Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Tarcze moga miec bicie chociaz nic nie widac? co myslicie o uzywanych?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń

    Tarcze moga miec bicie chociaz nic nie widac? co myslicie o uzywanych?

    Siema.hesli tarcze sa krzywe czy tam przypalone to widac to golym okiem czy moze tak byc ze bicie jest i nie widac nic po tarczy? Co myslicie o kupnie uzywanych tarcz? Na alledrogo sa za 100 dwie sztuki a to sie chybw nie zuzywa tak jak klocki hamulcowe?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    w kwestii tarcz czy całych hamulców to nie oszczędzaj, zyskujesz na tym zdrowie lub życie. Tak a propos skąd wiesz że to biją tarcze ? u mnie też było bicie i to okazały się piasty do wymiany natychmiastowej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    tylko żebyś nie trafił na krzywe bo będzie to samo. lepiej kupić nówki.
    730

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Jeśli twoje tarcze są jeszcze dość grube, możesz je przetoczyć za około 20-40 zł sztuka (zależy kto jak się ceni), koszt nie jest duży w jeśli bicie będzie nadal to znaczy, że to nie tarcza, oczywiście po takim zabiegu raczej szykuj się na wiosnę na nowe tarcze, piszę na wiosnę gdyż każdy normalny człowiek w zimie nie jeździ więcej jak 120km/h więc tarcze wytrzymają hamowania z takich prędkości, co innego przy ponad 200.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Aha czyli tarcze tez sie powolutku zuzywaja i tez trzeba je wymieniac tylko pewnie rzadziej jak kl klocki, jezdze zwykle dosyc szybko na expresowej czy autostradzie i zdarzalo sie hamowac z 220 na przyklad do 100. Sluchajcie a idzie lo nich zauwazyc ze sa krzywe? Wizualnie.nawet jak maja minimalne bicie od tarcz to musi to byc wizualnie widoczne na tarczy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wizualnie nie jesteś w stanie zobaczyć krzywej tarczy gdyż jest to bardzo małe skrzywienie rzędu kilku mikrometrów i żadne ludzie oko lub dłoń tego nie wyczuje. Tak jak mówię jeśli są jeszcze grube to przetocz jeśli nie kup nowe najtańsze już po około 98 zł/szt. Jednak jeśli lubisz ostrą jazdę to tylko nowe. Ja na twoim miejscu jeśli jeszcze są ok to bym przetoczył i je dojechał. Jeśli to nie będzie to, to nie będziesz tak rozczarowany że wymieniłem coś za parę stów a problem nadal jest, nie mówiąc, że wymieniłem coś dobrego na dobre. Polecam nauczyć się nieco hamować biegami, oszczędza tarcze i klocki i opony szczególnie zimowe (oczywiście z głową nie z 5 na 2) jeśli masz steptronica.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Dzieki piotrek za odp rozwiales wiele moich watpliwosci.a jak kupie dwie tarcze i przeloze najpierw przod a potem tyl i zobqcze czy przestanie bic, zdiagnozuje to robiac w ten sposob?
    No lubie nie raz jechac troche szybciej ale malo gdzie sa proste odcinki no i zazwyczqj koncza sie zakretem wiekszym lub mniejszym z tad te hamowania z 200 do 80 na przyklad. A na codzien na znanych mi trasach prawie nie uzywam hamulca. Wszedzie sie akirat doczlapie :-) z warszawy do siebie udalo mi sie ze srednim spalaniem zejsc do 13 gazu na gumach 215 wiec raczej malo hamowalem :-) a na tempomacie na autostradzie 8 dych na godzine to 9 lpg bez klimy ale to juz jest off topic. Pozdro i dzieki za odp

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Można i tak, jednak tarcze przednie od tylnych prawdopodobnie będą się różniły, średnicą, lub jakiś innym parametrem związany z wymiarem lub średnica piasty. To było by zbyt proste ;)
    Ja ci dałem swoje sugestie a ty zrobisz jak uznasz za słuszne.
    Co do samego hamowania to dodam tylko, że siła hamowania dla przodu to około 60-70% i 30-40% dla tyłu.
    Tarcze powinno się zmieniać raz na dwie wymiany klocków.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Tarcze klocki TYLKO NOWE !!! Chyba że masz dostęp do prawie nówek z rozbitka to można się pokusić.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    49
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Ja miałem taką przygodę nowe tarcze 1000 km i te nowe stały się gorsze od starych. Szybka inwestycja w używane i naprawdę było o niebo lepiej zero drgań ale wymieniłem je na ori bo były już min grubości. Więc myślę że tarcze używane czemu nie ale najlepiej jak by można je było sprawdzić czy nie mają bicia.

Podobne wątki

  1. [E32] widac ze fajna baza na auto, moim zdaniem ciekawa. poliftowe m30
    Przez luki730i w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 20:15
  2. dziwny problem, nawiew pracuje ale nic nie dmucha!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:32
  3. [e32][bmw reverse rds] balance w lewo gra wszystko, balans w prawo - nie gra nic
    Przez Bazyl w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 07:01
  4. Stuki w zawieszeniu, szarpaki nic nie wykryly.
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 15:45
  5. Czy moga byc takie oponki na felgach 16
    Przez przemo9999 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •