Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Zablokowany bagażnik e38 750i

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    ...może jednak nie trupy w tym bagażniku tylko jeden pół żywy i trzyma klapę od środka bo myśli że to przystanek las i będą mu kazać kopać ;-)
    Ha ha ha ha ... To wcale nie jest śmieszne ! ;) Tak na poważnie to próbowałem zajrzeć do bagażnika przez worek od nart, niestety klapkę da się uchylić tylko troszeczkę bo jest tam czarny worek... z kołem zapasowym :D natomiast zdołałem wyciągnąć przez ten otwór dwie gaśnice i tablice "nowożeńcy" ;) Spróbuje jeszcze jakoś przesunąć to koło tak aby można było otworzyć tą klapkę i zobaczyć jak to od środka wygląda. Czy jest tam jakiś "Dżinks" serwisowy do otwierania?

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ta klapka jest zatrzaśnięta z tego co pamiętam od strony wnętrza.
    Na górze i/lub na dole jest zatrzask, dzięki któremu wciśniesz ją do środka bagażnika.

    Ja tym otworem już wchodziłem do bagażnika
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta

    Ja tym otworem już wchodziłem do bagażnika
    W jaki sposób?? chyba nie dosłownie bo jest to otwór wielkości podłokietnika ;)!! Sama klapka uchyla się dołem nieznacznie (tak że da się wsadzić z trudem rękę) dalej nieda się uchylić ponieważ blokuje koło. Czy ta klapka jest całkowicie demontowalna czy tylo się uchyla?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar Bimmer
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31
    BMW
    e38 750 il
    Skąd
    Wrocław
    Witam,

    Nic nie rwać. Miałem podobny problem. Rozwiązanie jest następujące. Podłączyć drugi akumulator od strony silnika i podać napięcie. Trzeba chwilę odczekać, żeby prąd dopłynął. Następnie z kluczyka można ponownie podjąć próbę otworzenia zamka. Jeżeli nie zadziała to powtórzyć. To co również mogło się stać to jest zerwane jedno z cięgien i wtedy dupa. Trzeba rozwiercać wkładkę zamka. Używka na allegro 50 PLN rwanie całego zamka to koszt około 150 PLN.

    Pozdrawiam.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Bimmer
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31
    BMW
    e38 750 il
    Skąd
    Wrocław
    Dodając parę słów jeszcze: jak otworzysz to nasmaruj mechanizmy i cięgna bo problem powtórzy się za jakiś czas. O BUNIE trzeba dbać one tak lubią ;) Jeżeli będziesz rozwiercać to cięgna są nad zamkiem i rozwiercaj na klapie rozczelnionej oczywiście. Cięgno przesuwasz w prawo i dociąg puści.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    jeśli klapa po naciskaniu przycisku wyjeżdża trochę do góry i wraca tak jak by się dociągała to trzeba w jakiś sposób przez ten otwór na narty odchylić wygłuszenie klapy jest na plastikowych kołach ale to nie problem następnie w klapie jest cięgno i trzeba go odciągnąć w kierunku lampy i być może jeszcze jedna osoba musi nacisnąć otwieranie klapy a ty musisz trzymać to cięgno cały czas napięte w kierunku lampy.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Bagażnik został otwarty, niestety nie obyło się bez wywiercenia otworu w wiadomym miejscu :( niestety przez otwór na narty nie udało się nic zrobić ponieważ w bagażniku było koło zapasowe oraz wiele innych rzeczy. Okazało się że uszkodzony był stycznik zamka bagażnika. Po otwarciu wystarczyło wyregulować blaszkę stycznika zamka i bagażnik śmiga:) Wydaje mi się że mechanizm podczas zamykania dosyć głośno pracuje, czy orientujecie się jaki olej stosuje się do tego mechanizmu oraz gdzie jest zbiornik? Są jakies problemy z wymianą? Przy okazji troche się zdziwiłem ponieważ mam dwa akumulatory, czy w każdej e38 tak jest? Przepraszam za lamerskie pytania ale dopiero poznaje ten samochód. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za okazaną pomoc i zainteresowanie tematem :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jeżeli masz hydraulike bagażnika to olej wlewasz/uzupelniasz za akumulatorem od str blotnika. Olej kupujesz tylko w ASO! Masz v12 - to nic dziwnego, ze masz 2 akumulatory ;)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Byłem troszkę zdziwiony tymi akumulatorami czy mają podzielone zadania? Zasilają oddzielne obwody? Czy poprostu są dwa ipołączone są równolegle tak aby był duży prąd rozruchowy oraz pojemność?

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dolny jest podłączony bezpośrednio tylko do rozrusznika. Górny do reszty włącznie z alternatorem.

    Sterownik(jest na obudowie górnego aku) spina akumulatory po odpaleniu do ładowania i jeśli napięcie spadnie poniżej 9V na górnym aku(żeby dolny zasilił resztę i umożliwił odpalenie).

    2 akumulatory nie były w każdej 750i. Dopiero po lifcie jak pojawiły się podgrzewane katalizatory pojawił się drugi akumulator



    P.S. ja się zmieściłem przez otwór z rękawa na narty, tyle że rękaw zdemontowałem.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Bezpieczny bagażnik w E38 - jak to zrobic?
    Przez hatecraft w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 07:27
  2. [ pozostale] Zablokowany telefon-e38
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 11:33
  3. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35
  4. Zablokowany bagażnik ??
    Przez Neuf w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 16:48
  5. [ wnetrze] Zablokowany fotel
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •