Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Dziwny Problem ze wskazówka od temperatury i wysokim ciśnieniem w przewodach

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Jak masz check engine to jedź na regulację instalacji lpg, może na letnim gazie coś się rozstroiło, albo za uboga mieszanka.
    albo instalacja uboga (np. reduktor kme gold) lub też gazownik jakiś ubogi ;-)

    tak tak tak czy siak spowrotem jedź do niego na benz po resecie kompa (aku) i niech wyreguluje podczas jazdy koniecznie używając testera OBD (innaczej nie będzie widział czy mieszanka jest za bogata czy za uboga), bo innaczej regulujac tak na oko to zawsze będzie mniejsza lub wieksza lipa i kolejne nie kończące się wizyty... to tak z mojego doświadczenia

    ....a woda wodą, też trzeba zrobić i od wyregulowania gazu się nie poprawi

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    po kilku poddejsciach nie moge zrobic zdjecia ;/ malo miejsca ;/ ehh we wktorek mechanik ma walczyc z tymi wężykami...zobacze co z tego wyjdzie. Jak naprawi pojade na regulacje gazu. Mam nadzieje ze bedzie lepiej...

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk


    tak to wygląda, dzis udalo mi sie wkoncu cyknąć fotke... fura u mechaniora moze jutro bede cos wiedzial...

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    Witam kolegow :) odebrałem Beti wczoraj od mechaniora... iiiii niby cacy wszystko ladnie pieknie ale no wlasnie ale nie mam wcale ogrzewania w aucie :( w sumie nie jest potrzebne ale zastanawia mnie to czemu akurat nie ma cieplego powietrza jak ustawiie nawiewy na najwyzsza temperature ?? zalalem plyn SWAG i zmienilem korek. Cisnienie jest mniejsze niz bylo wczeesniej ale moje pytanko czy ten gruby wąż co idzie do chłodnicy (najgrubszy chyba ktory jest od plynu chłodzenia) musi byc taki gorący ze siie nie da go dotknąć ?? i drugie moje pytanko, po zgaszeniu auta musi byc słychac jak naciskam ten wąż jak przelewa sie płyn byc moze jest w nim jakies powietrze ?? czy powinien byc ttwardy i nic nie powinno sie w nim przelewac??

    pozdrawiam Wyczyn :)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no skoro idzie do chlodnicy to wiadomo ze musi byc goracy bo chlodnica ma glo schlodzic :) co do ogrzewania to pewno zapowietrzony uklad lub za malo plynu

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    no skoro idzie do chlodnicy to wiadomo ze musi byc goracy bo chlodnica ma glo schlodzic :) co do ogrzewania to pewno zapowietrzony uklad lub za malo plynu
    hmm czyli tym gorącym przewodem sie nie przejmowac ?? płynu jest sporo po odkreceniu korka az wypycha ten bolczyk do pomiaru na wierz... to juz nie wiem co dalej z tym robic... mechanikiem niie jestem ale sam moze postaram sie odpowietrzyc, bo mechanikom ode mnie jakos ciezko zaufac...

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wyczyn Zobacz posta
    hmm czyli tym gorącym przewodem sie nie przejmowac ?? płynu jest sporo po odkreceniu korka az wypycha ten bolczyk do pomiaru na wierz... to juz nie wiem co dalej z tym robic... mechanikiem niie jestem ale sam moze postaram sie odpowietrzyc, bo mechanikom ode mnie jakos ciezko zaufac...
    wąż powinien mieć trochę mniej niż 110 stopni bo tyle ma płyn

    odpowietrz tak:
    - jak ostygnie to odkrec korek chlodnicy, i jakby pompuj tym wezem intensywnie go uciekając usłyszysz jak się powietrze przelewa
    - dolej płynu co go wypił ze zbiorniczka, potem uciskaj i tak w kółko
    - jak już nie będzie pił, dolej płynu na max (ja nawet dolewalem pod sam korek) uruchom silnik, niech pochodzi chwilę i odpowietrzaj potem srobka koło wlewu lekko ja odkrecajac , jak nie będzie wylatywac już powietrze to zakrec,
    - z sama srobka możesz powtórzyć też za parę dni

    - ja pamiętam ze po operacjach na wezach to mi weszło jeszcze z litr-poltora płynu pomimo że mechanik też odpowietrzal i pompowal, więc spokojnie :-)

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    [QUOTE=shebi;375078]wąż powinien mieć trochę mniej niż 110 stopni bo tyle ma płyn

    odpowietrz tak:
    - jak ostygnie to odkrec korek chlodnicy, i jakby pompuj tym wezem intensywnie go uciekając usłyszysz jak się powietrze przelewa
    - dolej płynu co go wypił ze zbiorniczka, potem uciskaj i tak w kółko
    - jak już nie będzie pił, dolej płynu na max (ja nawet dolewalem pod sam korek) uruchom silnik, niech pochodzi chwilę i odpowietrzaj potem srobka koło wlewu lekko ja odkrecajac , jak nie będzie wylatywac już powietrze to zakrec,
    - z sama srobka możesz powtórzyć też za parę dni
    QUOTE]

    okej tak zrobie :) ale odpowietrzać śrubką jak jeest korek zakrecony ?? i odpowietrzajac silnik musi byc zgaszony ?? dopiero jak sama śrubka bede chcial odppowietrzyc to odpalic motor ?? a i płynu w zbiorniczku musi byc pod korek czy musze widziec ten plastik co jest w polowie zbiorniczka ??
    Ostatnio edytowane przez wyczyn ; 17-05-2013 o 12:20

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    okej tak zrobie :) ale odpowietrzać śrubką jak jeest korek zakrecony ??
    - tak

    i odpowietrzajac silnik musi byc zgaszony ??
    - jak srobka to zapalony, jak rura to zgaszony, ew, jak już więcej nie wchodzi to zapalić na minutę, zgasić i zobaczyć czy wejdzie więcej

    dopiero jak sama śrubka bede chcial odppowietrzyc to odpalic motor ??
    - tak

    a i płynu w zbiorniczku musi byc pod korek czy musze widziec ten plastik co jest w polowie zbiorniczka ??
    - ja dawałem pod korek

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    zrobilem tak jak pisals, takze dzieki serdeczne :) plynu mam do polowy zbiorniczka tak jak pokazuje ten plastikowy wystajacy bolczyk. ogrzewania jak nie bylo tak nie ma niestety :( tylkoo grzeje tak delikatnie (szału nie ma, zwykle letnie powietrze) wydaje mi sie ze termostat walniety bo widze ze ten gruby wąż raz jest bardziej twardy, a raz jest taki wmiare miekki tak jak bym jezdzil po trasie ( ciagle pisze o jezdzie w miescie bez duzych predkosci)

Podobne wątki

  1. Problemy z ciśnieniem oleju w M30B30
    Przez martyman w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 16:25
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:06
  3. Dziwny problem
    Przez Zap w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:01
  4. czujnik temperatury - problem
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 20:23
  5. sex na wysokim poziomie
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •