Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Złamany gwintownik w obudowie silnika M60

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    dzięki za info jestem w trakcie robót.
    Jakim wiertłem rozwiercić rolkę napinacza żeby przeszła śróba M10. Rolka jest bardzo twarda i wiercenie zwykłym wiertłem do metalu nic nie daje.
    Do usunięcia gwintownika użyłem Dremel'a i teraż się tak zastanawiam jak uzupełnic ubytek do stanu fabrycznego, nie musi być pieknie ale solidnie.
    Rolki nie rozwiercaj. Użyj tulejki redukcyjnej tak jak poradził Peter1200. To się wydaje najłatwiejszym rozwiązaniem. Aby rozwiercić rolkę musiał byś wiercić twardym wiertłem ( diamentowym najlepiej ) na bardzo wolnych obrotach i dodatkowo smarować co jakiś czas, poza tym po rozwierceniu rolka może stracić swoją wytrzymałość i pęknąć po jakimś czasie. Możesz spróbować nawiercić i nagwintować obudowę troszeczkę głębiej na M8, a między rolkę a obudowę dołożyć jakąś tulejkę ( dystans ) przelotową z otworem "8". Jeżeli możesz poczekać do jutra to jedź rano do sklepu i kup tulejki redukcyjne jak radzi Peter.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek7er ; 28-10-2012 o 08:19
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ok. wiec wmontuje dłuższa śrube m8.
    Tylko chodzi jeszcze o jedną rzecz. Ori M8 ma gwint M8 a gładka (bez zwojów) częśc śruby ma 9mm
    NIe wiem czy taka się dostanie w sklepie.
    Chodzi o to ze na zwykłej m8 a tuleją ramienia napinacza bedzie jakis tam luz

    Na ori M8 a zaznaczana tuleją jest idealnie spasowane a jak sie zapoda inne M8 to śruba torche lata.
    Czy to nie będzie przeszkadzać? Bedzie możńa tak jeździć czy jak to zrobić?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    przerabiałem ten temat , gwintowałem kapę i dorabiałem śrubę u ślusarza , luzu nie może mieć bo się rozpier....

  4. #14
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Przy okazji tematu gwintów:
    Co koledzy sądzicie o "naprawianiu" gwintów za pomocą twardej śruby (np. 12.9) odpowiednio zeszlifowanej na początku (pilot - ok. 3mm) i naciętej wzdłuż w 2-4 miejscach (szczeliny na "urobek" ;) )?
    To wg. mnie właśnie taki przypadek -- gwint już tam był (nieprzelotowy, więc trudniejszy z natury rzeczy) ale widocznie trzeba było go poprawić.

    Gwintowników to bym używał "zgodnie z książką" - czyli zaczynając od zgrubnej "jedynki", pamiętając, że "Po wykonaniu każdego pełnego obrotu w prawo należy cofnąć gwintownik o pół obrotu w lewo, powtarzając tę czynność aż do nacięcia całego gwintu". To według mnie trwa czasem strasznie długo (kosztuje też niemało), ale gwarantuje pełny sukces.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Gwintowników to bym używał "zgodnie z książką" - czyli zaczynając od zgrubnej "jedynki", pamiętając, że "Po wykonaniu każdego pełnego obrotu w prawo należy cofnąć gwintownik o pół obrotu w lewo, powtarzając tę czynność aż do nacięcia całego gwintu". To według mnie trwa czasem strasznie długo (kosztuje też niemało), ale gwarantuje pełny sukces.
    I zmniejsza prawdopodobieństwo złamania gwintownika ;)
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

Podobne wątki

  1. [elektryka] wiązka do silnika M60
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:14
  2. Przekrecony gwint w obudowie silnika
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 21:47
  3. M60 V8 wymiana poduszki silnika.
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 10:11
  4. Stolik z silnika m60
    Przez marek1132 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 15:53
  5. [mechanika] Odpowietrzenie silnika 3.0 v8 M60
    Przez hubus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •