Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Dziwny Problem ze wskazówka od temperatury i wysokim ciśnieniem w przewodach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk

    Unhappy Dziwny Problem ze wskazówka od temperatury i wysokim ciśnieniem w przewodach

    Witam nie chcialem zakladac nowego tematu ale nic nie znalazlem. Otóż ok godziny 22.00 mróz -5stopni, odpalilem samochod chwilke chodził na własnych obrotach i ruszyłem. przejechalem ok 2km wyprzedzajac samochod zredukowałem bieg i mialem ok 4tys obrotów, temperatura silnika siegała pierwszej białej kreski za niebieskim polem. Auto przełączyło mi sie na gaz i zauważyłem za wskazowka od temeratury zaczeła sie podnosić na maxa za czerwone pole. Zjechałem na pobocze zgasiłem silnik, otworzyłem maske sprawdziłem silnik nie był gorący tylko delikatnie ciepły. Odpaliłem znowu i wskazówka z czerwonego pola zeszła pomiedzy pierwsza biała kreske a środek. Jechałem spokojnie ok 60km/h wskazówka znowu drgneła dosłownie na chwilkę na czerwone pole pozniej staneła na srodku w normalnej temperaturze. Przejechalem spokojnie do domu ok 3-4 km juz wiecej nie ruszyłą sie powyżej srodka. Nie wiem co jest przyczyna?? czy to moze wina termostatu ?? czy jeszcze cos innego ?? Druga sprawa od dłuzszego czasu silnik wytwarza mi strasznie wysokie cisnienie w przewodach plynu chłodniczego. Jezeli jade w trasie jest wszystko OK gorzej sie dzieje jak jezdze po miescie i silnik nie dostaje powietrza zeby sie chłodzić tylko trzyma wysoką temperature gruby przewód idacy od chłodnicy robi sie strasznie gorący i twardy jak kamień juz raz mi pękł wymieniłem i jezeli jezdze po miescie spuszczam cisnienie srubką ze zbiorniczka wyrownawczego wtedy przewod zrobi sie znowu miekki ale na chwile... POMOCY :( :( :( nie mam juz siły... mechanicy mówia ze to pompa wody, albo uszczelka pod głowicą... co o tym myślicie ?? Dziekuj serdecznie za wszystkie podpowiedzi...
    Pozdrawiam Wyczyn

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    z tą wskazówką miałem tak samo - czyjnik na termostacie walnięty. myślę że powinieneś zacząć do dobrego odpowietrzenia. Odkręć korek na zimnym ale odpalonym silniku i jak leci stróżka płunu to pompa pracuje. Wymień termostat jest zespolony z czujnikiem, to tak na początek
    kosaaro

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez wyczyn Zobacz posta
    Druga sprawa od dłuzszego czasu silnik wytwarza mi strasznie wysokie cisnienie w przewodach plynu chłodniczego. Jezeli jade w trasie jest wszystko OK gorzej sie dzieje jak jezdze po miescie i silnik nie dostaje powietrza zeby sie chłodzić tylko trzyma wysoką temperature gruby przewód idacy od chłodnicy robi sie strasznie gorący i twardy jak kamień juz raz mi pękł wymieniłem i jezeli jezdze po miescie spuszczam cisnienie srubką ze zbiorniczka wyrownawczego wtedy przewod zrobi sie znowu miekki ale na chwile...
    Kolego sprawdź sobie korek zbiorniczka wyrównawczego, ponieważ on powinien wyrównywać ciśnienie. Układ masz dobrze odpowietrzony? Pęknięta uszczelka pod głowicą może wytworzyć większe ciśnienie, ale powinieneś mieć wtedy odwrotnie ( w trasie węże twarde, bo silnik ma większe obroty i wdmuc***e więcej powietrza ). Nie ubywa Ci płynu? Może masz gdzieś mini nieszczelność, układ będzie się zapowietrzał co trochę. Kolejny pomysł to zapchana chłodnica ( i to mi najbardziej pasuje ). Przy dużych obrotach pompa więcej płynu przetłacza przez chłodnicę ( większe ciśnienie ). Na mieście masz mniejsze obroty, płyn ciężko przepływa przez chłodnicę i puchnie wąż. Takie moje koncepcje.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Zjadłem zęby na tych cholernych układach chłodzenia i coś o tym wiem. Po pierwsze nie sugeruj się wskazówkę na zegarach, odblokuj kompa i sprawdzaj temp. w teście numer 7 to będzie realny wyznacznik twojej temp.

    Są dwa mity - po pierwsze, wskaźnik temperatury na desce odpowiada za temp. silnika a nie oleju ja twierdzą niektórzy.
    Mit drugi na termostacie nie ma żadnego czujnika temperatury, znajduje się w nim tylko i wyłącznie grzałka z elementem bimetalicznym. Czujnik temperatury płynu znajduję się na pompie wody a drugi za chłodnicą.

    I jeśli ktoś myśli inaczej nich się lepiej edukuje.

    W moim przypadku działo się podobnie, pękały węże, ogromne ciśnienie, rozrywało zbiorniczek, potem węże jednak działo się to bardzo długo a za każdym razem nawalał inny element układanki.
    Nie ma czegoś takiego jak odpowietrzanie układu chłodzenia, wszystkie e38 zasadniczo posiadają samo odpowietrzające się układy chłodzenia. W celu przyśpieszenia tego procesu, po każdej jeździe wystarczy lekko odkręcić korek aby spuścić nadmiar ciśnienia i powietrza, jednak bez przesady bo zacznie lać płyn a ty się poparzysz parą.
    Po pierwsze sprawdź termostat, niestety nie za bardzo jest jak, dla tego pozostaje jedynie jego wymiana, termostat może się zacinać lub nie otwierać całkowicie, płyn nie idzie na drugi obieg i tworzy się ogromne ciśnienie, które szuka najsłabszego punktu. (uwaga raz może być dobrze a raz źle, gdyż termostat np może nie otwierać się np raz na 5, 10 czy 20 cykli).
    Chłodnice bym raczej sobie odpuścił, jeśli nie jeździłeś na wodzie a z przodu nie okleiłeś jej gliną to na pewno jest ok. Chyba, że gdzieś z niej kapie.
    Jeśli temp. na wskaźniku ci lata to winny jest raczej czujnik temp. znajdujący się na pompie wody pod tym wężem o którym pisałeś że ci pękł dokładnie jest on pod wtyczką przepustnicy, nie powinien być drogi.
    Co do twardości węży sprawdź wisko, ten duży wiatrak przed silnikiem, nagrzej auto do temp roboczej i zobacz jego działanie, jeśli chodzi tak szybko, że czujesz na twarzy mocny podmuch wiatru i chodzi tak szybko, że bał byś się go zatrzymać ręką to ok, jeśli zaś chodzi bo chodzi a ty możesz zatrzymać go ręką, to, to może być sprawca twoich problemów.
    Kolejną rzeczą są węże, tutaj nie trzeba wiele. Minimalna dziurka, spowodowana przecięciem przez opaskę itp i problem gotowy. Przewody znajdujące się za kolektorem ssącym są w tym przypadku wybitnie zdolne a dostęp do nich jest na 5+ (ironia).
    Płynu ci nie ubywa?
    Ja potrafiłem ugotować silnik, dosłownie, nie ze swojej (pompa wody poszło, płyn się lał, padnięty czujnik poziomu, brak mocy i dym wymusiły postój, a uszczelka pod głowicą siedzi jak złoto. Skuteczne jej uszkodzenie można traktować jak wygraną w totolotka chodź w tym przypadku nie jest to nagrodą, którą chciał byś dostać.

    A więc tak : Wpierw sprawdź wisko, jeśli nie chodzi tak jak powinno, przyjrzyj się wężom, zobacz czy któraś opaska nie uszkodziła węża, któraś nie zjechała, szukaj mokrych tłustych i słodkich plam, nie bój się smakować mokrych plam ;) jeśli to zawiedzie, wymień korek (na oryginalny, nie zbankrutujesz) a następnie termostat lub obie te rzeczy równocześnie. Polecam układ zalać koncentratem zielonym SWAG-a, który ma podwyższoną temp. wrzenia co nieco zmniejsza ciśnienie. Koszt około 30-40 zł za 1,5l nie jest tanio ale sprawdza się. Powiem ci tylko, że u mnie poszło go za 650 zł z racji co nowo powstających problemów.
    Załatw temat szybko zanim uzależnisz się od jazdy non stop z testem 7 co skutecznie psuje całą radość z jazdy (coś o tym wiem).
    Aha i primo, te elementy tylko nowe !
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 29-10-2012 o 21:25

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    Piotr_R Dziekuje Ci serdecznie za wyczerpujacą odpowiedz jutro sprawdze konkretnie wszystko... ale wydaje mi sie ze na 99% termostat jest do wymiany.... Płynu nie ubywa... Visko nie sprawdzałem tak konkretnie ale jak dobrze pamietam to tak mocno nie wieje i nie chłodzi silnika.... musze przyjzeć sie blizej.... zaczne od korka moze cos bedzie jaśniej na ten temat, bo juz próbowałem spóścić cisnienie z układu i korek wystrzelił poparzył mi twarz i rękę... jeśli czegoś wiecej sie dowiem bede pisał ;)

    Pozdrawiam Wyczyn :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez wyczyn Zobacz posta
    juz próbowałem spóścić cisnienie z układu i korek wystrzelił poparzył mi twarz i rękę...
    ...no ladnie...Jedna z najgorszych głupot jakie można bezmyślnie zrobić . Jak będziesz sprawdzał wisco to UWAŻAJ bo jutro będziemy czytali posta o poucinanych palcach !

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek to spróbuj jeździć na benzynie. Spotkałem się już z problemem, że to parownik był nieszczelny i lpg pompowało w układ chłodzenia. Przy jeździe na benzynie problemu z dużym ciśnieniem nie było
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    A co do termostatu. Jeśli masz m62, kup termostat od 4.0d M67 jeśli dobrze pamiętam, nie ma grzałki, ma taką samą obudowę nic nie trzeba zmieniać kombinować, a temp otwarcia jest chyba 88 stopni. Ja tu widziałem cuda i jakimś frezowaniu pompy pod inne termostaty i zabawy z kosztami na 1500 zł a tu wcale nie ma żadnych wielkich cudów. Poszukaj po szrotach bmw bo na allegro rarytas.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Mit drugi na termostacie nie ma żadnego czujnika temperatury, znajduje się w nim tylko i wyłącznie grzałka z elementem bimetalicznym. Czujnik temperatury płynu znajduję się na pompie wody a drugi za chłodnicą.
    piszesz głupoty w kwesti czujnika odpowiedzialnego za wskazania wskazówki na desce!!!
    100% jest czujnik temperatury na termostacie i on opdpowiada za wskazanie wskazówki na desce jak i wtescie nr7 , Wiem bo wymieniałem jak mi "latała" niedziałała a test pokazywał głupoty , więc wiem na 100%.
    mówię o silniku 4.4 (tego czujnika nie da się kupic osobno, trzeba wymienic termostat )
    Ostatnio edytowane przez kosaaro ; 31-10-2012 o 00:20
    kosaaro

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Stary, jak nie wiesz, to nie pisz i się nie kompromituj. Dołącz sobie wtyczkę na pompie, pod przepustnicą na prawo od twojej wtyczki termostatu i zobacz co stanie ci się ze wskaźnikiem temp na desce. Zrozum to że to jest grzałka i kilka innych osób, które ma jakieś halo i wciska ludziom kit, że to jest czujnik temp a potem płacą po 400 zł za nowy gdzie to wcale nie jest potrzebne ! Poza tym czujnik temp nie może znajdować się bezpośrednio na termostacie. Technicznie było by to nieprawidłowe. Poczytaj, potem pisz. Zadzwoń sobie na serwis ASO albo coś, ale nie wprowadzaj zamętu.

Podobne wątki

  1. Problemy z ciśnieniem oleju w M30B30
    Przez martyman w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 16:25
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:06
  3. Dziwny problem
    Przez Zap w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:01
  4. czujnik temperatury - problem
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 20:23
  5. sex na wysokim poziomie
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •