Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: przełącza na benzyne... co to moze byc ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Wynikiem przełączania na benzynę najprawdopodobniej jest za mały reduktor. U mnie jest podobnie ale tylko przy kick downie, jak mam pełny zbiornik to jest ok ale jak tylko ciśnienie w zbiorniku spadnie - mniej więcej od połowy to już zaczyna przełączać.
    I niech Ci gaziarz nie mówi że to wina samochodu - bo jeśli na benzynie chodzi normalnie to na gazie tez powinien - skoro nie umie montować instalki to niech się baletu chwyci.
    Nie daj z nim za wygraną - jego zasranym obowiązkiem jest nawet sprawdzić stan techniczny silnika przed montażem gazu.
    Co do stukania to jedynie pozostaje lewarek i pokrecic kołem - powinieneś dojść co stuka - jak sie cos urwalo to może stukać głosno od razu - bez nasilania. :)

    Pzdr

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    to jak juz pisalem sprawdze po pracy a co do gazu to masz racje..... nie kosztowal 500 zl zeby cos mi k**** przelaczalo tylko 5000 prawie
    OO=[][]=OO

  3. #13
    Czyli przelaczanie to spadek cisnienia na listwie - jak pisalem. Nie myslalem ze to moze byc tak prozaiczna rzecz jak brak gazu ;) . Kazdemu sie moze zdarzyc. Powiem szczerze, ze u mie jest tak, ze jak sie raz przelaczy na PB z powodu braku gazu, to wiem ze jest pusty i co go nie przelacze na gaz to prawie od razu wraca na PB. Wniosek - rurka w zbiorniku wyciaga z samego dna. Moze tu byc przyczyna ze u Ciebie pod koniec nie wyciaga fazy cieklej, tylko lotna. Pojezdzij, poobserwuj i dzialaj

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomek_mazury
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    173
    BMW
    e90
    Skąd
    mazury
    jak juz pisalem zalalem za 20 zl... czyli 8 litrow wic gaz byl..... a co do pukania w kole to nie uwierzycie....... dekielek na alusie...... hehhehe :)
    OO=[][]=OO

  5. #15
    A ja myslalem ze kolo sie odkreca. Tez dzwiek jest dziwny...

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Takie wyłączanie to może być też wina wielozaworu na butli (przerabiałem to) oraz za ciękie przewody doprowadzające gaz z butli na silnik.

    Hehe
    co do pukania w kole, to w czerwcu też miałem super historię.
    Siadło mi łożysko w piaście w lewy przód. Odziwo szumy były ciekawe, najpierw rytmiczne pukanie, szurania, potem denerwujące chromolenie.
    Oczywiście jeździłem do serwisów, co się znają - ja obstawiałem po char. dźwięku podporę wału - fachowcy też to ocenili (chyba po mojej propozycji nie mieli lepszego pomysłu)
    Wał był git, więc diagnozy szły dalej, że do wymiany sprawny dyfer, "padająca" sobra skrzynia automat i tp.. Szacowany łączny koszt opiewał w zakresie (spod kilku serwisów) 3500-8000pln :razz:

    Skończyło się na 250pln za piastę z łożyskiem z robocizną.
    Śmieszne w tym jest to, że żaden mechanik-fachowiec, tylko ja osobiście rozpoznałem przyczynę problemów
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #17
    I dlatego - jesli idzie o szumy - jestem zwolennikiem osluchania wozu na podnosniku stetoskopem. Nie ma sily zeby nie wyszlo co jest do wymiany

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    ...jestem zwolennikiem osluchania wozu na podnosniku stetoskopem. Nie ma sily zeby nie wyszlo co jest do wymiany
    Piszesz to dosłownie??
    Medyczny stetoskop do auta i nasłuc***esz?, bo ja nie praktykowałem tego
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    stara dobra i juz mało praktykowana metoda - tylko stetoskop ma inną końcówkę - tak aby można było w mniej dostepne miejsca dojść. Do silników są takie.

  10. #20
    Dokladnie. stetoskop lekarski z tym ze na koncu mam dluga cieniutka stalowa rureczke - wlasnie do osluchania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •