Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Polerowanie nadwozia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    41
    BMW
    318i e46
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    Polerowanie nadwozia

    Hej!
    W ramach walki z wolnym czasem wpadłem na pomysł wypolerowania nadwozia w samochodach należących do "gospodarstwa domowego" :).
    Co nieco czytałem w internecie, ale ciężko jest znaleźć konkretny opis od A do Z, dokładnie tłumaczący proces polerowania jak i wskazujący jakie środki, ścierki użyć.

    Bardzo proszę o informacje, jakie środki należy nabyć, kiedy je nałożyć, co z nimi robić itd jednym słowem całe "know how". Planuję wykonać polerowanie mechaniczne, więc też i jaką maszynę polecacie? Dodaj jedynie że bardziej zależy mi na jakości niż "taniości" bo z doświadczenia już wiem że co tanie to zazwyczaj w ogólnym rozrachunku kosztuje 2 razy więcej.

    P.S tematu szukałem w "szukaj" ale nie znalazłem..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    jeśli chodzi o środki to nawet nasza pasta Tempo jest niezła. Raczej bym szukał pasty z woskiem lub po polerowaniu zwykła pasta polerska nałożyłbym wosk - dla zabezpieczenia lakieru ponieważ szybko zmatowieje.
    Ja kupiłem polerkę chyba za 40 zł w Makro i powiem ze daje rady, ale wg mnie lepsze są te w kształcie szlifierki kątowej - oczywiście nie szlifierki bo byś spalił lakier - muszą być wolne obroty.
    Samo polerowanie nie jest trudne - uważać trzeba na kantach i mocnych zaokrągleniach aby nie przepolerować do podkładu ;)
    jeśli są ryski to samo polerowanie mało pomoże. Wtedy lepiej papierem ściernym ok 1000 zjechać o dopiero wypolerować.
    Ogólnie w każdym sklepie który zajmuje się dobieraniem lakieru i posiada urządzenia do polerowania powinieneś się dowiedzieć co gdzie i jak.
    Na głębsze zadrapania polecam gąbkę do polerki a do efektu końcowego skórę z barana - czy jak to się tam nazywa ;)

    Pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •