Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Zablokowany bagażnik e38 750i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Zablokowany bagażnik e38 750i

    Witam serdecznie, na wstepie chciałem się z Wami jeszcze raz przywitać. Wczoraj zakupiłem wymarzone BMW 750i z 99 roku. Niestety zakupiłem samochód z zatrzaśnietym bagażnikiem. Według sprzedającego ktoś oglądający auto zamknął go na siłe nie wiedząc że jest dociąganie. Naciskając przycisc na pilocie lub obok ręcznego słychać jak mechanizm zamka pracuje lecz nie otwiera klapy, delikatnie tylko unosi lub opuscza maskę. Zwracam się z gorącą prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, podobno jest jakiś sposób na awaryjne otwarcie klapy bez demolowania samochodu. Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Moj samochód wyposażony jest w "rękaw na narty" jeżeli ma to jakieś znaczenie. Proszę o jakąkolwiek pomoc oraz podpowiedzi co można zrobić w takiej sytuacji. Jeżeli jest to jakaś "wiedza tajemna" prosiłbym o wiadomość na priv. Pozdrawiam gorąco i z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jeżeli zamek kręci się i unosi/opuszcza klapę to wówczas energicznie postaraj się ją poderwać go góry.
    Jezeli to nie pomoże, zdemontuj worek na narty i długim np prętem z latarką jesteś w stanie odryglować zapadke zamka od wewnątrz.

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    W E32 gdy ktoś mocno zamknie klapę a mamy Soft Close wówczas musimy mocno wcisnąć zamek bagażnika do samego końca i pociągnąć klapę do góry.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Jeżeli zamek kręci się i unosi/opuszcza klapę to wówczas energicznie postaraj się ją poderwać go góry.
    Jezeli to nie pomoże, zdemontuj worek na narty i długim np prętem z latarką jesteś w stanie odryglować zapadke zamka od wewnątrz.
    Witam, próbowałem już energicznie podrywać i opuszczać klapę, niestety nic to nie daje. Spróbuje tak jak mówisz przez worek od nart. Czy jest tam jakiś widoczny "serwisowy" rygiel czy poprostu muszę tym prętem grzebać w samym zamku? Ten mechanizm jest na wierzchu? Słyszałem jeszcze o wierceniu dziury, ale nie chciałbym rozmawiać o tym publicznie, jeżeli ktoś może i ma wiedzę czy może ten sposób opisać na priv lub mail'a? Wiem że to teraz wróżenie z fusów ale ciekawi mnie czy zamek po takim domknięciu jest sprawny czy trzeba go od razu wymienić, czy może wystarczy jakaś regulacja?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, na wstepie chciałem się z Wami jeszcze raz przywitać. Wczoraj zakupiłem wymarzone BMW 750i z 99 roku. Niestety zakupiłem samochód z zatrzaśnietym bagażnikiem. Według sprzedającego ktoś oglądający auto zamknął go na siłe nie wiedząc że jest dociąganie. Naciskając przycisc na pilocie lub obok ręcznego słychać jak mechanizm zamka pracuje lecz nie otwiera klapy, delikatnie tylko unosi lub opuscza maskę. Zwracam się z gorącą prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, podobno jest jakiś sposób na awaryjne otwarcie klapy bez demolowania samochodu. Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Moj samochód wyposażony jest w "rękaw na narty" jeżeli ma to jakieś znaczenie. Proszę o jakąkolwiek pomoc oraz podpowiedzi co można zrobić w takiej sytuacji. Jeżeli jest to jakaś "wiedza tajemna" prosiłbym o wiadomość na priv. Pozdrawiam gorąco i z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.
    a powiedz nie śmierdzi torche z bagażnika? ....bo jak stara beta 750 z zatrzasnietym bagaznikiem to pewnie trupy tam są :D

    moze to ci cos pomoze: http://tis.spaghetticoder.org/e38/ - wybierz swój model i w wyszukiwarke wpisz "lid" i poprzeglądaj sobie

    ...mi dzis mechnik oddaje po naprwie mechanizmow zamka i domykania klapy ..tez mi padło :p

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Próbowałeś kluczykiem, przekręcić w lewo zamek? ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Próbowałeś kluczykiem, przekręcić w lewo zamek? ;)
    Tak, to pierwsze co zrobiłem ;) W lewo do oporu. Nic to niestety nie daje :(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Ja jestem z Krakowa jak Chcesz to wpadnij do mnie i coś razem wymyślimy albo przynajmniej zobaczysz sobie u mnie jak działa ten zamek od klapy bo też mam dociąganie i przynajmniej będziesz wiedział co i gdzie próbować szturać od strony wewnętrznej.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Tak, to pierwsze co zrobiłem ;) W lewo do oporu. Nic to niestety nie daje :(
    ...może jednak nie trupy w tym bagażniku tylko jeden pół żywy i trzyma klapę od środka bo myśli że to przystanek las i będą mu kazać kopać ;-)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez zuczek09 Zobacz posta
    Ja jestem z Krakowa jak Chcesz to wpadnij do mnie i coś razem wymyślimy albo przynajmniej zobaczysz sobie u mnie jak działa ten zamek od klapy bo też mam dociąganie i przynajmniej będziesz wiedział co i gdzie próbować szturać od strony wewnętrznej.
    Dzięki wielkie za propozycje :) Jutro będę walczył z bagażnikiem bo w tygodniu kompletny brak czasu. Jeżeli nie zdołam go otworzyć to będę się z Tobą kontaktował :) Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy ;
    )

Podobne wątki

  1. Bezpieczny bagażnik w E38 - jak to zrobic?
    Przez hatecraft w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 07:27
  2. [ pozostale] Zablokowany telefon-e38
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 11:33
  3. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35
  4. Zablokowany bagażnik ??
    Przez Neuf w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 16:48
  5. [ wnetrze] Zablokowany fotel
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •