Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ pozostale] Słabnie! nie ma mocy. co robić?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46

    [ pozostale] Słabnie! nie ma mocy. co robić?

    Ostatnio jadąc na trasie moje 730 D osłabło. Chcąc przyspieszyć wciskałem pedał przespieszacza, a on tylko zmieniał bieg na niższy i zwalniał. Teraz rozpędza się do 2000 obrotów i powoli jedzie. Jeśli go poduszę pedałem przyspieszacza to pojawia się komunikat: FUEL INIECT SYSTEM. Jak potem auto postoi chwilkę wyłączone to chwilę pojeździ normalnie a potem znów słabnie. Komunikat się pojawia tylko czasem.
    Filtr paliwa wymieniłem i nic to nie dało.

    co robić??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    sprawdzales przeplywomierz?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Fuel Inject System z tego co wiem znaczy wtryski :)

  4. #4
    Fuel Injection System - to nie tylko wtryski. To m.in. system przygotowania paliwa, tak wiec moze byc kilka przyczyn. Najprostsza metoda w tym silniku - odepnij przeplywomierz i zobacz jak chodzi. Przeplywomierz w tym dieslu nie jest podstawowym czujnikiem i bez niego silnik chodzi. Moze to byc EGR (brudny, zaciety lub sterowanie nim), a w najgorszym wypadku czujnik cisnienia paliwa lub wlasnie wtryski. Na tescie komputerowym GT1 wyjdzie jaka jest kondycja i przeplywomierza i wtryskow. W EGR sam mozesz sobie zajrzec

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Fuel Injection System - to nie tylko wtryski. To m.in. system przygotowania paliwa, tak wiec moze byc kilka przyczyn. Najprostsza metoda w tym silniku - odepnij przeplywomierz i zobacz jak chodzi. Przeplywomierz w tym dieslu nie jest podstawowym czujnikiem i bez niego silnik chodzi. Moze to byc EGR (brudny, zaciety lub sterowanie nim), a w najgorszym wypadku czujnik cisnienia paliwa lub wlasnie wtryski. Na tescie komputerowym GT1 wyjdzie jaka jest kondycja i przeplywomierza i wtryskow. W EGR sam mozesz sobie zajrzec
    A może to być pompka paliwowa? Przy włączeniu zapłonu troszkę głośniej chodzi. ??

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    11
    ja bym stawiał na wtryskiwacze (łatwo to sprawdzic ) ale moze tez niedomagac pompa paliwa cisnienia wstępnego (były wymieniane z tytułu akcji serwisowej bmw)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •