczywiście czeka Ci rozpinanie wszystkiego jeszcze raz z miernikiem wpiętym.

    Interesują Cię przewody biało/szare w żółte kropki.
    Nad modułem komfortu masz kość (prostokątna puszka ) do której schodzi się bardzo dużo przewodów. Tam jest punkt w którym ibus się rozchodzi na całe auto.
    Albo wyjmowanie pinów po kolei z tej kości o ile dasz radę albo odcinanie kolejno i obserwowanie czy ożyje. Najlepiej włączyć kierunkowskaz i wypinać po kolei przewody albo mierzyć miernikiem napięcie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    OK, w takim razie anuluję zaraz zamówienie DME z EWS'em i modułu GM.

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta

    Trzeba sobie wziąć miernik ustawiony na wolty i mierzyć napięcie na przewodzie od ibus. Oczywiście pomiar między przewodem sygnałowym a masą.
    Jak jest napięcie 0v to zwarcie do masy. Jak jest to samo co na aku to wiadomo że do plusa. Jak jest o jakieś 0,5- 0,7v mniej jak na aku to jest dobrze.
    Oczywiście czeka Ci rozpinanie wszystkiego jeszcze raz z miernikiem wpiętym.

    Interesują Cię przewody biało/szare w żółte kropki.
    Nad modułem komfortu masz kość (prostokątna puszka ) do której schodzi się bardzo dużo przewodów. Tam jest punkt w którym ibus się rozchodzi na całe auto.
    Albo wyjmowanie pinów po kolei z tej kości o ile dasz radę albo odcinanie kolejno i obserwowanie czy ożyje. Najlepiej włączyć kierunkowskaz i wypinać po kolei przewody albo mierzyć miernikiem napięcie.
    Mówimy o miejscu za schowkiem pasażera ? Jutro się za to zabieram w takim razie.

  7. #17
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tak za schowkiem pasażera. Nad lewym rogiem modułu komfortu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Tak za schowkiem pasażera. Nad lewym rogiem modułu komfortu.
    Seban, to zapytam już teraz - co w przypadku jeśli faktycznie któryś z przewodów będzie miał zwarcie do masy tak jak mówi INPA ? Po pinach będzie można zlokalizować dokąd idzie, odciąć go i położyć oddzielny własny kabel / szukać zwarcia - co może być dość żmudne ?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Radze jeszcze raz solidnie sprawdzić połączenie z akumulatorem, też miałem ten błąd, problemy z łączeniem się z modułami i naprawdę akumulator pomógł
    Przeczyść papierem ściernym dokładnie + i - na akumulatorze, później dokładnie to samo z klemami na kablach w samochodzie (tymi przychodzącymi na akumulator). Na koniec niewielka ilość wazeliny technicznej, może byc w sprayu, aby poprawić połączenie. Gdy będziesz ściągał klemy, zetknij je ze sobą na kilka minut.
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 24-03-2013 o 23:49
    e38 m62TUb44 740i

  10. #20
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak u mnie nie łączyło na dodatniej kalmie akumulatora to też miałem niezłą dyskotekę, połowa modułów nie działała, LCM jakby w połowie obsługiwał swoje funkcje, radio raz działało (świeciło) raz nie, ani kompa nie dało rady wpiąć, do tego błędów multum:



    Po zrobieniu porządku ze stykiem na klemach wszystko gitara, błędów 0.

    Po oczyszczeniu klem polecam pastę:
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 25-03-2013 o 07:11

Podobne wątki

  1. [ elektronika] Klima
    Przez ANDREW1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 19:32
  2. [ elektronika] klimatronik
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 09:25
  3. [ elektronika] Problem z BC
    Przez Rezor-151 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 19:02
  4. [ elektronika] Problem z elektronika w e38
    Przez jarimir w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •