Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Witam!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )

    Witam!

    Witam wszystkich! Na forum jestem nowy, powoli będę się ogarniał :) Już widziałem kilka interesujących mnie wątków, jednak dostęp do nich mam zablokowany :( Jak to działa?

    Co do samochodu. Z bólem serca rozstałem się z E39 (była moim oczkiem w głowie) by w chwili obecnej "przelać" swoją pasję na świeżo nabytą E38.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Witaj na forum :)

    Też poczyniłem podobną wymianę E39 -> E38 i nie żałowałem ani chwili :)

    Albo nie wyświetlają mi się zdjęcia, albo ich nie wkleiłeś... :)

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M

    no pochwal się tymi zdjęciami pochwal :D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Wojtek_740
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    Poszukiwane E38 4,4
    Skąd
    Przemyśl
    Powitać na pokładzie :-D

  5. #5
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Narazie musze znaleźć odpowiednią scenerię ;p myślę, ze w weekend się z tym pobawię :)
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    Życzę żeby w weekend się Tobie udało. Mi wklejenie fotek zajęło ponad 3 lata
    Ja pierdzielę... sam w to nie wierzę ;)

    Witam w gronie.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Powitanko. Widze ,że grono Ślązaków powieksza sie. dawaj foty!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    siemka :)
    poka poka foty !!!!!1 :D

  9. #9
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Po trzech latach obecności na forum (trochę mi zeszło :P) podrzucam kilka poglądowych fotek ex. e39 i obecnej e38.






















    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 24-01-2015 o 14:10

  10. #10
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Zimowe wieczory, inspiracja pomysłem Kolegi 55Łukasz, wolna i niezagospodarowana przestrzeń, a także chęć umilenia podróży pasażerom tylnej kanapy, skłoniły mnie to zrobienia małego gadżetu, który idealnie wkomponował się w schowek tylnego podłokietnika. Prekursor tego rozwiązania skłonił mnie do refleksji na ten temat ulepszenia jego koncepcji. Po przemyśleniach, doborze odpowiednich komponentów :D i pracy własnej powstał taki oto gadżet:









    Ale od początku. Zastanawiałem się, jakiego wypełnienia użyć, by butelka i kieliszki były unieruchomione, a także, by w razie potrzeby zachować pełną funkcjonalność tylnej kanapy. Idealny okazał się styropian. Jest wdzięczny do modelowania oraz zapewnia dobre trzymanie również wtedy, gdy podłokietnik jest złożony, a z tyłu siedzą trzy osoby. Nic nie trzeszczy ani nie brzęczy, czyli tak jak być powinno.

    Po krótce. Do wykonania całości potrzebne nam są:
    - Flaszka - zdecydowanie najdroższy z elementów projektu :P U mnie wybór padł na Ballantine'sa ze względu na wymiary, które dość mocno nas ograniczają. Butelka jest płaska i szeroka, można ją zatem fajnie wkomponować,
    - Kieliszki - szklaneczki nie wejdą, a i kieliszki w najszerszym miejscu mogą mieć zaledwie 4,5 cm. szerokości,
    - Styropian,
    - Znajomości w pracowni modelarskiej - wnęki na butelkę i kieliszki wycinane były rozgrzanym drutem, co gwarantuje, że styropian w tych miejscach się nie kruszy,
    - Materiał potrzebny do obicia styropianu - ja użyłem dwóch rodzajów obicia. Jedno, będące bezpośrednio na styropianie jest grubsze, by całość była miękka w dotyku. Materiał ten jest pikowany i podbity cienką gąbką. Dopiero na niego nałożony jest materiał wykończeniowy, w moim przypadku coś a'la plusz lub welur,
    - Szpilki i zszywacz tapicerski - klej, który kupiłem przebijał przez materiał, dlatego użyłem go wyłącznie do podklejania, a nie klejenia całości,
    - Czas, chęci i troszkę manualnych umiejętności.




    Poniżej kilka fotek z przebiegu prac:


















    Wspomnianym wyżej, miękkim materiałem wyściełane zostały dna wnęk na kieliszki i butelkę oraz przód, widoczny po otworzeniu podłokietnika. Boki wnęk natomiast zostały podklejone i obite materiałem wykończeniowym. By wzmocnić połączenie boków wnęk i przodu, oba materiały zostały ze sobą zszyte.


    Całość w samochodzie prezentuje się tak:











    Jak wspomniałem wyżej, podłokietnik można swobodnie zamknąć, złożyć, a schowane w nim elementy, od góry, trzymane są przez pokrywę podłokietnika. Ważna rzecz. By całość była możliwa do zrobienia, konieczne jest posiadanie "grubego" podłokietnika, do małego możemy sobie zaledwie włożyć piersiówkę ;p


    Reasumując. Z wykonania jestem zadowolony. Czysto, schludnie, kanapa jest w pełni funkcjonalna, a zdziwienie pasażerów bezcenne :) Ot taki gadżet. Podłokietnik i tak zawsze był pusty, a teraz przynajmniej coś jest w nim schowane.

    Pozdrowionka!
    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 06-11-2015 o 09:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •