Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Rozgryźć E38 740i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Rozgryźć E38 740i

    Mam swoją laleczke od prawie 2 miesięcy i wstyd się przyznac ale jeszcze nie rozgryzłem 2 rzeczy w niej. Jak włączyć tempomat i gdzie się znajduje przycisk do tego a druga sprawa podgrzewana kierownica....Zapomniałem w ogóle że mam tę funckję i dopiero jak przeglądałem aukcję na której kupiłem auto zauważyłem że koleś napisał że jest podgrzewana kierownica. Nie wiem jak to właczyć. Na pewno by się przydało na zime bo fotele grzeją znakomicie. Pozdro!

  2. #2
    Tempomat włącza się na kierownicy. Po lewej stronie masz przyciski do sterowania audio a po lewej od tempomatu. Włącza się go przyciskiem I/0. Przyspiesza i zwalnia + i - a zapamietuje czy jak to nazwać tym guzikiem z licznikiem. Do grzania kiery też jest przycisk na kierownicy.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Jak sie nie myle, to w pierwszych E38 tempomat wlaczalo sie przyciskiem na drewnie po prawej stronie kierownicy tuz za stacyjka. W kierownicy bylo pozniej. Nie bijcie jesli to nie prawda

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam '97 i mam na listwie i w kierce......

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    u mnie (96 rok) włącza się tak jak napisał sylwek7 - przyciskiem w drewnie pod przełącznikiem od świateł przeciwmgielnych, natomiast w kierownicy jest przycisk, który wygląda identycznie jak ten w drewnie, ale w zasadzie nie działa do niczego... pod nim są przyciski do przyspieszania/zwalniania i pod nimi 0, którego funkcji również jeszcze nie odkryłem...

    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    A ja mam tylko na kierownicy :) Rocznik 97.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    No to nie pomylilem sie i nie ustrzeli mnie nikt :D . Tak kojarzylem ze w "starych" bylo w drewnie a w nowszych juz na kierownicy. Ja u siebie w babci tempomatu nie mam :hah:

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    u mnie (96 rok) włącza się tak jak napisał sylwek7 - przyciskiem w drewnie pod przełącznikiem od świateł przeciwmgielnych, natomiast w kierownicy jest przycisk, który wygląda identycznie jak ten w drewnie, ale w zasadzie nie działa do niczego... pod nim są przyciski do przyspieszania/zwalniania i pod nimi 0, którego funkcji również jeszcze nie odkryłem...
    Jeżeli dobrze pamiętam, naciskając zero powodujesz chwilowe wyłączenie tempomatu, samochód zwalnia aż do momentu w którym naciśniesz + (tempomat zaprogramuje się na aktualną prędkość) lub przycisk na kierownicy wyglądający identycznie jak ten w drewnie (wówczas auto przyśpieszy do prędkości jaka była ustawiona na tempomacie przed naciśnięciem zera).
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    dzięki za wyjaśnienie :) przy najbliższej okazji to przestestuje :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    A od czego jest ten przycisk "obieg zamknięty" dolny na prawej stronie kierownicy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •