Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Falujące obroty i spadające napięcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska

    Falujące obroty i spadające napięcie

    Kiedyś byłem u mechanika, który zamienił mi przekaźnik od silnika na zwykły zelmot czy elmot. Z racji tego że ABS mi raz działa raz nie od tego momentu, postanowiłem wreszcie się zebrać w sobie i coś z tym zrobić (zima się w końcu zbliża). Kupiłem używany od E39 taki http://realoem.com/bmw/showphoto.do?id=61361729004 (według realoem.com pasują od nowszych modeli). Co prawda ABS dalej nie działa, domyślam się że sterownik wysiadł bo po odłączeniu czujników kontrolka włącza się dopiero po przejechaniu kilkunastu metrów (co chyba powinno następować od razu), ale zauważyłem że obroty więcej falują i podświetlenie, kontrolki mrugają delikatnie. Po dodaniu obrotów do około 1200 - 1500 wszystko jest ok. Czy to znaczy że wysiada alternator albo akumulator (który jest już właściwie do wymiany)?

    Dodam jeszcze że dlatego wymieniałem ten przekaźnik, ponieważ ten od "mechanika" nie miał tych dwóch diod na schemacie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Co do ABS-u, możliwe że trzeba poprawić luty przekaźnika - tego w skrzynce pod maską.
    Jeśli chodzi o alternator to trzeba sprawdzić: szczotki, napinacz paska, stan paska i może jeszcze spinkę koło plusa pod maską(czy nie jest zaśniedziała itp.)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Ale to miganie i falowanie obrotów to chyba nie jest wina tego przekaźnika, który włożyłem?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Z tym nowym przekaźnikiem to nie wiem.
    Ale to, że abs daje o sobie znać dopiero po czasie po odpięciu czujników jest prawidłowe.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    BMW
    e32 M60B30 '93
    Skąd
    Zamość
    Pierwsze co bym zrobił to sprawdził napięcie ładowania akumulatora. Powinno byc lekko ponad 14V na biegu jałowym (luz)
    Jeśli jest mniej dodać gazu na te 1500 obr sprawdzić, podkręcić do 3000-4000 jeśli napięcie ciągle rośnie ponad 15V lub więcej
    to uszkodzony jest regulator napięcia alternatora. Wtedy iskra indukowana jest dzięki napięciu z Akumulatora. Po zwiększeniu obrotó wszystko wraca do normy bo masz większe napięcie. Dla tego też masz rozładowany akumulator.

    inny sposób:

    na uruchomionym silniku zdjąć kleme minusową (-) jeśli silnik zgaśnie to wiadomo- brak prądu= uszkodzony regulator nap. lub alternator.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Wydaje mi się że zdejmowanie klemy na odpalonym silniku nie jest najlepszym pomysłem.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Dzisiaj po odpaleniu na zimnym czy ciepłym nic nie mruga ani nie przygasa. Może faktycznie akumulator siada albo wilgoć się gdzieś dostała. Jak będzie cieplej to przeczyszczę styki przy alternatorze, wyczyszczę klemy bo już też trochę zabrudzone.

    A co do ABSu i tego przekaźnika, to dodam, że dlatego na niego stawiałem, ponieważ po zamianie u tego gościa, kontrolka gasła po włączeniu zapłonu bez odpalonego silnika przez około tydzień a później znowu normalnie przy zapalaniu silnika. Jednak gdy się "unormalizowała" to ABS rano nie działał a po południu przy powrocie do domu wszystko było ok. I tak przez około 2 tygodnie a później przestał w ogóle działać. Teraz jakbym przejechał jakiś odcinek drogi i zgasił i zapalił auto to po 6-7 razie zaskoczy. Nawet jak wyjeżdżam np. z parkingu, ruszę delikatnie i hamuję to czuję odbicie pedała ale zaraz przestaje i zaświeca się kontrolka.
    Tak na marginesie: myślałem że sterownik przy włączaniu auta sprawdza jakoś czujniki i powinna się od razu żarówka świecić po odłączeniu któregoś.

Podobne wątki

  1. [silnik] Spadające obroty zimnego silnika
    Przez tiger81 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 14:59
  2. [silnik] Spadające obroty po zapłonie na benzynie
    Przez Kuna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 12:49
  3. [silnik] 2.8 falujące obroty
    Przez harry22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:10
  4. [mechanika] Falujące obroty M30B30
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 18:09
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •