Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: TOUAREG czy warto?

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    TOUAREG czy warto?

    Witam rozmyślam o takim samochodzie, forum volkswagena nie oferuje dużo informacji i pomyślałem że może ktoś z forum jest użytkownikiem takiego auta, lub był i mógł by podzielić się spostrzeżeniami na jego temat, awaryjności czy typowych usterek. Interesuje mnie wersja 3,2 v6 nie jest to demon szybkości ale teraz jeżdzę 730 i wystarcza, chodzi mi głównie o coś w stylu usterek typowych jak w e65 wycieki płynu chłodzenia z rury pod kolektorem, czy volkswagen ma takie typowe usterki które prędzej czy później wystąpią nie licząc pojedynczych przypadków?
    Nie szukam auta na już, narazie próbuję się czegoś dowiedzieć a jeżeli nie dowiem się czegoś bardzo zniechęcającego niż wiem teraz to na lato będę chciał odświerzyć swój widok z za kierownicy, pozdrawiam Lockbud.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Też myślałem kiedyś nad czymś z vw z tym motorem i wiem że mi odradzano... Nie pamiętam czy to było coś z chłodzeniem ..Nie chce Cie wprowadzać w błąd. Każdy silnik ma jakies bolączki czy to vw , Benz czy BMW. A najwięcej zależy od szczęścia ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Najwieksza bolaczka tego modelu z tym silnikiem to pobory paliwa . mam kolege wlasnie z takim autem i nigdy nie slyszalem o innych problemacz niz ze strasznie pali 20 litrow benzyny po miescie a w trasie 15 . jak dla mnie za wiele jak na takie auto . Przy podobnej masie i z silnikiem 3.0 x5 pali 5 litrow mniej .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Znajomy poszukuje, ale wspominał że tylko w wersji KK: http://otomoto.pl/volkswagen-touareg...C26495502.html
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ojciec posiada około 2 lat i na razie zadowolony jest osiągi nawet nawet jak na taka masę ma właśnie silnik 3,2 V6 ale pali to to więcej jak moje 740 natomiast komfort bardzo dobry i prowadzenie o dziwo także bardzo dobre autko ma tę sama płyte podłogową i zawias chyba co cayenne

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    5.0 odpada całkowicie, co do spalania to właśnie różne opinie średnio wypada między 14 a 18l a jak ktoś ostro ciśnie to może i te 20l. Moje e38 spala podobnie więc to nie problem, chodzi właśnie o awaryjność silnika i elektroniki ewentualnie zawieszenia pneumatycznego, bo tych części jest stosunkowo malo a jak są to dość drogo, a reszta ujdzie w tłoku. Fakt że części dzieli z CAYENNE i Q7 i to nie jest powód do dumy, bo niestety taka znajomość to tylko wieksze koszta :)
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 01-11-2012 o 19:46

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    plastiki trochę słabo wykonane tj elementy któryś się używa się ścierają np włącznik świateł... naprawa też jest kosztowna np alternator chłodzony cieczą w serwisie 5 tysi u moich kolegów w warsztacie 2tyś więc naprawy są drogie. Więcej o tych samochodach nie wiem :P
    Po za tym mysle że X5 czy X3 z silnikiem R6 powinno kosztować podobnie i raczej nie było by bardzo problemowe.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    plastiki trochę słabo wykonane tj elementy któryś się używa się ścierają np włącznik świateł... naprawa też jest kosztowna np alternator chłodzony cieczą w serwisie 5 tysi u moich kolegów w warsztacie 2tyś więc naprawy są drogie. Więcej o tych samochodach nie wiem :P
    Po za tym mysle że X5 czy X3 z silnikiem R6 powinno kosztować podobnie i raczej nie było by bardzo problemowe.
    Porównanie z alternatorem jako przykładem większych kosztów nie trafione, bo X5 z M62TUB44 też ma alternator chłodzony cieczą.
    A 3 litry w E53 niestety ale nie zdaje egzaminu totalnie.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Bardziej chodziło mi o to że ta usterka wystąpiła w 2 letnim samochodzie co jest dla mnie nieco dziwne.:P

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Czy ta usterka jest nagminna, czy przypadek? Chodzi mi o słabe punkty (notorycznie) występujących usterek.
    Zdaje sobie sprawę że to tylko mechanizm i kupując auto mogę mieć pecha, chcę jednak wybrać najmniejsze zło.
    Diesla wykluczam bo wtryski bo pompy wtryskowe bo, bo, bo jest to tylko kwestia czasu i na bank dojdzie do awarii tych podzespołów i dlatego chcę benzynę.

Podobne wątki

  1. [E38] No własnie czy warto ?
    Przez DragoN7er w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 11:09
  2. e38 3.0 V8 95/96 czy warto??
    Przez e4r5t w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 13:01
  3. [E38] 750iL czy warto?
    Przez Saillupus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:13
  4. [E65] Czy warto?
    Przez maczek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 07:34
  5. 255/40/17 Czy warto?
    Przez Słowik w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •