Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: przełącza na benzyne... co to moze byc ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury

    przełącza na benzyne... co to moze byc ?

    tak jak w temacie..... zamontowalem instalacje gazowa BRC i czesto przelacza mi mi na benzyne np przy dodawaniu gazu, dzwonilem do gazownika, mowil zebym przyjechalto podniesie mi cisnieni gazu i bedzie ok.... bylem u niego przedwczoraj, podniosl i bylo ok... a dzis juz znowu przelacza na benzyne... tj skonczy mi sie gaz, tankuje wyjezzam z cpnu i 15 razy w ciagu 20 minut tak sie dzieje, dzis to nawet jak jechalem powoli bo deszcz padal, a jest weekend i gazownik wylaczyl telefon......ale zreszta co on mi powie ?? ze wina samochodu ?? czy zebym przyjechal 70 km to mi znowu podniesie cisnienie gazu......
    OO=[][]=OO

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    a może reduktor nie trzyma temperatury ?? zobacz czy wywala ci na benzynę jak jedziesz powoli z nawet z jednakowym obciążeniem pedału gazu - ew. wsadź łapkę pod maskę trzymaj ok. 1500 obrotów na silniku i zobacz czy reduktor się nagrzewa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    wywala tylko jak dodaje gazu.... a reduktor jest tak goracy ze nie idzie go dotknac......
    OO=[][]=OO

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    gdyby nie kac myślał bym szybciej ... hmm a jaki masz reduktor właściwie ?? i jakie ciśnienie ?? u mnie było tak gdy miałem za mały reduktor i za duże dysze - dodawałem gazu - reduktor więcej gazu nie był w stanie zdziałać a dusze wszystko szybciutko puszczały ... i dodajesz gazu na benzynie ....

  5. #5
    Neuf moze miec racje. Na pewno przyczyna rozlaczania sie instalacji jest spadek cisnienia na listwie. A przyczyn moze byc kilka. Za cienka rurka (gdzies zgieta?), za maly reduktor, czy chocby przytkany filtr gazu (fazy cieklej i lotnej) albo np. nie do konca otwierajacy sie elektrozawor
    Zeby za wiele nie walczyc z gaziarzem to niech usiadzie na prawym z laptopem i przejedzcie sie. Bedzie dokladnie widac spadki cisnien.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    gaz nie ma nawet miesiaca i zrobilem na nim okolo 3000 km wiec filtry raczej nie..... a na reszcieto ja sie nie znam
    OO=[][]=OO

  7. #7
    Spoko. Wiec siadaj z gaziarzem do wozu i chola! Niech szuka. Ty przeciez nie musisz sie znac. Nie daj sie odeslac. Skoro podniesienie cisnienia nie pomoglo (wyzsze cisnienie = zapas gazu w wezach), to niech Ci wymieniaja az bedzie OK. Skoro nowa instalka to wiele gaziarze nie straca. Wiem, bo sam pracowalem przez trzy lata w LPG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    szmaciarz wylaczyl telefon na weekend a ja mam 70 km............. a przedwczoraj u niego bylem
    OO=[][]=OO

  9. #9
    Pozostaje przez weekend pojezdzic spokojnie. Daj po weekendzie znac jak walka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    wczoraj zauwazylem ciekawa rzecz.... mianowicie zatankowalem do pelna i nic nie przelacza......moze wina bylo to ze nie mialem nic gazu i wlalem tylko za 20 zl zeby zobaczyc czy przejade na tym 50 km......przeciez 3 dni temu podnosil mi cisnienie gazu.... nie wiem. pojezdze jeszcze troche i dam znac co i jak. zauwazylem wczoraj takze dziwne pukanie w okolicy przedniego prawego kola, i to intensywne ale tylko przy malych predkosciach przy szybszych juz nic nie slychac..... czy to mozliwe zeby od tak zaczelo glosno pukac ?? nie powinno jakos stopniowo ?? nie mam pojecia a wczoraj juz bylem padniety i nie mialem sily podniesc auta i zobaczyc co i jak, zrobie to dzis po pracy.....
    OO=[][]=OO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •