Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wyciek

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86

    Wyciek

    Ostatnio zauważyłam , że po włączeniu klimy i wolnej jeździe po mieście po zaparkowaniu wypływa płyn z chłodnicy. nie dużo ale wypływa.Jak klima jest wyłączona to wszystko w porządku. Dzieje się tak po włączeniu jej. Dokładnie stało się tak wczoraj, potem już jej nie włączałam. Co to może być? Jutro wybieram się do warsztatu , ale może ktoś wie i mnie przygotuje na diagnozę. 8/

  2. #2
    7ka
    Gość
    spokojnie :)

    prawdopodobnie chodzi ci o skraplanie sie klimatyzacji...

    to normalna sprawa w kazdym aucie z klima ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    dokładnie tak - różnica temperatur wytwarza wodę która nam kapie spod auta. Sprawdzaj poziom płynu chłodniczego na zimnym silniku, ale na 90% jest to woda więc nie ma sie co martwić.
    Pzdr

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Nie o skraplanie. Jakby o to chodziło to bym nie pisała. Trzeba było dolać płynu do chłodnicy bo jak auto wystygło to brakowało. Jeździłam już na klimie i nic takiego się nie działo, ale to były trasy , nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. A jak podeszliśmy do auta strasznie śmierdziało płynem, dlatego sprawdziliśmy co sie dzieje.

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Skoro zauważyłaś ,że cieknie to musisz zlokalizować gdzie to ma miejsce bo tak przez internet to się raczej nie da......

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    no to może rzeczywiście ten drażniący nozdrza zapach jest wynikiem wycieku płynu z ukł. chłodzenia. Tutaj jeśli tak jest to ciężko jest doradzić ponieważ trzeba widzieć. Przeglądnąć wszystkie przewody gumowe ukł. chłodzenia, a także chłodnicę.
    A co do wody to nie wszyscy wiedzą, że mając klimę takie coś się dzieje więc lepiej wyeliminować ten błahy objaw.
    Pzdr

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Okazało się , że to czujnik jest zepsuty , który uruchamia wiatrak chłodzący silnik podczas postoju. Czujnik jest zepsuty więc wiatrak się nie uruchamia co powoduje ciśnienie płynu i wyciek. Prawdopodobnie jest jeszcze możliwość , że nawet nie jest całkiem do wymiany tylko mógł się poluzować i nie ma styku. Teraz wizyta u elektromechanika. Całe szczęście że to tylko to. Pozdr.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Hej,

    ale wiatrak od chlodnicy nie jest chyba sterowany elektrycznie tylko przez sprzeglo viskotyczne? Elektrycznie to jest sterowany wiatrak od klimatyzacji, i jesli on nie dzialal, to nie powinno to miec wplywu na cisnienie w ukladzie chlodzenia tylko na cisnienie czynnika w ukladzie klimy. Poprawcie jak sie myle...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Nie jestem pewna ale z tego co słyszałam , mechanik mówił, że ma osobny wiatrak el. ( chyba że chodziło ten od chłodnicy) sterowany na postoju do chłodzenia silnika i on ma czujnik i to on się zepsuł. tak mi się wydaje. A jak się włącza wiatrak na postoju? Skąd wie żeby nie chłodzić cały czas tylko po schłodzeniu wyłącza się? Chyba musi dostać jakiś el. impuls , że silnik jest już zimny. Tak na logikę.Jakaś elektryka musi tam być. Nie mądruję bo sama nie wiem dlatego napisałam, bo może ktoś miał podobną sytuację i coś doradzi. Pod koniec tygodnia jedzie "dzieciak " do warsztatu to będę wiedziała dokładnie a na razie jeżdżę bez klimy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •