Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Oświetlenie wnętrza

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Witam a ja mam taki problem trochę podobny więc podepnę się do tematu u mnie z kolei miałem wymieniany zamek kierowcy i od tej pory jak otwieram drzwi kierowcy lampki się nie zapala i nie działa czerwona obrysówka w drzwiach dodam że w pozostałych drzwiach działaja i jak otwieram inne drzwi to lampki w środku się zapalają.

    I teraz moje pytanie czy występowały różne wersje zamków gdzie jedne obsługiwały moduł komfortu i zapalały lampki po otwarciu drzwi a inne zamki nie?

    Czy wszystkie zamki powinny to obsługiwać i poprostu przy montażu ktoś nie podpiął wtyczki w środku i dlatego nie działa bo przed zabawą z zamkiem wszystko grało z góry dzięki za pomoc. Pzdr

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Marek_JWe Zobacz posta
    Witam a ja mam taki problem trochę podobny więc podepnę się do tematu u mnie z kolei miałem wymieniany zamek kierowcy i od tej pory jak otwieram drzwi kierowcy lampki się nie zapala i nie działa czerwona obrysówka w drzwiach dodam że w pozostałych drzwiach działaja i jak otwieram inne drzwi to lampki w środku się zapalają.

    I teraz moje pytanie czy występowały różne wersje zamków gdzie jedne obsługiwały moduł komfortu i zapalały lampki po otwarciu drzwi a inne zamki nie?

    Czy wszystkie zamki powinny to obsługiwać i poprostu przy montażu ktoś nie podpiął wtyczki w środku i dlatego nie działa bo przed zabawą z zamkiem wszystko grało z góry dzięki za pomoc. Pzdr
    Z tego co wiem w zamku w drzwiach jest tylko jedna wtyczka, a więc jakby była odłączona to pewnie nawet centralny by ci nie otwierał tych drzwi.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    No właśnie centralny działa ale drzwi nie reagują na żadne oświetlenie wnętrza ani nie działa obrysówka a ktoś może kojarzy czy w starszych wersjach były zamki które poprostu tego nie obsługiwały bo auta nie były w to wyposażone? MOze poprostu zamek który kupiłem był z jakiejś starszej uboższej wersji.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Witam odświeżam temat, wkońcu dokopałem się do tego modułu za schowkiem i wygląda ok wszystko jest podłączone i kable są całe. Wyczytałem też że ten sam moduł odpowiada za centralny zamek a u mnie on działa dobrze, a więc nie jest on chyba uszkodzony. I czy ktoś się orientuje co to może być?

  5. #15
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Witam odświeżam temat, wkońcu dokopałem się do tego modułu za schowkiem i wygląda ok wszystko jest podłączone i kable są całe. Wyczytałem też że ten sam moduł odpowiada za centralny zamek a u mnie on działa dobrze, a więc nie jest on chyba uszkodzony. I czy ktoś się orientuje co to może być?
    Z Twoich wcześniejszych opisów wynika, że jak włączasz zapłon, to się zapala oświetlenie wnętrza.
    A co się dzieje, jak wyłączysz silnik po zatrzymaniu?

    U mnie jest tak:
    1) przekręcam kluczyk z (2) na (1) -- chodzi radio, światło zgaszone
    2) przekręcam kluczyk z (1) na (0) -- radio się wyłącza, światło się zapala.

    Jeżeli w ogóle się nie zapala, to trzeba by sprawdzić w przez kompa, czy moduł świateł poprawnie widzi wszystkie sygnały.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Z Twoich wcześniejszych opisów wynika, że jak włączasz zapłon, to się zapala oświetlenie wnętrza.
    A co się dzieje, jak wyłączysz silnik po zatrzymaniu?

    U mnie jest tak:
    1) przekręcam kluczyk z (2) na (1) -- chodzi radio, światło zgaszone
    2) przekręcam kluczyk z (1) na (0) -- radio się wyłącza, światło się zapala.

    Jeżeli w ogóle się nie zapala, to trzeba by sprawdzić w przez kompa, czy moduł świateł poprawnie widzi wszystkie sygnały.
    Jak włączę zapłon oświetlenie nie zapala się samoczynnie ale działa z przycisku, bez zapłonu nie działa nawt ręcznie z przycisku. W momencie wyłączania silnika oświetlenie się zapala ale po jakiś 3-4 sekundach gaśnie nawet jak mam otwarte drzwi bo np. wysiadam.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Koledzy jak nikt nic nie wie to może powiecie mi chociaż czy podłączenie pod komputer powinno coś pokazać??

  8. #18
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Podłączenie pod kompa pozwoli:
    1) odczytać błędy -- ale może nie ma żadnych
    2) sprawdzić wszystkie styki w drzwiach -- jakby jakiś styk był zwarty, to będzie widać.
    Może jakiś mądrala zwarł, żeby nie dzwoniło "DOOR OPEN" przy uszkodzonym styku.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Oświetlenie wnętrza który bezpiecznik ?
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 07:29
  2. [elektryka] oświetlenie
    Przez PatricK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 18:15
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 15:27
  4. [ elektryka] Oświetlenie wnętrza
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 16:22
  5. [ elektryka] Oświetlenie wnętrza
    Przez goldfighter w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •