Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Pytanie o wymiane oleju skrzyni. e38 740

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin

    Pytanie o wymiane oleju skrzyni. e38 740

    Witam. Chciałem zapytać jak to w końcu jest z tą wymianą oleju automatycznej skrzyni biegów. Jedni mówią że lepiej dolać a drudzy ze śmiało wymieniać. Mój znajomy wymienił w audi 80 i padłą skrzynia. Moja skrzynia delikatnie zaczyna szarpać jak wrzucam z D na R czy to może byc wina oleju?

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Poszukaj, temat już był kilka razy omawiany. Tam znajdziesz odpowiedzi.
    Ogólnie:
    czarny olej = czeka Cię remont skrzyni

    Poczytaj tamte wątki i tam zadawaj następne pytania.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    21
    BMW
    728i
    Skąd
    Warszawa
    Polecam artykuł w najnowszym BMW Trends. Olej w skrzyni należy wymieniać średnio co 60 tyś, tak jak każdy inny płyn eksploatacyjny.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    IMO olej i filtr wymieniac od razu zajrzec co w misce i na magnesach sie zebralo,
    podobno wymiana wymienaie nie rowna, bo mozna na dzalajacej skrzyni a mozna tlyko sposcic (wtedy tylko czesc sie wymienia)

    ...skrzyni nie naprawiac, wymienic na uzywaną (przerabialem gruntowną naprwe 5hp24)

    jezeli to szarpniecie co opisujesz to taki jakby mały skok P na R to u mnie to bylo od 5-6 lat , a po wymianie wszystkich podzespołów skrzyni (padła) tez zostalo , ale nikt nie wie co to...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    a pozim oleju mozna sprawdzic jakas diagnostyka komputerową z tego co pamietam tylko trzeba pod uwage wziac tez temperaturę

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    odpalasz, odkrecasz korek wlewowy, jak niecieknie zamało, proste

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    odpalasz, odkrecasz korek wlewowy, jak niecieknie zamało, proste
    I najlepiej sprawdzić to na "D".

    Jedna osoba trzyma hamulec na "D" a druga odkreca srube i ew dolewa. Jeżeli olej jest czarny to obawialbym się totalnego uszkodzenia skrzyni po wymianie. Jesli olej jest jasny (słomkowy lub czerwony -zależy od skrzyni) to po wymianie powinna żyć ;)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ka osobiscie zmienił bym olej nawet jak jest czarny na valvoline max life atf

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań
    Wydaje mi się, że ze skrzyniami to jest trochę loteria. Moje doświadczenia ze skrzynią 5hp18 (E34 525tds) są dość dziwne. Jak kupiłem - auto miało 295tys najechane i 10 lat. Olej w skrzyni nie zmieniany przez Niemca od 160 tysięcy km (ostatni niemiecki właściciel a wcześniej - nie wiadomo co było). Zmieniłem olej w skrzyni od razu po zakupie - był czarny. Zmieniałem go potem co każde 50 tysięcy i za każdym razem był bardzo ciemny. A jednak przejechałem kolejne 310 tysięcy i szarpać trochę zaczęła dopiero około 570-580 tysięcy całkowitego przebiegu. Trudno więc mówić o jakichś żelaznych regułach. Teraz mam E38 728i '99r i zamierzam olej wymieniać co 50-60 tyś. Z historii mojego obecnego auta wynika, że olej był regularnie wymieniany. Jakoś określenie lifetime w stosunku do ASB zupełnie do mnie nie przemawia...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    A jakie jest prawdopodobnienstwo ze olej w mojej skzyni bedzie czarny? Jak kupiłem samochód jakies 5 miesiecy temu przełączała bardzo dobrze zero jakichkolwiek szarpniec.Dopiero teraz zaczeła delikatnie poszarpywac tak jak pisałem wyzej. Tyle jest różnych wersji na temat skrzyni automatycznej ze juz zgłupiałem

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Chłodnica oleju od skrzyni automatycznej w e38
    Przez fajter34 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 09:57
  2. ile litrów oleju na wymiane do 5hp30?
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 13:38
  3. [skrzynia] E38 740d wyciek oleju ze skrzyni a gwarancja...
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •