Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: e60 vs e65 porownanie kosztow serwisu i eksploatacji

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów

    e60 vs e65 porownanie kosztow serwisu i eksploatacji

    Powoli zaczynam rozgladac sie za nastepca piateczki. Najbardziej pasowaloby mi e61 545 z manualem i dobrym wypasem ale dostepnosc aut w takiej konfiguracji jest zerowa... Pewnie przyjdzie mi kupic automat a patrzac na rynek, to w sedanie jest duzo wiekszy wybor. Zaczalem niesmialo zerkac na e65... Ceny zadziwiajaco niskie za modele po lifcie elektroniki czyli po marcu 2003. Egzemplarzy z v8 pod dostatkiem, wypas w biednych wersjach juz by mnie zadowalal. Zdaje sobie sprawe, ze dobrego auta nie kupie sortujac na allegro od najtanszych, ale ludzie sprzedajacy zadbane 7ki musza brac pod uwage ceny tych tanich wiec mysle ze 745 udaloby sie kupic wyraznie taniej niz 545 (szczegolnie ze w piatce dobrego wyposazenia juz trzeba poszukac).

    Sam silnik grzeszy glownie rozszczelniajaca sie rura w silniku i uszczelniaczami, ale to drugie akurat latwo sprawdzic. I teraz pytanko: w czym 7er bedzie wyraznie drozsze i bardziej klopotliwe niz analogiczne 5er? Z tego co znalazlem:
    kola w duzym rozmiarze= droga opona
    niemozliwosc rozbudowy audio (trzeba szukac z logic7 jak ma grac ladnie) a moze jest jakis sposob zeby za 2-3 tysie dobrze naglosnic to auto?
    potencjalne problemy z uwalonymi modulami elektronicznymi, ale mysle ze poradzilbym sobie z kodowaniem, wiec nie ma co demonizowac
    W razie stluczki gorsza dostepnosc blacharki i wyzsze ceny ale puki co nie musialem sie o tym przekonywac w zadnym aucie
    Czesci eksploatacyjne typu hamulce, wahacze w tej samej cenie
    W mojej miejscowosci pewnie nikt nie ogarnie tego auta, ale skoro nie ogarniaja mojej e39 to nie jest to argument.

    Co jeszcze z napraw za kilka tys moze mnie zaskoczyc? Jak z vanosami w tych silnikach? Czytam ze mozna znalezc warsztat, ktory rure i uszczelniacze zrobi na gotowo za 3,5 tys bez fuszerki wiec to jeszcze nie tragedia. Co jeszcze moze trzepnac po kieszeni?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    chyba na wszystkie pytania sam sobie juz odpowiedziales

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    e65 to auto się kocha albo nienawidzi .mysląc o kosztach pomyśl o amorach z edc

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Polecam mimo wszystko małą przejażdżkę E65 i E60 w jednej się płynie w drugiej jedzie :) a moim zdaniem koszty utrzymania identyczne.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    pomyśl o amorach z edc
    Jesli bym wymienial to na zwykle, ta funkcjonalnosc nie jest mi potrzebna a na pewno nie za taka cene.

    Przyznam sie ze troche mnie boli to audio bo jednak po BMW to nie mozna sie spodziewac za wiele w tej plaszczyznie. e65 nie jezdzilem. e60 jakas wyjatkowa nie jest, ot jezdzi jak piatka :) Tyle ze e60 mi sie w srodku nie podoba a 7er juz tak.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Takze w e65 mozna "podrasowac" audio bez problemu, na wszystko znajdziesz rozwiazanie ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    a jak silnik padnie to założysz od golfa .bo remont n62 to kosmos a używka min. 10tyś

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja tam bym sobie 5 tki nie kupil bo mi zdecydowanie nie lerzy . Wykonanie e65 pozostawia wiele do zyczenia a e60 to juz wogole dramat . Jakosc materialow marna , gdzies na poziomie forda mondeo . Uchwyty do napojow zawsze powyrywane bo plastik badziewny . No i kupic 5 na fajnym wypasie naprewde trudno . Moj ojciec mial wczesniej e39 i koniecznie jak zmienial chcial e60 , bo byl bardzo zadowolony z e39 . Ogladalismy wiele sztuk i niestety zdecydowal sie na mercedesa . Wiec jak mial bym wybierac miedzy e65 a 60 to napewno 7er za podobne pieniadze o wiele lepsze auto . A koszty sa porownywalne .

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    e65 wygodniejsza to bez porównania , wszystko zależy od tego czy lepiej sie czujesz w wielkich autach czy raczej w czymś o standardowych wymiarach. E60 w M-paku wygląda jak dla mnie SUPER , może pomyśl o czymś takim.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london
    mialem ten sam dylemat, najaralem sie na e60 3l. w dieaslu miala byc sedan,automt i na ostrym wypasie, no i odpalana z przycisku, bez kluczyka ,najlepiej po lifcie na joysticku, itp i td cena mnie zabila......
    wiec kupilem tylko dwa lata starsze, 20tys taniej, 7er, na jeszcze lepszym wypasie, jezdze juz 6mc i zlotowki nie dolozylem,tylko ze kupilem zadbana sztkue z pewnych rąk,ASO, wiec jaki sens ma kupowanie Piatki????
    niemam zadnego argumentu, no chyba ze siudema za kozacka:D

Podobne wątki

  1. TV Free E38, E39, E46, E60, E65
    Przez Greg38 w dziale Auto-Diagnose - Nowy Sącz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 19:27
  2. [ pozostale] Zakup E65 czy E60 ?
    Przez robert1903 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •