Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: bmw i jazda zimą

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin

    bmw i jazda zimą

    Czy to prawda ze mimo kontroli trakcji w zime i tak cieżko sie jezdzi? pierwsza zima przede mna.KOlega mi mowil ze jak pojechal w góry to wszyscy jechali przodem a on tyłem.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez rafal25bn Zobacz posta
    Czy to prawda ze mimo kontroli trakcji w zime i tak cieżko sie jezdzi? pierwsza zima przede mna.KOlega mi mowil ze jak pojechal w góry to wszyscy jechali przodem a on tyłem.
    Po pierwsze prawidłowa geometria, po drugie dobre opony, po trzecie rozważna jazda i nie będzie problemów. Ja mieszkałem jakiś czas w górach i jeździłem tam i BMW ( E36 2.0 manual ) i Omegą B "kąbi" 2.0 16V. Jedna górka ze mną wygrała, ale opony w Omedze swoje już przeżyły.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mi w omedze (3.2 sedan) tył latał na boki mimo kontroli.. dwa pustaki w bagażniku poprawiły znacznie jazdę ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Ja nie mam kontroli i tamta zime przejezdzilem bez zadnej niespodzianki (odpukac ;) ) i to w wiekszosci po kretych gorzystych drogach i tylko jeden jedyny raz sie zakopalem.
    Kwestia wyczucia auta, rozwazna jazda oraz oczywiscie nabyte (z czasem) umiejetnosci (7er to moj trzeci tylnonapedowiec;) )

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Napewno duzo wolniej, dobre opony i pokory a autko jedzie jak trzeba
    BMW - radość z jazdy!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ja tam jeździłem 2 lata temu na letnich całą zime i nie miałem wiekszych problemow, nie wykonywać dziwnych manewrów i gwałtownych ruchów i nie ma problemu

    na zimowych w ogóle bajka, mam jeszcze Golfa 6 2.0 tdi i 728 o wiele lepiej sie jeździ, tamto to mieli ciągle i na boki przód lata, na zakrętach prosto

    RWD rulz :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań
    Miałem kilka samochodów FWD w życiu i 3 sztuki RWD (w tym 2 bunie). Powiem tylko, że poślizg FWD zawsze wprawiał mnie w przerażenie choć autami śmigam już 24 lata. Poślizg RWD jest najczęściej do ogarnięcia. Tak jak Koledzy wspomnieli - dobre opony i rozsądek. Nie należę do osób dla których bezpiecznie i powoli to synonimy :D. Rozsądnie znaczy tak żebyś czuł co auto robi i w porę reagował. Napęd na tył choć nieco trudniejszy w podjazdach pod oblodzone/ośnieżone górki daje jednak większe poczucie, że auto robi dokładnie to o co Ci chodzi... o ile wiesz co robisz :D.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie we wsi jak leży śnieg na jezdni, to zapinam 3 w tiptronic-u, trakcja wyłączona i spokojnie ruszam ze świateł i nie mam też żadnych problemów z górkami. Byłem też kilka razy w górach i zero problemów (kiedyś nawet 2 X 30 letnim Oplem Senatorem). Tak jak wszyscy pisza wyżej, przed wszystkim dobre zimowe opony i spokojnie dasz radę. A ta po za tematem, to niektórzy mówią: "Przednionapędowy oszołom, tylnonapędowy straceniec i czteronapędowy radykał". I faktycznie 4X4 o wiele lepiej przyśpiesza na śliskiej nawierzchni, ale hamuje tak samo jak FWD i RWD.:D Pzdr.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    7er ze względu na idealne rozłożenie masy bardzo dobrze radzi sobie w śniegu, oczywiście jak koledzy wyżej napisali bdb opony to podstawa, zresztą jak w każdym aucie. 7er jeszcze nikt mnie nie wyciągał ze śniegu, ja za to wyciągałem kilka przednio napędówek.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Samochód w trakcie jazdy jest przewidywalny i jedzie się bajecznie prosto. Pierwszej zimy miałem z tyłu używane opony z bieżnikiem ok 5,5mm. Jak solidnie napadało, za cholere nie mogłem wyjechać. Woziłem ze sobą mała saperke do odkopania się z parkingu i 2 kg soli - nie raz z tego korzystałem. W połowie zimy zakupiłem nowe zimowe opony continentala. O wiele łatwiej było ruszyć z parkingu, gdzie było dużo śniegu i delikatnie pod górkę.
    Także te opony to połowa sukcesu bezpiecznej zimy. Na ten sezon, czekają już 4 nowe opony, bo wiem jak dużo dają, żeby ciężkim samochodem z automatem ruszyć
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. Zatoka Gdańska zimą :)
    Przez casi123 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 20:05
  2. To będzie jazda
    Przez dorka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 12:23
  3. oznaczenia- przed zimą
    Przez krzywy191 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •