Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zamykanie auta bez uzbrajania alarmu

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Zamykanie auta bez uzbrajania alarmu

    Nigdzie nie znalazłem jak to zrobić więc pisze.
    Mam pomysł na zamykanie auta bez uzbrajania alarmu (cały czas mi się sam załącza) bo w kazdy sposob jak zamkne to alarm się uzbraja oprócz naciśniecia tego guzika przy lewarku od biegów (na foto w niebieskim kręgu). On zamyka wszystko nie uzbrajajac alarmu. Wszystko byloby fajnie gdyby dało radę wcisnąć guzik kiedy drzwi kierowcy są otwarte tzn wszystkie drzwi i kufer się zamykają oprócz drzwi kierowcy.
    Teraz moje dwa pytania:
    1 - Da radę przerobić jakoś drzwi kierowcy aby po otwarciu ich moznabyło wcisnąć to? (czerwona strzałka) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bmw-7.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	57.7 KB
ID:	4942
    2 - Czy istnieje możliwość zaprogramowania tak pilota aby włączał właśnie ten przycisk koło lewarka?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    zdaje sie ze tego przycisku uzywa sie wtedy gdy ludzie przebywaja w srodku. Przy takim zamknieciu mozliwe jest otworzenie auta z wewnatrz poprzez zwykle pociagniecie wewnetrznej klamki. (przy okazji nie dziala tez ochrona wnetrza) Zauwaz ze jak zamkniesz auto z zewnatrz to juz nie da sie otworzyc auta wewnetrzna klamka i o to tu wlasnie chodzi, takie zabezpieczenie. Zrob porzadek z alarmem w jakims warsztacie - to jedyna madra rada w tym przypadku

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Zgadzam się że jedyna mądra ale nikt nie chce tego zrobic.. ;/ Jeden jedyny koleś w Płocku który chciał to ogarnąć za 200zł nie dał rady..

    A dzisiaj wpadłem na pomysł takiego zamykania. W sumie lepszy od zamykania kazdych drzwi poprzez wcisniecie tego dzyndzla w drzwiach, przy czym bagaznik w kazdej chwili mozna smialo otworzyc. Przy innym zamknieciu zawsze alarm się sam włącza po jakimś czasie..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 07-11-2012 o 18:41

  4. #4
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolego spróbuj przy zamykaniu samochodu nacisnąć przycisk 2 razy, u mnie mam padnięty czujnik otwarcia maski i przy zamykaniu taką metodą alarm się nie włącza. Jest to opisane w instrukcji.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Kiedy naciskam dwa razy to za pierwszym razem zamyka drzwi i uzbraja alarm a za drugim włącza oświetlenie auta wewnątrz i alarm nadal jest aktywny.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    w instrukcji pisze (nie mam ale czytałem) że... aby uzbroić alarm bez czujników w środku, trzeba zamknąć samochód z pilota (czyli normalnie) i potem jeszcze raz nacisnąć przycisk zamykania wtedy czujniki się zdezaktywują. Tak własnie jest przemyślane fabrycznie. Być może pod drugim naciśnięciem masz zakodowane doświetlenie drogi do domu ?


    Tak samo by domknąć szyby, trzymamy wciśnięty przycisk zamykania aż się same domknął, i w druga stronę aż się otworzą

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Zamknij auto z kluczyka...wtedy alarm sie nie uzbraja...
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  8. #8
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    zamykasz auto i po 2 sekundach naciskasz jeszcze raz, wtedy alarm deaktywuje niektóre czujniki. Sprawdź czy w takiej sytuacji też się będzie włączał.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Tak również się załącza i po zamknięciu z kluczyka alarm takze się uzbraja. W każdym przez Was pomyśle alarm jest caly czas uzbrojony no i po czasie się załącza. :(
    Szyby opuszczaja sie i podnosza tak jak napisal J-B i oswietlenia drogi do domu nie mam..

  10. #10
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    zostaje ci do sprawdzenia czujniki zbicia szyb i czujnik przechylu. czujnik przechylu jest z wzmacniaczen w bagazniku, mozesz go wypiac i sprawdzic czy to on wyzwala alarm.
    Mozna wylaczyc calkiem alarm przez kodowanie ncsem

Podobne wątki

  1. Otwieranie i zamykanie auta z pilota. Problem
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 18:52
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 07:57
  3. Zostawienie auta na dłużej bez odpalania
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-02-2009, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •