Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Dziwny Problem ze wskazówka od temperatury i wysokim ciśnieniem w przewodach

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W m62 z tego co pamiętam jest podwójny czujnik temperatury. Jedna para styków odpowiada za deskę, druga jest dla DME
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    100% jest czujnik temperatury na termostacie i on opdpowiada za wskazanie wskazówki na desce jak i wtescie nr7 , Wiem bo wymieniałem jak mi "latała" niedziałała a test pokazywał głupoty , więc wiem na 100%.
    Też zachęcam do odpięcia wtyczki na pompie. Wtedy przekonasz się, gdzie jest czujnik temperatury a gdzie grzałka.

    Poczytaj w PDF technicznym BMW. Silnik M62 otrzymał termostat sterowany grzałką.
    Kod:
    The cover of the characteristic map thermostat is made of an aluminium die casting. 
    The electrical connection for the heating element linked to the expansion element 
    of the characteristic map thermostat is integrated in the thermostat cover.
    "Heating element" to "element grzejny".

    Tu masz link: http://www.meeknet.co.uk/e38/M62%20Engine%20Details.pdf
    Oraz drugi - w HTML: http://wds.spaghetticoder.org/en/zin...-001121401.htm

    A przy okazji wyjaśnienie wskazań temperatury:
    Kod:
    The pointer of the coolant temperature gauge in the instrument cluster 
    is located in the mid-position at coolant temperatures of 75* C - 113* C
    Czyli wskaźnik na desce stoi w pionie już przy 75 stopniach i zostaje tam aż do temperatury 113 stopni.

    A tu rysunek termostatu w przekroju - widać, że kable idą do środka siłownika. To nie jest czujnik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P110013G.png
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	14.1 KB
ID:	4918
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    :) spokojnie panowie

    U mnie umarła wzkazówka prawie zawsze była na czerwonym polu i test nr 7 pokazywał złe wskazanie. Dostałem inrormację żeby wymienić czujnik koło przepustnicy, Wymieniłem ten czujnik a wskazówka jak była na czerwonym tak została na czerownym polu. Pózniej dostałem inną informację że za wskazania na desce i tescie nr7 odpowiedzialny jest czujnik na termostacie, wymieniłem więc termostat a problem znikł . Dlatego twierdzę tak jak wczesniej pisałem !!! Przed wymiana termostatu zatelefonowałem do BMW serwis Edinburgh i zapytałem się czy można dokupić sam ten czujnik, dostałem odpowiedz ze tego sensora temperatury nie można dokupić samego, dlatego utwierdziło mnie to w tym przekonaniu.
    W każdym razie po wymienie termostatu wraz z tym czujnikiem czy tez jak Wy mówicie grzałką problem ze wskazówką znikł
    chyba że angliki maja inaczej :)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 06-05-2013 o 23:33

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Bo tam wszystko jest po przeciwnej stronie, czujniki temp. pewnie też :P
    Dziwne, szczególnie dla tego, że nie ma tam elementu mierzącego temp. inny czujnik to robi i przekazuje to do termostatu.
    Może ten który wymieniłeś wcześnie się zaadaptował, lub po prostu twojemu auto przeszedł foch na ciebie. Ile osób tyle teorii.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Ile osób tyle teorii.
    dokładnie

    Ja już nie rozpatruje tego co było przyczyną ważne, że sie naprawiło. Czasem praktyka mija sie z teorią :)
    kosaaro

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    no i niewiele sie poprawilo, wczoraj bylem u gazownika mialem mini nieszczelnosc Cisnienie zrobiło sie mniejsze w układzie :) ale nadal wydaje mi sie ze jest za duze ;( wisco dmucha wmiare dobrze tak mi sie wydaje... płynu nie ubywa, nie mam pojecia co dalej ?? moze trzeba odpowietrzyc jeszcze raz ?? chociaz ja sie nie znam na odpowietrzaniu BMW a czytalem ze to nie to samo co w zwykłym silniku np oplu....

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    Witam. Panowie kolejny problem odpowietrzyl mi mechanik silnik. jezdziłem obserwowalem, bylo OK, kupilem nowa srubeczke do odpowietrznika w zbiorniczku i pomoglo gdyz stara puszczała i nie trzymała płynu tylko wokół niej sie pociło, ale pojezdzilem po miescie i ruszylem w trase zaraz za miastem zrobilem redukcje i kupa pary. Zatrzymalem sie ale caly płyn z układu uciekł gdyz rozsadziło wężyk, poczekalem az wystygnie silnik, sprawdziłem, pekł wężyk za silnikiem hmm srednicy moze ok 1-2cm na koncu 70 stopni wchodzacy w jakiś łącznik(trójnik) nie wiem zbytnio gdzie sie rozejrzec za nowymi wężykami czy w aso czy na allego?? moze ktos ma jakies numery tych wężyków gdyz nie sa one proste a maja jakies załamania albo kąty. Mechanikiem nie jestem jak pisalem wyzej wiec moze ktos jest bardziej kumaty. Jesli trzeba jutro rano moge cyknąć fotke.
    pozdrawiam Wyczyn

  8. #18
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez wyczyn Zobacz posta
    Witam. Panowie kolejny problem odpowietrzyl mi mechanik silnik. jezdziłem obserwowalem, bylo OK, kupilem nowa srubeczke do odpowietrznika w zbiorniczku i pomoglo gdyz stara puszczała i nie trzymała płynu tylko wokół niej sie pociło, ale pojezdzilem po miescie i ruszylem w trase zaraz za miastem zrobilem redukcje i kupa pary. Zatrzymalem sie ale caly płyn z układu uciekł gdyz rozsadziło wężyk, poczekalem az wystygnie silnik, sprawdziłem, pekł wężyk za silnikiem hmm srednicy moze ok 1-2cm na koncu 70 stopni wchodzacy w jakiś łącznik(trójnik) nie wiem zbytnio gdzie sie rozejrzec za nowymi wężykami czy w aso czy na allego?? moze ktos ma jakies numery tych wężyków gdyz nie sa one proste a maja jakies załamania albo kąty. Mechanikiem nie jestem jak pisalem wyzej wiec moze ktos jest bardziej kumaty. Jesli trzeba jutro rano moge cyknąć fotke.
    pozdrawiam Wyczyn
    Cyknij fotkę, obaczaimy co i jak.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    dodam iż uszczelka pod głowicą jest cała bo sprawdzali jak dobrze pamietam jakims urzadzeniem, płynu nie ubywało, było OK ale akurat wyświetliło sie check engine jak to u mnie z instalacja gazową i mialem wrazenie ze nie pracuje na 8 garach tylko jak by brakowało mu mocy, po odpieciu aku, wszystko wraca do normy allbo podpieciu kompa i wyłączeniu błedu, chociaz wczesniej bardzo rzadko mi sie to robiło...

  10. #20
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak masz check engine to jedź na regulację instalacji lpg, może na letnim gazie coś się rozstroiło, albo za uboga mieszanka.

Podobne wątki

  1. Problemy z ciśnieniem oleju w M30B30
    Przez martyman w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 16:25
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:06
  3. Dziwny problem
    Przez Zap w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:01
  4. czujnik temperatury - problem
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 20:23
  5. sex na wysokim poziomie
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •