Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: odmowa w stacji kontroli pojazdow

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar anett77
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    57
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin

    odmowa w stacji kontroli pojazdow

    Panowie, bylam dzisiaj na stacji kontroli pojazdow, ale odmowiono mi przegladu z powodu przyciemnianych szyb przednich, tzn od kierowcy i pasazera. Czy to normalne spotkal sie ktos z czyms podobnym?

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wg przepisów jest zakaz przyciemniania szyb przednich tj: lewa boczna ,prawa boczna i przednia.
    Mieli prawo odmówić badania auta.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Blog
    2
    Przod musi miec przynajmniej 70 procent przeswitu jesli przyciemniles szyby samemu to moze byc problem chyba ze zrobila to firma ale wtedy powinienes miec atest

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez vegossj1 Zobacz posta
    Przod musi miec przynajmniej 70 procent przeswitu jesli przyciemniles szyby samemu to moze byc problem chyba ze zrobila to firma ale wtedy powinienes miec atest
    Nawet atest nie pomoże na przednią i przednie boczne. Przenikalność świetlna ma wynosić min 70% na bocznych szybach i zwykle fabrycznie już są tak zrobione, że dochodzą do tej granicy.
    anett77 - diagnosta miał nie tyle prawo co obowiązek odmówić ( jeżeli upewnił się, że przenikalność jest mniejsza niż wymagana ). Wyjścia teraz masz 3:
    1: Usunąć folię z szyb przednich bocznych
    2: Poszukać diagnosty, który "przymknie na to oko za odpowiednią dopłatą" ( jazda z ciemnymi szybami z przodu będzie powodować spotkania z policją )
    3: Zrobić jak ja i podmienić szyby na czas przeglądu
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez vegossj1 Zobacz posta
    jesli przyciemniles szyby samemu
    Cytat Zamieszczone przez vegossj1 Zobacz posta
    wtedy powinienes
    Cytat Zamieszczone przez anett77 Zobacz posta
    bylam dzisiaj
    I wszystko chyba jasne...prawda vegossj1 ?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar anett77
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    57
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Noo wlasnie Pan uprzejmie przeprosil i powiedzial to samo co Wy, jednak karne sie jeszcze do innych stacji, moze wlasnie ktos przymknie na to oko...

    krzysiek7er - podmienic szyby na czas przegladu... skad wziac szyby ? :D i czy duzo z tym zachodu?

    Z trzeciej str - do pierwszego mandatu ;) potem zaczne cos dzialac, ale jak narazie policja malo sie tym interesuje (odpukac)

  7. #7
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    opuść szyby na dół,wyciągnij bezpiecznik i jedz na inna stację :p jak by co mówisz ze chciałaś wywietrzyć i opuściły sie na dół i nie chcą podejść do góry i że na 18-stą juz masz mechanika umówionego byle nie padało :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar anett77
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    57
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Oj to chyba sobie do wiosny z ta misja poczekam, jesli ma nie padac :D ale generalnie mysl dobra, gdybym miala pewnosc ze gosciu nie rozkmini mojej zagrywki to bym sie tego podjela :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Normalka, zależy na jakiego czuba trafisz. Suszarka do włosów taki drapak jakiś i lecisz z szybkami, na przodach nie może być nic ! ani chyba też na tylnej, chodź nie wiem, popraw mnie ktoś jak coś. Jak już trafiłeś na takiego to wsadź też gaśnicę i trójkąt. Takie auta jak nasze są szczególnie dokładnie sprawdzane gdyż utrudnianie nam życie sprawia im przyjemność gdyż odgórnie traktuje się nas jako bandytów, złodziej czy mafiozów, a może to ze zwyczajnej zazdrości? Nie wiem.
    Takie kombinacje, z opuszczaniem nie mają większego sensu, facet nie jest głupi, to od razu śmierdzi podstępem.
    Obecnie przepisy dotyczące osób zajmujące się przeglądami są tak surowe, że ciężko jest coś zrobić nikt nie będzie narażał się na lewiznę, konsekwencje prawne w przypadku kolizji ani utratę pracy za marne kilka złoty na boku, to już nie te czasy. Książki są zamykane teraz codziennie. Oczywiście nie wykluczam, że trafi się jakiś ryzykant, ale chyba nie tędy droga. Taki przepis też po coś jest i nie jest głupi. Widoczność to podstawa, szyby przyciemnione np w 40% + noc+deszcz, lub zamieć śnieżna, parowanie szyb. Nie chce nawet sobie tego wyobrażać. Pomyślcie, szczególnie jeśli wozicie swoje żony, dzieci. No chyba, że ktoś podróżuje z teściową.

  10. #10
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Normalka, zależy na jakiego czuba trafisz. Suszarka do włosów taki drapak jakiś i lecisz z szybkami, na przodach nie może być nic ! ani chyba też na tylnej, chodź nie wiem, popraw mnie ktoś jak coś. Jak już trafiłeś na takiego to wsadź też gaśnicę i trójkąt. Takie auta jak nasze są szczególnie dokładnie sprawdzane gdyż utrudnianie nam życie sprawia im przyjemność gdyż odgórnie traktuje się nas jako bandytów, złodziej czy mafiozów, a może to ze zwyczajnej zazdrości? Nie wiem.
    Takie kombinacje, z opuszczaniem nie mają większego sensu, facet nie jest głupi, to od razu śmierdzi podstępem.
    Obecnie przepisy dotyczące osób zajmujące się przeglądami są tak surowe, że ciężko jest coś zrobić nikt nie będzie narażał się na lewiznę, konsekwencje prawne w przypadku kolizji ani utratę pracy za marne kilka złoty na boku, to już nie te czasy. Książki są zamykane teraz codziennie. Oczywiście nie wykluczam, że trafi się jakiś ryzykant, ale chyba nie tędy droga. Taki przepis też po coś jest i nie jest głupi. Widoczność to podstawa, szyby przyciemnione np w 40% + noc+deszcz, lub zamieć śnieżna, parowanie szyb. Nie chce nawet sobie tego wyobrażać. Pomyślcie, szczególnie jeśli wozicie swoje żony, dzieci. No chyba, że ktoś podróżuje z teściową.
    dlatego nie chce ciemnych szyb i zainwestowałem w roletki boczne tylne :) i ładniej wyglada i zaciemnia tam gdzie trzeba :D

Podobne wątki

  1. antena- problem z lapaniem stacji..
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 14:34
  2. Radio nie znajduje żadnej stacji
    Przez szymek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 14:03
  3. [E38] Prosze was o opinie na temat tych pojazdow.
    Przez Rosek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 21:50
  4. [ elektronika] dołożenie systemu kontroli trakcji
    Przez DAN V8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 01:05
  5. Mapa stacji LPG w Irlandii-szukam
    Przez mik735 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •