Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: problem z rejestracja

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    problem z rejestracja

    W zeszłym tyg kolega zakupił e34 . ostatnio chciał ją przerejestrować ale nie mógł z powodu braku karty pojazdu i tu moje pytania

    Pani stwierdziła że kolega musi osobiście udać się do wielunia w celu wyrobienia karty , to raczej bardziej niż pewne że nie wyrobią jej od ręki
    1 czy karta jest naprawdę aż tak niezbędna przy przerejestrowywaniu pojazdu ???
    2 czy można taka sprawe załatwić korespondencyjnie?
    3 czy wgl jako nowy nabywca kolega może występować o wyrobienie karty czy powinno to być w kwestii poprzedniego właściciela ?

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Po zgubieniu karty pojazdu (którego jeszcze na siebie nie przerejestrowaliśmy) trzeba mieć papier z urzędu, w którym pojazd jest dotychczas zarejestrowany i z tym kwitkiem do nowego urzędu komunikacji, aby wydali duplikat karty i przy okazji z wnioskiem, aby zarejestrowali pojazd na nowego właściciela. Bez tego dokumentu z urzędu macierzystego (ten, który wydał kartę, którą zgubiono) nici z rejestracji.

    Poprzedni właściciel nie ma nic do tego.

    Czy listownie można to załatwić to trzeba już podzwonić do urzędu macierzystego i szczegółowo i konkretnie zapytać jakie wnioski wypełnić, skąd je pobrać, na jakie konto i ile wpłacić i czy można to w ogóle wysłać, czy odeślą czy jednak trzeba będzie odebrać papier osobiście.

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Poprzedni właściciel zgłasza zaginiecie karty w swoim urzedzie komunikacyjnym i tam dostaje pokwitowanie zgłoszenia i wysyla Pismo do tego co kupil i z tym pismem kupujacy idzie rejestrowac auto i dostaje nowa karte pojazdu....przetestowane na wlasnym aucie :D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez jarek88 Zobacz posta
    W zeszłym tyg kolega zakupił e34
    A nie mówiłem... :p

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Poprzedni właściciel zgłasza zaginiecie karty w swoim urzedzie komunikacyjnym i tam dostaje pokwitowanie zgłoszenia i wysyla Pismo do tego co kupil i z tym pismem kupujacy idzie rejestrowac auto i dostaje nowa karte pojazdu....przetestowane na wlasnym aucie :D
    Potwierdzam. Też tak ostatnio miałem. Koszt wyrobienia nowej karty to chyba coś koło 70-80zł

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Poprzedni właściciel zgłasza zaginiecie karty w swoim urzedzie komunikacyjnym i tam dostaje pokwitowanie zgłoszenia i wysyla Pismo do tego co kupil i z tym pismem kupujacy idzie rejestrowac auto i dostaje nowa karte pojazdu....przetestowane na wlasnym aucie :D
    ok to jeszcze taka sprawa
    koleś z wielunia sprzedał auto innemu z okolic kielc ten nie przerejestrowal go tylko po jakiś czasie odsprzedał dalej (koledze) rozumiem że w sprawie tej karty najlepiej udać się właściciela który widnieje w dowodzie tak ?

  7. #7
    Tak. Jeśli właściciel nazwijmy to w tym przypadku nr 2 nie przerejestrował auta, to w urzędzie nic nie załatwi

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Omg. Najprościej.
    Udajesz się do Wydziału komunikacji właściwego dla rejestracji w dowodzie.
    Nie obchodzą Ciebie inni właściciele, teraz Ty jesteś właścicielem.
    W urzędzie, gdzie wydano obecny dowód piszesz oświadczenie że TY zgubiłeś kartę pojazdu w niewiadomych dla Ciebie okolicznościach. (Nawet jak Ty jej nie zgubiłeś to piszesz że Ty) bo inaczej będzei Tobie potrzebny inny poprzedni właściciel a to czasami komplikuje
    Pani wydaje Tobie na miejscu zaświadczenie o potwierdzeniu danych z karty pojazdu niezbędne przy rejestrowaniu
    Rejestrujesz u siebie auto z tym zaświadczeniem + 75 zł za kartę wtórnik
    Za zaświadczenie też płącisz 14 złotych.
    To tyle. Przerabiałem 5 razy, ostatnio tydzień temu.

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    kolega mandrax1 ma rację Jarku,też to przerabiałem więc jak coś pisz na facebooku opowiem ci :) dodam tylko że oświadczenie piszesz pod groźbą kary :p więc trzeba uważać bo były juz różne jaja z takimi oświadczeniami :) oczywiście jeszcze jest możliwość oddania samochodu ponieważ nie ma pełnej dokumentacji ( rozumiem że e32 zostanie ),poza tym uważaj bo wychodzą jaja z kilkoma umowami,jak u mnie i musiałem dotrzeć do kolesia który przyprowadził ją z de , a du..ki w urzędzie straszyli policją za fałszowanie dokumentów :) wszystko trwało tydzień i zostało pozytywnie załatwione :) i tak mogłem wybrać sobię tablice rej :) i wypatrzyłem ..E 32.. :) ha ha ha
    Ostatnio edytowane przez vramzes ; 23-10-2012 o 14:32

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    oczywiście jeszcze jest możliwość oddania samochodu ponieważ nie ma pełnej dokumentacji
    już wyszly pewne nieprawidlowości co do tego co mówił sprzedający ale to już nie moja sprawa mój kolega jest zachwycony i koniec :D

    ok w skrócie nie pierdzielić się z pismami i jechać do Wielunia naściemniać że to ja zgubiłem karte i wtedy bez problemu dostane potrzebne zaświadczenie ok pięknie dziekuje za pomoc panowie

Podobne wątki

  1. Szukam rzeczoznawcy - rejestracja auta jako kolekcjonerskie
    Przez kubosh w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 07:54
  2. Rejestracja samochodu w Niemczech
    Przez malet7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 12:42
  3. amerykanska rejestracja co sadzicie
    Przez kamiltar w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 13:38
  4. rejestracja anglka
    Przez messiash w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •